• یکشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۵
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99121712434
  • خبرنگار : 71496

ادامه اعتراضات عراقی‌ها در استان بابل با درخواست برکناری استاندار

ادامه اعتراضات عراقی‌ها در استان بابل با درخواست برکناری استاندار

 تظاهرات اعتراضی در شهر الحله عراق برای پنجمین روز پیاپی ادامه داشت و تظاهرکنندگان برکناری استاندار بابل را خواستار شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، به گفته شاهدان عینی، پس از آنکه حسن مندیل، استاندار بابل برای برگزاری نشستی با مسؤولان وارد ساختمان فرمانداری شهرستان المحاویل شد، صدها تظاهرکننده محل نشست او را برای ساعاتی محاصره کرده و از او خواستند استعفا دهد.

شاهدان عینی افزودند: تظاهرکنندگان سعی کردند به ساختمان یورش ببرند اما نیروهای امنیتی که مامور حفاظت از شخص استاندار بودند، موفق شدند مسیر امنی را از درب پشتی برای خارج کردن او از ساختمان فراهم کنند و به این ترتیب استاندار فورا از محل دور شد.

معترضانی که خواستار استعفای مندیل بودند، اظهار کردند: پروژه‌های خدماتی در استان به دلیل فساد و سوء مدیریت متوقف شده‌اند و مندیل مسؤول این وضع است.

پس از آنکه کرار العبادی، استاندار سابق بابل به اتهام جعل مدارک علمی به هفت سال زندان محکوم شد، مندیل دسامبر ۲۰۱۹ مدیریت استان بابل را بر عهده گرفت.

عراق به دلیل شرایط بد اقتصادی و استمرار فساد مالی و سیاسی با وجود وعده‌های دولت برای بهبود یافتن شرایط، از اکتبر ۲۰۱۹ شاهد اعتراضات مستمری است.

انتهای پیام