• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۸
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99110603847
  • منبع : نمایندگی زنجان

یک ناشر کتاب در زنجان عنوان کرد

حذف واسطه‌ها در نمایشگاه مجازی کتاب

حذف واسطه‌ها در نمایشگاه مجازی کتاب

ایسنا/زنجان مدیرمسئول انتشارات «نیکان کتاب» در زنجان با تأکید بر اینکه نمایشگاه مجازی به لحاظ نقدینگی، کمک بزرگی به ناشران می‌کند، گفت: ساز کار خرید و فروش در نمایشگاه مجازی شفاف بوده و واسطه‌ها حذف شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، شهین رومی افزود: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران فرصتی را در اختیار اهالی نشر و دوست‌داران کتاب قرار داده است که باید آن‌ را به فال نیک گرفت و امیدوار بود در دوره‌های بعد بهتر و پررونق‌تر شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی، تجربه جالبی برای اهالی کتاب و نشر است، تصریح کرد: استفاده درست از این فرصت موجب معرفی و تبلیغ بهتر کتاب‌ها و حتی فروش بیشتر آن‌ها خواهد شد.

رومی با بیان اینکه از دیگر مزیت‌های نمایشگاه مجازی کتاب، امکان دسترسی گسترده‌تر به کتاب‌ها و خرید کتاب با تخفیف است، ادامه داد: از طرفی امسال در نمایشگاه کتاب تهران، بسیاری از ناشران شهرستانی و نیز هم‌وطنان در سایر استان‌ها حضور دارند، در حالی که قبلاً این امکان برای آن‌ها فراهم نبود.

این ناشر زنجانی با اشاره به اینکه از دیگر مزیت‌های نمایشگاه مجازی کتاب، امکان دسترسی گسترده‌تر به کتاب‌ها و خرید کتاب با تخفیف است، اظهار کرد: مزیت دیگر نمایشگاه مجازی کتاب این است که هزینه رفت‌ و ‌آمد و هزینه پستی برای خریدار تحمیل نمی‌شود.

رومی بیان کرد: هدف این نمایشگاه کمک به افزایش نقدینگی و توسعه مالی به ناشران و اهالی نشر است که خود این کار می‌تواند بخشی از مشکلاتی را که در این عرصه وجود دارد، برای دست‌اندرکاران صنعت نشر حل کند.

وی عنوان کرد: البته به علت جدید بودن نمایشگاه کتاب مجازی، برخی از افراد با شیوه دسترسی به کتاب‌ها آشنایی لازم را ندارند اما طی چند روز گذشته این روال بهتر شده است.

رومی در ادامه ضمن مثبت ارزیابی‌ کردن برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی و تأکید بر حل مشکلات آن، گفت: امیدواریم طی سال‌های آتی نیز نمایشگاه هم به صورت فیزیکی و هم به صورت مجازی برگزار شود؛ چرا که به عقیده من فروش کتاب به این شکل بیشتر نیز شده است.

این فعال حوزه کتاب با اشاره به اینکه پشتیبانی خوبی از خرید و فروش کتاب‌ها انجام می‌شود، افزود: امیدواریم به همین شیوه کتاب‌ها به دست خریدار برسد.

انتهای پیام