• شنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۸
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99120906425
  • خبرنگار : 50046

دفتر کنترل کیفیت خدمات مهندسی ساختمان در خراسان شمالی راه اندازی شد

دفتر کنترل کیفیت خدمات مهندسی ساختمان در خراسان شمالی راه اندازی شد

ایسنا/خراسان شمالی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی از راه اندازی دفتر کنترل کیفیت خدمات مهندسی ساختمان در این استان خبر داد.

علی اکبر رمضانی در گفت و گو با ایسنا، گفت: در گذشته کنترل کیفیت در حوزه های مختلف همچون آزمایشگاه، بخش اجرا، نظارت و ... به صورت جداگانه صورت می گرفت و خروجی آن، خروجی متمرکزی نبود که بتوان یک سری راهکارهایی در جهت ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و به روز رسانی دانش مهندسی ارائه داد.

وی افزود: در این دفتر تمامی کنترل ها، از نقشه سازه گرفته، تا در حوزه های برق، مکانیک و .. صورت می گیرد و خروجی آن، اطلاعاتی می شود که در فرآیند کنترل از آن استخراج کرد و می تواند یک سری مزیت هایی را به دنبال داشته باشد و در جهت رفع ایرادات تلاش کرد.

رمضانی ادامه داد: در این دفتر اشکلات موجود در کار احصاء می شود و در جهت رفع و کنترل آن اقدام می شود.

وی تصریح کرد: در حوزه نظارت نیز اکیپ هایی به صورت رندمی هر روز طی هفته بازدیدهایی را در استان خواهند داشت و بیشتر تمرکز و توان خود را بر روی ساختمان بیش از پنج سقف خواهند گذاشت.

این مقام مسئول با اشاره به حوزه طراحی نیز بیان کرد: در این حوزه نیز کنترل ها صورت می گیرد و بازدید از ساختمان هایی که در حال اجرا هستند انجام می شوند و ضمن اینکه کیفیت کنترل می شود اگر احساس شود ضعف هایی وجود داشته باشد راهکار مناسب قبل از بهره برداری جفت رفع نقص داده می شود.

انتهای پیام