• چهارشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99112216710
  • خبرنگار : 71516

در دیدار نماینده سازمان ملل در عراق

عمار حکیم: انتخابات آتی سرنوشت ساز است/ نظارت سازمان ملل باید به دور از دخالت باشد

عمار حکیم: انتخابات آتی سرنوشت ساز است/ نظارت سازمان ملل باید به دور از دخالت باشد

عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق و ائتلاف عراقیون، در دیدار با جنین هنیس پلاسخارت، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق چالش‌های پیش روی این کشور در انتخابات آینده و نقش سازمان ملل در حمایت از عراق را بررسی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت، در این دیدار که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی در بغداد انجام شد، حکیم تاکید کرد که انتخابات پیش رو انتخاباتی سرنوشت‌ساز در تاریخ عراق است و بنیانگذار مرحله تازه‌ای از ثبات خواهد بود.

وی گفت که انتخابات پیش از موعد به خودی خود یک هدف نیست بلکه ابزاری برای تحقق ثبات مورد انتظار در کشور است.

رهبر ائتلاف عراقیون مسئولیت تعیین تکلیف قوانین مربوط به انتخابات از جمله قانون دادگاه فدرال و تعیین ساز و کار انحلال پارلمان برای اجرای انتخابات را متوجه نیروهای سیاسی دانست.

حکیم همچنین ضمن حمایت از نظارت بین‌المللی و روند انتخابات آن را برای متقاعد کردن مردم به مشارکت و جلب اعتماد آنها نسبت به نتایج انتخابات ضروری دانست و تاکید کرد که این نقش باید در حد نظارت و به دور از هرگونه دخالت در امور اجرایی انتخابات و تعرض به حاکمیت ارضی کشور باشد.

وی همچنین تصریح کرد که مطرح شدن موضوع انتخابات پیش از موعد به خودی خود نشانه پایبندی توده‌های مردم به نظام سیاسی و پذیرش گزینه‌های رای‌دهندگان و تلاش برای ایجاد تغییر از درون نظام است.

انتهای پیام