• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۰:۱۲
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99110805304
  • منبع : نمایندگی سمنان

معاون استاندار سمنان عنوان کرد:

شتاب‌دهی به تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی نیمه‌تمام استان سمنان در ماه‌های پایانی کار دولت

شتاب‌دهی به تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی نیمه‌تمام استان سمنان در ماه‌های پایانی کار دولت

ایسنا/سمنان استاندار سمنان بر ضرورت شتاب دهی به روند تکمیل طرح‌های عمرانی و زیرساختی نیمه‌تمام استان سمنان تا روزهای پایانی کار دولت تاکید کرد و گفت: انتظار می رود که روند تکمیل پروژه های زیرساختی با پیشرفت فیزیکی بالا با برنامه‌ریزی‌های اصولی دستگاه های اجرایی شتاب گیرد.

علیرضا آشناگر در جلسه ویدئو کنفرانسی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سمنان اظهار کرد: انتظار می رود که دستگاه های اجرایی تا پیش از پایان دولت تدبیر و امید طرح های درحال ساخت خود به ویژه طرح هایی که مشکل مالی ندارند را هرچه سریع تر جمع‌بندی کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید روند تکمیل طرح های عمرانی و زیرساختی استان سمنان شتاب گیرد و به طور جد مدیران کل دستگاه های اجرایی اتمام طرح ها را دستور کار قرار دهند.
استاندار سمنان اضافه کرد: طی مکاتبه‌ای که با ریاست جمهوری داشتم، بر لزوم تکمیل طرح های موثر در توسعه و با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد استان، تاکید شد و رئیس جمهوری نیز برای ابلاغ اعتبار دستورات لازم را به سازمان برنامه و بودجه صادر کرده و دکتر نوبخت هم با اعتبار درخواستی استان سمنان برای تکمیل طرح ها موافقت کردند.
آشناگر تصریح کرد: ۵۹۶ میلیارد تومان برای تکمیل بخش قابل توجهی از طرح های‌ نیمه تمام استان سمنان نیاز است که در صورت ابلاغ این اعتبار، بسیاری از طرح های نیمه تمام استان تا اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد.
وی گفت: برخی از طرح ها مانند تکمیل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ، درخواست استانداری است که به صورت موردی انجام می دهیم و اعتبار لازم برای تکمیل طرح، درخواست و بعد از آن ابلاغ شده است.
آشناگر تصریح کرد: باید دستگاه اجرایی مربوطه هرچه سریع تر نسبت به مبادله موافقت نامه و انجام طرح تکمیل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان اقدام کند.البته اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان در ارتباط با تکمیل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان تعهد دارد.
وی خاطرنشان کرد: سال مالی امسال در ۲۹ اسفند ۹۹ به پایان می‌رسد و دستگاه های اجرایی باید تا آن زمان نسبت به جذب اعتبارها اقدام کنند و اگر توان جذب اعتبار را ندارند طی مکاتبه ای در کمترین زمان ممکن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اطلاع‌رسانی کنند و در صورت جذب نشدن اعتبار و عدم اطلاع رسانی در ناتوانی در جذب اعتبار، مسئولیت دغدغه های بعدی برعهده دستگاه اجرایی مربوطه است.

تخصیص اعتبار به طرح‌های پژوهشی استان سمنان 

استاندار سمنان گفت: تخصیص اعتبار برای اجرای طرح‌های پژوهشی هوشمندانه، هدفمند و براساس ظرفیت های استان سمنان است.

 آشناگر افزود: تصویب طرح ها برای پژوهش باید دارای توجیه فنی و کاربردی بوده و تاثیر پژوهش ها در جامعه ملموس باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای طرح های پژوهشی که در ابعاد مختلف توجیه ندارد و یا برای بررسی و رفع مشکلات یک حوزه تخصصی نیاز به پژوهش نیست و دلیلی برای تخصیص اعتبار و پژوهش نیر وجود ندارد.
استاندار سمنان تصریح کرد: اعتباری برای طرح های پژوهشی غیرکاربردی در استان سمنان در نظر نخواهیم گرفت و تخصیص اعتبار برای طرح های پژوهشی که از سال گذشته در دست مطالعه و تحقیق است، نیز منوط به ارائه گزارش کار باشد.
آشناگر تصریح کرد: واحدهای پژوهشی و تحقیقاتی دستگاه های اجرایی باید همواره در حال پژوهش و تحقیق باشند و با انجام درست وظایف به طور حتم دیگر نیاز به پژوهش و تامین اعتبار در ارتباط با موضوعی که زیرساخت های مطالعاتی آن در دستگاه اجرایی وجود دارد، نخواهد بود.

انتهای پیام