• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۷
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99110402666
  • خبرنگار : 71638

حضور علیرضا فیروزجا در جمع مدعیان با پیروزی مقابل شطرنج باز لهستانی

حضور علیرضا فیروزجا در جمع مدعیان با پیروزی مقابل شطرنج باز لهستانی

علیرضا فیروزجا در مسابقات حضوری تاتا استیل موفق شد سوپراستادبزرگ لهستانی را شکست دهد و به جمع صدرنشین‌های این رقابت‌ها راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، دور هفتم مسابقات حضوری تاتا استیل برگزار شد که در مهمترین دیدارها، علیرضا فیروزجا نابغه جوان شطرنج جهان مقابل سوپر استاد بزرگ لهستانی قرار گرفت. 
فیروزجا که در این مسابقات با ریتینگ ۲۷۴۹ شرکت کرده است مقابل یان کریشتف دودا با ریتینگ  ۲۷۴۳ به پیروزی ارزشمند رسید.

این پیروزی در حالی برای نابغه جوان شطرنج جهان به دست آمد که او با مهره سفید در این رقابت شرکت کرده بود. 


با این نتایج فیروزجا ۴.۵ امتیازی شد و به جمع صدر نشین‌های این مسابقات راه پیدا کرد. او اکنون با پوئن شکنی در رده چهارم ایستاده است. نفرات بالاتر از او با پوئن شکنی موفق شدند در رده‌های اول تا سوم بایستند. 

در دیگر دیدارهای مهم شب هفتم این رقابت‌ها، کارلسن بازهم به تساوی رسید. این ششمین تساوی پیاپی نفر اول شطرنج جهان در این مسابقات است. با این نتایج کارلسن در این مسابقات با ۴ امتیاز در رده هفتم قرار گرفته است.  همچنین فابیو کاروانا دیگر شطرنج بازی مدعی این رقابت‌ها موفق شد به پیروزی برسد و ۴.۵ امتیازی شود. 

فیروزجا با درخشش  مقابل یان کریشتف دودا  موفق شد ۷ واحد ریتینگ زنده خود را افزایش دهد. 

علیرضا فیروزجا در دور هشتم این رقابت‌ها باید به مصاف سوپر استاد بزرگ هندی برود. این شطرنج باز هندی موفق شده بود از کارلسن و کاروانا تساوی بگیرد.

با توجه به شیوع کرونا بیشتر رقابت‌های حضوری شطرنج لغو و به زمان دیگری موکول شد که در این دوران شطرنج‌بازان برای حفظ آمادگی خود در رقابت‌های آنلاین شرکت کردند. البته در بعضی از کشورها هم به دلیل آمار کم کرونا، رقابت‌های شطرنج به‌ صورت حضوری پیگیری شد.

در جدیدترین مسابقات ۱۴ شطرنج باز برتر جهان در سوپرتورنمنت تاتا استیل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این مسابقات به صورت حضوری در شهر ویک‌آن‌زی هلند کار خود را آغاز کرده است.

در این مسابقات چهره‌های برتر شطرنج جهان دست به مهره شده‌اند. مگنوس کارلسن، نفر اول شطرنج جهان، فابیو کاروانا، آنیش گیری، ماکسیم واشیه لاگرا، یان کریشتف دودا و آرین طاری و علیرضا فیروزجا، دو شطرنج‌باز جوان ایرانی حضور دارند.

انتهای پیام