• پنجشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99110906532
  • خبرنگار : 50286

با حضور مدیرعامل گهرزمین انجام شد

400 دستگاه تبلت به دانش آموزان کم برخوردار جنوب کرمان اهدا شد

400 دستگاه تبلت به دانش آموزان کم برخوردار جنوب کرمان اهدا شد

ایسنا/کرمان با حضور مدیرعامل شرکت گهرزمین و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، تعداد 400 دستگاه تبلت به دانش آموزان کم برخوردار پایه دوازدهم جنوب استان کرمان اهدا شد.

"احمد اسکندری نسب" مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان امروز نهم بهمن ماه در این مراسم که در محل مسجد جامع شهر منوجان برگزار شد، گفت: از آنجاییکه همواره آموزش و پرورش به عنوان لازمه توسعه و پیشرفت است، در راستای تحقق این مهم باید در امر آموزش به صورت زیربنای عمران و آبادانی و به صورت مشارکتی عمل کرد.

وی افزود: اهدای 400 دستگاه تبلت به دانش آموزان کم برخوردار شهرستان های منوجان، رودبار جنوب، کهنوج و فاریاب در حمایت از دانش آموزان با استعداد گام بزرگی است. 

اسکندری نسب رسالت آموزش و پرورش را در امر تعلیم و تربیت و پرورش مدیران در سطح کشور خطیر عنوان کرد و افزود: جهت تحقق این مهم همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند زیرا آموزش صحیح زیربنای توسعه یافتگی است. 

وی از فعالیت آموزشی ۷۱۰ مدرسه با جمعیت کمتر از ۱۰ دانش آموز درسطح استان کرمان خبرداد که بیشترین این آمار در جنوب کرمان واقع شده و اظهار کرد : پرچم جمهوری اسلامی ایران در دورافتاده ترین منطقه استان کرمان با دو دانش آموز بر فراز مدارس برافراشته است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تدوین اطلس دسترسی دانش آموزان به آموزش  را از راهبردهای هدفمند در امر آموزش دانست و گفت: بر نحوه آموزش مجازی دانش آموزان به صورت خانواده محور نظارت و با جدیت در هدایت متوازن رشته های تحصیلی دانش آموزان پایه نهم براساس نیاز کشور و بازار کار اولویت بندی می شود. 

اسکندری نسب سه رکن اصلی آموزش را معلم، دانش آموز و خانواده عنوان کرد و افزود: در زمینه توانمندسازیِ فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده ها در زمینه های مختلف با همکاری شرکت سنگ آهن گهر زمین آموزش های زیربنایی مدنظر است. 

وی از احدات 720 باب مدرسه در استان کرمان در سه سال اخیر خبر داد و افزود: بیش از ۸۰ درصد این مدارس توسط، خیرین، معین ها و بنگاه های اقتصادی احدات شده اند. 

اسکندری نسب با تقدیر از فداکاری فرهنگیان در دوران کرونا از تامین زیرساخت کمک آموزشی نیز ابراز رضایت کرد و گفت: تاکنون 3912 دستگاه تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار استان کرمان با مشارکت خیرین، بنگاه های اقتصادی و معادن استان  تامین شده است. 

وی از تهیه و اهدای بیش از 8000 دستگاه تبلت دیگر بین دانش آموزان استان کرمان خبرداد و گفت:  بیش از ۸۵ هزار دانش آموز در سطح استان کرمان فاقد ابزار هوشمند جهت دسترسی به آموزش مجازی هستند که با توجه به وسعت استان و مدارس روستایی و دانش‌آموزان محروم در مناطق حاشیه شهر، نیاز به کمک و مساعدت بیشتری از سوی خیرین، بنگاه های اقتصادی و معادن استان در این زمینه وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از توجه اثربخش شرکت سنگ آهن گهر زمین به آموزش و پرورش تقدیر کرد و افزود: برگزاری کلاس های مجازی کنکور در شهرستان های جنوبی و شرقی استان کرمان با حمایت این شرکت و با حضور اساتید با تجربه‌ در دستور کار است.

انتهای پیام