• چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99121309669
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

آسمان چهارمحال و بختیاری میزبان سامانه بارشی جدید

آسمان چهارمحال و بختیاری میزبان سامانه بارشی جدید

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از ورود سامانه بارشی از اواخر وقت پنج‌شنبه به آسمان استان خبر داد.

مهران چراغپور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هشدار زرد رنگ هواشناسی برای استان صادر شده است، اظهار کرد: سامانه بارشی از اواخر روز پنج‌شنبه وارد استان می‌شود و فعالیت این سامانه تا بعد از ظهر روز جمعه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این سامانه بارش برف و باران را در پی دارد، افزود: احتمال بارش تگرگ، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید، کولاک، کاهش دید و رخداد پدیده مه دور از انتظار نیست.

چراغپور منطقه اثر این سامانه بارشی را کوهرنگ، اردل، لردگان، خانمیرزا، فارسان، کیار و جنوب شهرستان بروجن عنوان و بیان کرد: لغزندگی سطح جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در تردد محورهای کوهستانی و گردنه‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال وقوع بهمن و رانش زمین پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: طی پنج‌شنبه و جمعه از سفرهای غیر ضروری پرهیز شود، در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توقف صورت نگرفته، از صعود به ارتفاعات اجتناب شده، سم‌پاشی باغات از امروز صورت نگیرد و آب ورودی استخرهای پرورش ماهی تنظیم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شدت این سامانه قوی نبوده و برای روز شنبه کاهش دما و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

انتهای پیام