• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99110603779
  • خبرنگار : 30054

انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO)

انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO)

انتخاب و خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO باید با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و متناسب با نیاز و کاربرد خریدار صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آبین، برای این کار لازم است، دستگاه آب شیرین کن صنعتی بر اساس آنالیز آب ورودی به دستگاه، هدف از تصفیه آب و با استفاده از دانش و تجربه و نرم افزارهای طراحی سیستم های اسمز معکوس، طراحی و پیاده سازی شود.

این مسئله که بعضا دیده می شود، افراد به دنبال خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی دست دوم یا از پیش ساخته شده می باشند یک اشتباه محض است، زیرا دستگاه تصفیه آب صنعتی باید بر اساس مشخصات آب ورودی، هدف از تصفیه آب و بسیاری از پارامترهای دیگر صورت گیرد.

اگر شما نیز قصد خرید آب شیرین کن صنعتی برای تصفیه آب را دارید و برای انتخاب ظرفیت دستگاه، اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی و هر مورد دیگری نیازمند به مشاوره و راهنمایی هستید، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

برای خرید آب شیرین کن صنعتی RO چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

قبل از این که برای خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی اقدام کنید، برای این که به انتخابی درست برسید و با حداقل هزینه ها بهترین نتیجه حاصل شود، لازم است موارد زیر را در انتخاب خود در نظر بگیرید:

۱- مشخصات دستگاه: قبل از خرید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی، باید مشخص کنید مشخصات آب ورودی به دستگاه و آب خروجی از دستگاه باید چگونه باشد؛ برای مثال میزان TDS آب ورودی و خروجی مناسب برای کاربرد شما چه مقدار باید باشد؟

ضمن این که تعیین کنید در کدام بخش از هزینه های دستگاه تصفیه آب صنعتی، قصد صرفه جویی دارید: هزینه تمام شده دستگاه یا هزینه های عملیاتی آن

۲- مشخصات آب ورودی به دستگاه: در مرحله بعد باید تعیین کنید، منبع آبی که قرار است عملیات تصفیه روی آن انجام شود، چه نوع آبی است و طبق آنالیز آب چه مشخصاتی دارد؟

۳- دمای آب ورودی به دستگاه: دمای آب خوراک برای طراحی سیستم تصفیه آب صنعتی دارای اهمیت زیادی می باشد. پس باید توجه کنید که این اطلاعات را به صورت دقیق به پیمانکار و طراح سیستم تحویل دهید.

۴- سیستم پیش تصفیه دستگاه: سیستم پیش تصفیه یکی از مهم ترین بخش های آب شیرین کن های صنعتی می باشد، زیرا پیاده سازی و عملکرد این بخش، روی عملکرد سایر قطعات سیستم تصفیه آب صنعتی و به خصوص فیلتر ممبران تصفیه آب تاثیر بسیار زیادی دارد.

۵- شاخص SDI در طراحی سیستم های RO: شاخص SDI معیاری برای اندازه گیری پتانسیل گرفتگی یا نرخ فولینگ غشای ممبران می باشد. این شاخص برای طراحی سیستم های تصفیه آب صنعتی بسیار مهم است، زیرا طول عمر ممبران و در عملکرد کلی دستگاه تصفیه آب، به شدت به آن بستگی دارد.

حتما قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی، آنالیز شاخص SDI روی آب ورودی انجام شود و در صورت بالا بودن این شاخص از مقدار ۵، از پیش تصفیه مناسب در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده شود.

۶- طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی قبل از خرید: بعد از این که پیمانکار، اطلاعات اولیه را از شما دریافت کرد، شروع به طراحی سیستم با استفاده از نرم افزارهایی مانند ROSA و WAVE می کند.

۷- هزینه های یک سیستم تصفیه آب صنعتی: در صورتی که طراح سیستم تصفیه آب صنعتی، به نرم افزارهای طراحی مسلط باشد، اطلاعات دقیقی از هزینه های عملیاتی سیستم را می تواند به شما گزارش دهد. هزینه های عملیاتی سیستم های آب شیرین کن صنعتی، از مهم ترین مواردی است که در زمان انتخاب و خرید دستگاه باید به آن توجه کرد.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس (RO)

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی RO به پارامترهای زیادی وابسته می باشد، که مهم ترین آنها در زیر آمده است:

۱- میزان TDS آب ورودی به دستگاه که یکی از پارامترهای تعیین کننده در قیمت دستگاه می باشد. هر چه میزان TDS و املاح آب ورودی بیشتر باشد، هزینه ها و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز بیشتر می شود.

۲- انتخاب نوع و برند پمپ تغذیه، پمپ RO و دوزینگ پمپ

۳- انتخاب نوع و جنس شاسی

۴- انتخاب نوع فیلتر شنی و مواد داخل آن با توجه به آنالیز آب خام

۵- انتخاب نوع اتصالات فشار بالا و فشار پائین

۶- انتخاب نوع و برند ممبران (فیلمتک، CSM، ممبرانیوم، هایدروناتیک و ...)

۷- انتخاب نوع و برند وسل ممبران

۸- نوع تابلو برق و تجهیزات کنترلی مانند PLC یا ROC و دستی و اتومات بودن آن

بنابراین می توان نتیجه گیری کرد، که انتخاب و خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی، مستلزم زمان و در نظر گرفتن پارامترهایی زیادی می باشد، که به دانش تخصصی و تجربی زیادی در این زمینه نیاز دارد.

ما در سایت تصفیه آب abin.ir، با سال ها سابقه در زمینه طراحی و پیاده سازی دستگاه های آب شیرین صنعتی در ظرفیت های مختلف، برای پاسخگویی هر چه بهتر به سوالات و نیاز شما قبل از خرید محصول، امکان مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب تصفیه آب را فراهم آورده ایم. برای بهره مندی از این امکان از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

۰۲۱-۷۷۰۸۴۲۱۱-۱۵

انتهای رپرتاژ آگهی