• پنجشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۲۱:۲۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99121410946
  • منبع : نمایندگی اردبیل

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

کمبود 210 مدرسه آموزش استثنائی در کشور

کمبود 210 مدرسه آموزش استثنائی در کشور

ایسنا/اردبیل معاون وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی گفت: 210 مدرسه استثنائی در سطح کشور کمبود داریم که عملیات احداث این واحدها شروع شده است.

سیدجواد حسینی روز پنجشنبه 14 اسفندماه در آئین کلنگ‌زنی مدرسه استثنائی در پارس‌آباد اظهار کرد: براساس آمایش سرزمینی این کمبود احصاء شده و تلاش بر این است تا در دو سال آینده بخش عظیمی از این پروژه‌ها در قالب طرح از خشت تا بهشت به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: امروز در پارس‌آباد یکصدوسی‌وهفتمین مدرسه استثنائی را کلنگ‌زنی کردیم و در کنار این مدارس در تلاش برای توسعه هنرستان‌های فنی و مهارتی در 36 رشته برای دانش‌آموزان استثنائی هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی افزود: در این هنرستان‌ها هنرجویان ناتوان ذهنی تحصیل می‌کنند که دو سوم واحدهای آموزشی آنها مهارتی و عملی است.

حسینی ضرورت مشارکت خیرین را در احداث این مدارس برای فرشتگان زمینی یادآور شد و بیان کرد: این دانش‌آموزان مستحق برخورداری از عدالت آموزشی هستند.

وی از ساخت 31 سالن ورزشی دانش‌آموزان استثنائی خبر داد و گفت: در کنار احداث 8 مدرسه استثنائی در استان اردبیل قرار شد یک سالن مخصوص نیز برای دانش‌آموزان استثنائی با تجهیزات مناسب راه‌اندازی شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی در مورد تامین 933 قلم تجهیزات آموزشی و کمک توانبخشی برای دانش‌آموزان استثنائی استان اردبیل تصریح کرد: دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است که قرار شد نیمی از این اعتبارات به صورت ملی و نیمی نیز به صورت استانی تامین شود.

حسینی گفت: 250 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال آینده برای خرید تجهیزات و امکانات مدرن با تکنولوژی روز برای مدارس استثنائی پیش‌بینی شده که با تصویب در مجلس نسبت به خرید آن اقدام خواهیم کرد.

وی به فعالیت 49 مرکز مشاوره، راهنمایی و توانبخشی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: تا اول مهرماه سال آینده یک مرکز در اردبیل راه‌اندازی خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی فعالیت 10 مرکز ویژه یادگیری در اردبیل و راه‌اندازی مرکز جامع آموزش و سلامت مجازی با پوشش 2 هزار دانش‌آموز را یادآور شد و بیان کرد: تلاش ما بر این است تا به همه تعهدات خود در سفر به استان اردبیل به شایستگی عمل کرده و رسالت‌مان را انجام دهیم.

انتهای پیام