• چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۴
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99121309948
  • خبرنگار : 50294

سرپرست معاونت بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی استان خبر داد:

آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در کردستان

آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در کردستان

ایسنا/کردستان سرپرست معاونت بازآفرینی و مسکن گفت: از بین افراد ثبت نامی تعداد 14100 متقاضی در استان طی سه مرحله پالایش نهایی و واجد شرایط واگذاری مشخص شدند .

مصطفی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر 14100متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در استان در سه مرحله ثبت نامی، پالایش شده و واجدین شرایط واگذاری مشخص شده اند .

وی در خصوص نحوه واگذاری گفت: هم اکنون در شهرهای زیر 100 هزار نفر، زمین را به خود متقاضیان واگذار میکنیم و خود متقاضی پیگیر اخذ پروانه و شروع عملیات ساختمانی هستند، و در شهرهای بالای 100 هزار نفر نیز در شهر سقز پروژه 1400 واحدی استارت خورده و درشهر سنندج پروژه 140 واحدی بهاران در حال اجرا و در مرحله فونداسیون می باشد و باقی پروژه ها نیز به زودی شروع به کار خواهند کرد .

سرپرست معاونت بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی کردستان افزود: مهمترین معضل طرح اقدام ملی بحث تامین زمین است که با راهکارهایی که در جلسه شورای مسکن استان اندیشیده شده بخشی از این مشکل مرتفع شده بخشی دیگر نیز در حال رفع شدن است .

رضایی به شهروندان توصیه کرد با عنایت به اینکه تاکنون دستورالعملی راجع به خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی ابلاغ نشده است از خرید یا فروش این امتیاز پرهیز نمایند تا دچار خسران مالی و مشکل حقوقی نشوند.

انتهای پیام