• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۹
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99121611611
  • خبرنگار : 71477

وزیر دفاع بلغارستان: دولت مناقصه خودروهای زرهی به ارزش ۱.۷۴ میلیارد دلار را لغو کند

وزیر دفاع بلغارستان: دولت مناقصه خودروهای زرهی به ارزش ۱.۷۴ میلیارد دلار را لغو کند

وزیر دفاع بلغارستان اعلام کرد، از دولت خواسته تا مناقصه ۱.۴۶ میلیارد یورویی (۱.۷۴ میلیارد دلاری) برای خرید ۱۵۰ خودروی زرهی را لغو کند چرا که پیشنهادات دو شرکت‌کننده در این مناقصه بسیار بیشتر از بودجه برآورد شده برای این سفارش بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، "کراسیمیر کاراکاچانوف"، وزیر دفاع بلغارستان گفت: از کمپانی تسلیحاتی دولتی "تِرِم" خواسته‌ام تا گزارشی را درباره اینکه آیا کمپانی‌های تسلیحاتی بلغارستانی می‌توانند این پروژه را شامل سرهم کردن ماشین‌ها و واردات برخی تجهیزات از تولیدکنندگان تسلیحاتی خارجی انجام دهند یا خیر، ارائه کند.

بلغارستان تنها دو شرکت کننده در این مناقصه داشت یکی شرکت آمریکایی "جنرال داینمیکس" و دیگری شرکت فنلاندی "پاتریا". بلغارستان در اکتبر سال گذشته بررسی پیشنهادات این دو شرکت خارجی را آغاز کرد.

کاراکاچانوف ماه گذشته گفته بود: هر دو پیشنهاد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از بودجه برآوردشده بیشتر هستند.

وی افزود: من به دولت پیشنهاد کرده‌ام تا این روند را لغو کند چرا که این دو شرکت که به مرحله نهایی رسیده‌اند قیمت‌هایی را پیشنهاد داده‌اند که بسیار بیشتر از بودجه‌ای است که پارلمان تصویب کرده است.

 کاراکاچانوف تصریح کرد: دولت بعدی بلغارستان که پس از انتخابات پارلمانی چهارم آوریل روی کار می‌آید، باید قادر باشد که تصمیم بگیرد چگونه این توافق عظیم خرید نظامی با هدف ارتقاء توانایی‌های عملیاتی بلغارستان در ناتو را پیش ببرد.

انتهای پیام