• پنجشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99110906537
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه تا پایان سال افتتاح می شود

مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه تا پایان سال افتتاح می شود

ایسنا/آذربایجان غربی مشاور پروژه تصفیه خانه فاضلاب شماره ۳ ارومیه گفت: مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه اواخر اسفند افتتاح می شود.

ملکی صبح امروز ۹ بهمن در حاشیه بازدید خبرنگاران از تصفیه خانه فاضلاب ارومیه افزود: سامانه فاضلاب ارومیه ۱۶۰۰ کیلومتر شبکه فرعی و اصلی دارد و از ۴مدول تشکیل شده که مدول سوم آن اواخر اسفند سال جاری افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲مدول اول برای تصفیه ۸۰هزار مترمکعب فاضلاب در حال بهره برداری هستند، خاطر نشان کرد: مدول سوم تصفیه خانه با ۶۰هکتار مساحت با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال گذراندن کارهای پایانی است که با اتمام آن ۴۰۰هزار نفر جمعیت را پوشش خواهد داد.

ملکی یاد آور شد: برای این تصفیه خانه فاضلاب ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون ۴۰میلیارد تومان هزینه شده و ۶۰ میلیارد تومان نیز نیاز است.

مشاور پروژه تصفیه خانه فاضلاب ارومیه اظهارکرد: با بهره برداری مدول اول و دوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه سالانه ۴۰میلیون مترمکعب پساب به دریاچه ارومیه رهاسازی می شود و اگر بودجه مورد نیاز تامین شود و کل پروژه به اتمام برسد سالانه این رهاسازی به ۵۱میلیون متر مکعب خواهد رسید.

انتهای پیام