• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۵
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99110805378
  • منبع : نمایندگی خوزستان

با عواقب خسارت‌بار جاده‌سازی در جنگل‌های انبوه "رپی" چه باید کرد؟

با عواقب خسارت‌بار جاده‌سازی در جنگل‌های انبوه "رپی" چه باید کرد؟
عکس تزئینی است

ایسنا/خوزستان سرپرست‌ اداره حفاظت محیط زیست اندیکا با اشاره به مشکلات ایجاد جاده در روستای بدون جاده رپی گفت: برای احداث جاده در این روستا باید تعداد زیادی از درختان منطقه قطع شود و با توجه به شیب کوهستان و شرایط توپوگرافی؛ علاوه بر خسارت‌های اولیه خسارت‌های ثانویه نیز به این جنگل‌ها وارد می‌شود.

احمد طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص مشکلات راه دسترسی به روستای رپی از توابع شهرستان اندیکا که به روستای بدون جاده معروف شده است، اظهار کرد: این روستا فاقد جاده است و با توجه به پوشش گیاهی زیاد، جنگل‌های انبوه و همچنین توپوگرافی منطقه، در صورت ایجاد مسیر شکافی، تعداد زیادی درخت باید قطع شود. 

وی با بیان اینکه این مسیر، خارج از منطقه حفاظت‌شده محیط زیست قرار دارد و تاکنون نیز استعلامی به این اداره برای احداث جاده ارائه نشده است، افزود: واقعیت این است که برای احداث جاده در این روستا باید تعداد زیادی از درختان منطقه قطع شود و با توجه به شیب کوهستان و شرایط توپوگرافی؛ علاوه بر خسارت‌های اولیه خسارت‌های ثانویه نیز به این جنگل‌ها وارد می‌شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست اندیکا عنوان کرد: مسیر شکافی و احداث جاده برای روستای رپی از میان یک جنگل انبوه رد می‌شود که ٨ کیلومتر طول دارد؛ هر چند این مسیر در منطقه حفاظت‌شده نیست اما برای احداث جاده باید درختان زیادی قطع شوند.

انتهای پیام