• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۴
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99110603826
  • خبرنگار : 50024

۴ اثر راه یافته البرز به جشنواره تئاتر فجر؛

مجلس سیاه و سلطان، تن‌ها، حس و عمو هاشم

مجلس سیاه و سلطان، تن‌ها، حس و عمو هاشم

ایسنا/البرز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از راهیابی چهار اثر نمایشی البرز به بخش‌های مختلف سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خبر داد.

ناصر مقدم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: علی رغم شیوع کرونا از اسفند سال گذشته تا کنون و تعطیلی فعالیت گروه‌های نمایشی، هنرمندان البرزی توانسته‌اند با پشتکار و عشقی به صحنه تئاتر دارند امسال نیز حضور پررنگی در جشنواره بین المللی فجر داشته باشند.

وی با اشاره به سهم هنرمندان البرزی در سی و نهمین جشنواره بین المللی فجر که از ۱۰ الی ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود، ادامه داد: در مجموع از استان البرز چهار اثر نمایشی به بخش‌های مختلف این جشنواره راه یافته است.

مقدم در ادامه تصریح کرد: نمایش خیابانی "حس..." به نویسندگی و کارگردانی علی کشاورزی موفق به حضور در بخش مسابقه تئاتر خیابانی این جشنواره شده است.

این مسئول توضیح داد:حس داستانی از اتفاقات روزمره در جامعه جهانی است که در پنج اپیزود اشاره‌ای مستقیم به جنگ، روشنگری، آزادی، آزاداندیشی و... دارد که در نهایت ختم به روشنی می‌شود.

ناصر مقدم در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین نمایش "تن‌ها"به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی به بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت.

وی ادامه داد: نمایش تن‌ها، درباره رزمنده‌های اسیر ایرانی است که در دوران جنگ تحمیلی توسط نیروهای بعثی به اسارت برده شده و صد نفر از آنها در یک اتاق ۱۲ متری نگهداری می شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، عنوان کرد: نمایش "مجلس سیاه و سلطان"به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا یعقوبی نیز یکی دیگر از آثار راه یافته از استان البرز به بخش مسابقه نمایش رادیویی این جشنواره است.

وی یادآور شد: در بخش مهمان اجرای صحنه‌ای سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز نمایش"عمو هاشم"به نویسندگی و کارگردانی استاد داوود فتحعلی بیگی نیز از دیگر آثار راه یافته هنرمندان البرزی است.

انتهای پیام