• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99110402458
  • خبرنگار : 50178

رئیس هیئت دوومیدانی لرستان:

صحرانوردی مادر دوومیدانی است

صحرانوردی مادر دوومیدانی است

ایسنا/لرستان رئیس هیئت دوومیدانی لرستان می‌گوید: صحرانوردی مادر این رشته است و اهمیت زیادی دارد.

سیاوش سپهوند چهارم بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، اظهار کرد: از سال ۹۷ که به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شدم برنامه‌ چهار ساله را استارت زدبم و خدا را شکر در این مدت به بسیاری از اهداف دست پیدا کرده‌ایم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌ها و پیشینه خوب لرستان در این رشته مادر؛ نخستین کار ما استعدادیابی بود و افراد مستعد خوبی نیز شناسایی شد.

سپهوند با اشاره به اینکه میزبانی رقابت‌های قهرمانی کشور نیز جزو برنامه‌های ما بود، اضافه کرد: سال گذشته برای نخستین بار میزبان جوانان دختر و پسر کشور بودیم و بعد از آن نیز اردوی تیم ملی این رده سنی در ورزشگاه تختی خرم‌آباد برگزار شد.

رئیس هیئت دوومیدانی لرستان تصریح کرد: با این میزبانی‌ها برخی از نواقص را برطرف کردیم و تجهیزات خوبی به‌دست آوردیم.

وی به میزبانی مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور(یادواره ۶۳۰۰ شهید لرستانی‌) در رده سنی نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: ۱۰ بهمن رقابت‌های پسران و یک هفته بعد از آن رقابت‌های دختران در روستای ده‌پیر خرم‌آباد برگزار می‌شود.

سپهوند با بیان اینکه دو روز قبل از آغاز رقابت‌ها تیم‌های شرکت‌کننده به خرم‌آباد خواهند آمد، تأکید کرد: یک روز قبل از مسابقات تست PCR گرفته می‌شود و تمام دستورالعمل‌های بهداشتی که باید در رقابت‌های ورزشی لحاظ شود، اجرا خواهد شد و سلامتی برای ما در اولویت قرار دارد.

رئیس هیئت دوومیدانی لرستان خاطرنشان کرد: می‌گویند دوومیدانی مادر همه رشته‌هاست اما صحرانوردی مادر دوومیدانی است و خیلی از قهرمانان این رشته با صحرانوردی شروع کرده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: نکته جالب این است که در ایام کرونا تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته هیئت ما بیشتر شده است.

سپهوند در ادامه به باشگاه پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: با اسپانسری این باشگاه دو سال متوالی در رقابت‌های لیگ دوومیدانی شرکت کرده‌ایم و امسال هر چهار تیم جوانان و بزرگسالان ما در دو بخش بانوان و آقایان روی سکو قرار گرفتند.

وی گفت: دکتر رحمتی مدیرعامل شرکت پلیمر خلیج فارس از فدراسیون، هیئت لرستان، ورزشکاران و مربیان دوومیدانی حمایت زیادی می‌کند و واقعاً کمک‌حال اهالی این رشته است.

انتهای پیام