• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99121107574
  • خبرنگار : 71402

پیروزی ترامپ در نظرسنجی سی‌پک با ۵۵ درصد

پیروزی ترامپ در نظرسنجی سی‌پک با ۵۵ درصد
مجسمه طلایی ترامپ در اجلاس سی پک

رئیس جمهوری سابق آمریکا یکشنبه در نظرسنجی غیررسمی "کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کار" پیروز شد و ۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که در رقابت اولیه فرضی ۲۰۲۴ به او رای خواهند داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، در این نظرسنجی غیررسمی که سلطه دونالد ترامپ در میان جمهوریخواهان را نشان داد، ۲۱ درصد گفتند که به "رون دی‌سانتیس" جمهوریخواه، فرماندار فلوریدا رای میدهند و چهار درصد گفتند که حامی "کریستی نوئم"، فرماندار جمهوریخواه داکوتای جنوبی هستند.

تقریبا هفت تن از هر ۱۰ شرکت کننده گفتند که مایلند ترامپ در رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نامزد شود، در مقابل ۱۵ درصد گفتند که نمیخواهند چنین اتفاقی بیفتد و ۱۷ درصد هم نظری نداشتند.

۹۵ درصد گفتند که تمایل دارند تا حزب جمهوریخواه دستورکار و سیاستهای ترامپ را ادامه دهد و سه درصد گفتند که حزب جمهوریخواه باید تغییر مسیر دهد و دو درصد هم اطمینانی نداشتند.

نظرسنجی غیررسمی سی‌پک همچنین از شرکت کنندگان سوال کرد که اگر ترامپ نامزد انتخابات نشود آنها به چه گزینه‌ای رای خواهند داد. نتایج نشان داد که دی‌سانتیس با کسب ۴۳ درصد حمایت و با اختلاف توانست پیشتاز باشد.

در این رقابت فرضی، کریستی نوئم با کسب ۱۱ درصد بعد از فرماندار فلوریدا قرار گرفت و پس از آن دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد دونالد ترامپ با کسب هشت درصد جای گرفت و مایک پامپئو، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده و سناتور تد کروز هر دو به هفت درصد حمایت رسیدند.

جیم مک‌لاولین که نتایج این نظرسنجی را در سی‌پک اعلام کرد، گفت: بنابراین بار دیگر شما مشاهده کردید که برای همگان در اینجا چقدر اهمیت دارد که اساس و پایه این جنبش محافظه‌کار و اساس حزب جمهوریخواه، یا رئیس جمهور ترامپ است یا یک نامزد ترامپ.

این نظرسنجی با ثبت ۹۷ درصد تایید شغلی ترامپ، به ویژه ۸۷ درصد که قویا او را تایید کردند، به پایان رسید. مک‌لاولین پیش از سخنرانی ترامپ نتایج این نظرسنجی را در نشست اعلام کرد.

انتهای پیام