• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۹
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99121107977
  • خبرنگار : 50184

رئیس فدراسیون ورزش روستایی:

3500 خانه ورزش روستایی داریم/ "فوتوالی" در همه استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

3500 خانه ورزش روستایی داریم/ "فوتوالی" در همه استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

ایسنا/کرمانشاه رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی از وجود 3500 خانه ورزش روستایی در سراسر کشور خبرداد.

محمدتقی امیری خراسانی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به وجود 3500 خانه ورزش روستایی در کشور، اظهارکرد: طبق برنامه ریزی های وزارت ورزش تا پایان این دولت حدود پنج هزار خانه ورزش روستایی در کشور خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: فدراسیون ورزش روستایی بنا دارد بهره وری بهتری از این اماکن ورزشی داشته باشد که در این راستا طرحی را تحت عنوان المپیاد خانه های ورزش روستایی آماده کرده ایم که اجرای آن باعث ایجاد شور و نشاط و ترغیب مردم مناطق روستایی به ورزش می شود.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی اضافه کرد: همچنین در نظر داریم با همکاری برخی از فدراسیون ها مانند فدراسیون دوومیدانی، همگانی و تنیس روی میز طی سال 1400 برنامه های مشترکی را در روستاها اجرا کنیم.

وی از انجام برنامه ریزی ها برای برگزاری المپیاد ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی در روستاهای کشور خبرداد و افزود: در تلاشیم در استان کرمانشاه هم که مهد کشتی زوران است، سال آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی یک رویداد بین المللی زوران را برگزار کنیم، بگونه‌ای که در تقویم فدراسیون ثبت شود.

امیری خراسانی در ادامه به توسعه روزافزون رشته فوتوالی در کشور هم اشاره ای کرد و گفت: فوتبالی رشته ای بین المللی، نوپا، مهیج و پرنشاط است که هزینه چندانی برای راه اندازی آن لازم نیست و تنها داشتن یک زمین والیبال ساحلی کافی است.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر این رشته در تعدادی از استان ا ازجمله استان هایی که ساحلی نیستند مانند یزد راه اندازی شده و اخیرا هم مسابقات قهرمانی کشور آن برگزار شد.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی خاطرنشان کرد: در نظر داریم  این رشته را در همه استان های کشور فعال کنیم.

انتهای پیام