• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99110402149
  • خبرنگار : 71628

کشمکش در رژیم صهیونیستی بر سر اتخاذ سیاست‌ها در قبال ایران

کشمکش در رژیم صهیونیستی بر سر اتخاذ سیاست‌ها در قبال ایران

روزنامه ای صهیونیستی در گزارشی به اختلاف میان وزیر جنگ و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در زمینه اتخاذ سیاست های این رژیم درباره ایران پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل،  بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی  روز جمعه هشدار داد که اجازه نمی دهد بنیامین نتانیاهو نخست این رژیم او و وزارت جنگ را در مذاکرات با دولت جدید آمریکا بر سر اتخاذ سیاستی در قبال ایران،  کنار بگذارد. 
گانتز در پیام ویدیویی هفتگی که در صفحه فیس بوکش منتشر می کند به طور غیرمستقیم خطاب به نتانیاهو گفت: می خواهم مطمئن شوم کسی حتی به این  فکر کند که با انواع ترفندها و طفره روی هایی که ما را به خطر می اندازند در کارمان برای حفظ امنیت اسرائیل مداخله کند. 
گانتز گفته است از زمانی که کاردار نظامی رژیم صهیونیستی در واشنگتن و رئیس ستاد کارکنان ارتش این رژیم بوده است، روابط شخصی صمیمانه ای با تیم امنیت ملی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا داشته است. 
وزبر جنگ این رژیم ادامه داد: دولت بایدن طرفدار اسرائیل است و من مطمئن هستم حتی در زمینه مسائل مهمی از جمله ایران،  گوش شنوا خواهیم  یافت. 
ارزیابی خوش بینانه گانتز در بحبوحه ترسها و نگرانی هایی مطرح می شود که آمریکا ممکن است فورا به توافق هسته ای بازگردد،  توافقی که دولت دونالد ترامپ از آن خارج شد و اسرائیل با آن به شدت مخالف است. 
کانال ۱۲ اسرائیل روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی با اشاره به توافق هسته ای که در دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین آمریکا امضا شد، گفت که  «اگر بایدن برنامه ی اوباما را در پیش بگیرد،  چیزی برای گفت و گو با او نخواهیم داشت». 
همچنین پایگاه خبری والا نیوز پیش از این در ماه گذشته گزارش داده بود که مِیر بن شابات مشاور امنیت ملی اسرائیل  نامه ای یک خطی  به گانتز،  گابی اشکنازی وزیر خارجه،  آویو کوچاوی رئیس ستاد کارنان ارتش اسرائیل ،  یوسی کوهن رئیس موساد و رون درامر سفیر اسرائیل در آمریکا نوشت.  در این نامه آمده بود: این یک دستور از جانب نخست وزیر است: موضع دولت اسرائیل درباره توافق هسته ای ایران فقط توسط نخست وزیر و با رایزنی کارکنان شورای امنیت ملی در دفتر نخست وزیر شکل خواهد گرفت. 
یکی از معاونان نتانیاهو به والا نیوز گفت که نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اظهارات گانتز و دیگر مقامات ارشد امنیتی این رژیم در دیدار با مارک میلی  رئیس ستاد مشترک کارکنان ارتش آمریکا در دولت ترامپ عصبانی شده و مدعی شده و آن ها را زیادی میانه رو تلقی کرده بود. 
طبق گزارش والا نیوز،  گانتز از این نامه متعجب شده بود و دو روز بعد تصمیم گرفت پیامی از جانب خود بفرستد. 
او نوشت در حالی که در نهایت نتانیاهو سیاست را مشخص می کند،  حق کنار گذاشتن وزارت دفاع و کابینه امنیتی را از این موضوعات ندارد. 
انتهای پیام