• سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99110705070
  • منبع : نمایندگی مرکزی

احتمال پلمب نمایشگاه مبل اراک

احتمال پلمب نمایشگاه مبل اراک

ایسنا/مرکزی رئیس شبکه بهداشت و درمان اراک گفت: در شرایط کنونی برپایی نمایشگاه اصلا به صلاح نیست.

دکتر محمدوست در این‌باره تصریح کرد: ویروس کرونا جهش یافته و در موج چهارم که پیش بینی می کنیم گرفتار آن شویم، شرایط بسیار پیچیده تر و دشوارتر از پیک های قبلی خواهد بود.

وی افزود: در جلسه حدود سه هفته پیش ستاد مقابله با بیماری کرونای استان که با حضور ویدئوکنفرانسی اکثر مدیران و مسئولین استانی برگزار شد، پیشنهاد برگزاری این نمایشگاه از سوی استاندار مطرح و نظر حاضرین خواسته شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی علوم پزشکی اراک، محمددوست اظهار کرد: استاندار مرکزی در این جلسه گفت با توجه به ابلاغ نامه از تهران، این نمایشگاه می تواند با حضور حداقلی و رعایت موازین بهداشتی برگزار شود که با مخالفت مجدد بسیاری از اعضای حاضر در گروه از جمله رئیس دانشگاه و اتاق اصناف و غیره مواجه شد.

دکتر محمددوست افزود: با وجود مخالفت های فراوان، این نمایشگاه از ۶ بهمن آغاز به کار کرده و طبق شواهد و قرائن، نه تنها تخصصی نیست بلکه بازدید از آن برای عموم است و از چند روز قبل از شروع به کار، پیامک های تبلیغاتی برای مردم ارسال شده و از آنان را برای شرکت در این نمایشگاه که بهترین فرصت برای تکثیر ویروس است دعوت شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اراک در ادامه خاطرنشان کرد: استدلال برگزارکنندگان این نمایشگاه با اصرار حفظ پروتکل ها این بود که نمایشگاه در سایر استان ها برپا شده و ما نیز می توانیم برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: ویروس جهش یافته ی کرونا بسیار خطرناک تر از موج های قبلی شده و این طور که از شواهد و قرائن بر می آید، در حال وارد شدن به فاز چهارم کرونا هستیم.

او خاطرنشان کرد: در این پیک به گفته کارشناسان و تجربه دیگر کشور ها، کودکان، نوجوانان و جوانان بیشتر در معرض خطر قرار خواهند داشت.

دکتر محمد دوست گفت: برپایی این نمایشگاه به گوش دادستان نیز رسیده و قرار است در بازدیدی دیگر(احتمالا عصر امروز) از این محل، دستور پلمب و قطع ادامه برگزاری آن صادر شود.

انتهای پیام