• سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۹
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99110704608
  • خبرنگار : 50163

آبی؛ رنگ خوش‌یمن بازگشایی کتابخانه‌های عمومی ابهر

آبی؛ رنگ خوش‌یمن بازگشایی کتابخانه‌های عمومی ابهر

ایسنا/زنجان رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی ابهر گفت: با توجه به وضعیت آبی ابهر، کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بازگشایی می‌شود.

عبدالحسین بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه شیوع کرونا فعالیت کتابخانه‌های عمومی در ابهر را نیز تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: با توجه به بازگشایی کتابخانه‌های عمومی در ابهر، همه تلاش‌ها بر پایه رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و نیز حفظ سلامت‌ مراجعین استوار است.

وی با تاکید بر اینکه خدمات کتابخانه‌ای در محل کتابخانه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود، اضافه کرد: استفاده از ماسک برای همه کارکنان، کتاب‌داران، مراجعان و اعضا اجباری است.

این مسئول با پرداختن به این مطلب که کتابخانه‌های روستایی و کتابخانه‌های شهری که با یک نفر نیرو اداره می‌شود، طبق بخشنامه شیفت‌بندی و ساعت کاری کتاب‌خانه دایر خواهد بود، ادامه داد: کتابخانه‌های شهری با بیش از یک نفر نیرو در طول هفته شیفت صبح و عصر، طبق بخش‌نامه شیفت‌بندی و ساعت کاری دایر خواهند بود.

بختیاری با یادآوری این موضوع که کتابخانه‌ها به صورت مخزن بسته اداره می‌شود، یادآور شد: حضور خردسالان و کودکان در کتاب‌خانه به دلیل رعایت نشدن مسائل بهداشتی و ... ممنوع است و صرفاً والدین می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز آن‌ها را از کتابخانه امانت بگیرند.

رئیس کتابخانه‌های عمومی ابهر از قرنطینه کتاب‌ها در ایام کرونا نیز خبر داد و افزود: کتاب‌های برگشتی باید در قفسه قرنطینه با درج تاریخ برگشت و به مدت یک هفته قرنطینه و سپس به مخزن منتقل شود.

وی با بیان اینکه امکان استفاده از سالن مطالعه با ظرفیت یک‌سوم میسر خواهد بود، خاطرنشان کرد: همه مراسم و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها همچنان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام