• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۶
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99110604324
  • خبرنگار : 50210

بودجه ۱۲۰۰ میلیاردی شهرداری اراک تحویل شورا شد

بودجه ۱۲۰۰ میلیاردی شهرداری اراک تحویل شورا شد

ایسنا/مرکزی شهردار اراک بودجه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۴۰۰ را تقدیم شورای شهر کرد.

محمد کریم شفیعی ششم بهمن ماه در صحن رسمی شورای شهر اراک اظهار کرد: بودجه شهرداری در حوزه شهرسازی و مباحث کالبدی، ۷۹ میلیارد تومان، محیط زیست و خدمات شهری ۲۳۰ میلیارد تومان، ایمنی و مدیریت بحران ۳۰ میلیارد تومان، حمل و نقل و ترافیک ۳۹ میلیارد تومان، خدمات مدیریت ۴۰ میلیارد تومان، عمرانی ۳۶۰ میلیارد تومان، فرهنگی ۱۸ میلیارد تومان که جمع ماموریت ۱۱۶۰ ملیارد تومان پیش بینی شده است و با احتساب پرداخت بدهی قطعی شده سنواتی به میزان ۴۰ میلیارد تومان رقم بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اراک به ۱۲۰۰ میلیارد تومان می رسد.

شفیعی افزود: از ۱۲۰۰ ملیلیارد تومان، ۳۶۲ میلیارد تومان تملک هزینه ها و تملک سرمایه ای ۷۹۷ میلیارد تومان و بدهی سنواتی نیز ۴۰ میلیارد تومان است که در واقع ۳۴ درصد بودجه، هزینه ای و ۶۶ درصد، عمرانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه معمولا ۶۰ درصد بودجه شهرداری، عمرانی و ۴۰ درصد جاری است، گفت: برای حرکت به سمت شرایط ایده آل باید ۷۰ درصد بودجه عمرانی و ۳۰ درصد جاری باشد و قیمت تمام شده فعالیت های شهرداری باید ضریب مشخص و منطقی در هزینه های جاری داشته باشد، امسال بودجه عمرانی از ۶۰ درصد سال گذشته به ۶۴ درصد رسیده است و در بحث عمرانی ۶ درصد افزایش و هزینه جاری ۴ درصد کاهش هدفگذاری شده است و امیدواریم سال آینده بودجه عمرانی به ۷۰ درصد برسد.

شهردار اراک در بحث بودجه مناطق اظهار کرد: تخصیص بودجه محله ای شهرداری اراک تدوین شده است و در برنامه ۵ ساله شهرداری مطالعه خوبی برای سند توسعه محلات صورت گرفته و با توجه به ۵۵ محله در شهر اراک این سند تبیین شده است.

وی بودجه منطقه یک شهرداری اراک برای سال آتی را ۵۵ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان، منطقه دو ۵۸ میلیارد تومان، منطقه سه ۸۷ میلیارد تومان، منطقه چهار ۹۳ میلیارد تومان، منطقه پنج ۶۸ میلیارد تومان و بافت تاریخی ۸۹۶ میلیون تومان برشمرد.

شهردار در خصوص عدم حضور در جلسه هفته قبل صحن، افزود: کتبا مرخصی گرفته بودم و اعلام کردم که شرایط جسمانی مناسبی هم ندارم.

وی افزود: شنبه هفته گذشته که مقرر بود جلسه برگزار شود، اعلام شد و از قم به اراک برگشتم، اما در ورودی شورا با تماس با رییس شورا عنوان شد که اجازه دهید رای گیری شود که جلسه علنی باشد یا غیر علنی و پس از ۳۰ دقیقه طی تماس تلفنی با پیمان رشیدی بیان شد که جلسه به حد نصاب نرسیده است. 

شفیعی با بیان اینکه تلاش برخی اعضا برای اینکه استیضاح حتی یک روز زودتر هم انجام شود، عجیب و دور از شان انسان است، هرچند که فلسفه این استیضاح به لحاظ قانونی دچار اشکال است و باید دلیل عدم حضور من در صحن دوشنبه قبل پرسیده شود، تصریح کرد: اینکه استیضاح روز پنجشنبه باشد یا امروز فرقی برای من ندارد چراکه تمام تلاش خود را برای شهر به کار گرفته ام.

انتهای پیام