• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99121108107
  • خبرنگار : 50295

رئیس سازمان بسیج سازندگی خبر داد

فعالیت ۷۰۰ هزار نفر در گروه‌های جهادی

فعالیت ۷۰۰ هزار نفر در گروه‌های جهادی

ایسنا/زنجان رئیس سازمان بسیج سازندگی، از فعالیت ۷۰۰ هزار نفر در گروه‌های جهادی در کشور خبر داد.

سردار محمد زهرایی ظهر امروز (۱۱ اسفندماه) در نشست آموزشی و هم اندیشی با گروه‌های جهادی حوزه اشتغال و کارآفرینان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان، اظهار کرد: از تاسیس بسیج ‌سازندگی ۲۰ سال است که می‌گذرد اما  نقشه راهی نداشت ولی امروز افتخار می‌کنیم این نقشه راه در کل کشور تهیه و ابلاغ شده است.

وی به افزایش اقدامات جهادی در راستای محرومیت‌زدایی اشاره کرد و گفت: از نظر کمی برنامه‌های جهادی ۹۵۰ برابر شده است که تلاش می‌شود در کیفی‌سازی نیز به این اندازه برسیم. سعی داریم میزان مشارکت جهادگران، مردم و خیران نیز از ۳۲ درصد به ۶۰ درصد برسد تا اقدامات غنی‌تر شود.

این مسئول ابراز کرد: نظام اسلامی مولفه قوی شدن دارد که جریان جهادی می‌تواند این ریل را به پیش ببرد؛ چراکه گروه‌های جهادی تسهیل‌گر بوده و نیروی متخصص بسیج کمک‌‎کار دستگاه‌های اجرایی است که در این راستا با ۱۷ وزارتخانه و نهاد تفاهم‌نامه منعقد شده است. همچنین ۴۲ هزار گروه جهادی با ۷۰۰ هزار نفر در کشور فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، جریان جهادی را مکتب‌ساز خواند و افزود: ۴۰ درصد فرصت‌های اشتغال از طریق صندوق‌های قرض‌الحسنه به وجود آمده است. یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در صندوق‌های قرض‌الحسنه عضو هستند و ۵۰۰۰ میلیارد تومان نیز گردش مالی این صندوق‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قانون شهدا و ایثارگران جهادی در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: با برنامه‌هایی که در دستور کار داریم، جریان جهادی کشور شناسنامه‌دار و قرارگاه جهادی نیز در کشور تشکیل می‌شود.

زهرایی خاطرنشان کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در کشور با حضور نهادهای انقلابی تشکیل شد که امروز اشتغال و سلامت مردم را در دستور کار قرار داده است و نهضت کمک مومنانه از برنامه‌های مهم این قرارگاه است که تا پایان سال ادامه می‌یابد.

انتهای پیام