• یکشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۰
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 99121712829
  • منبع : استانداری تهران

ایجاد سامانه یکپارچه سازمان های مردم نهاد در استان تهران/ صدور مجوز چند سمن محقق شد

ایجاد سامانه یکپارچه سازمان های مردم نهاد در استان تهران/ صدور مجوز چند سمن محقق شد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به لزوم نظم دهی و سامان بخشی به فعالیت سمن ها از راه اندازی سامانه یکپارچه سازمان های مردم نهاد در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، شکراله حسن بیگی در جلسه شورای توسعه و حمایت از سازمان های مردم نهاد با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در امور مختلف اظهار داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله ظرفیت‌های عظیم مردمی‌اند که می‌توانند در عرصه‌های مختلف مدیریت اجتماعی محلی نقش‌آفرین باشند.
 
وی با اشاره به فلسفه وجودی تشکل های مردمی و سمن ها افزود: سمن ها به صورت داوطلبانه و نیت خیرخواهانه برای سامان بخشی امور، همراهی در بخش ها و حوزه های مختلف برای ادای دین پای کار آمدند و در بخش های مختلف ورود کرده و مشارکت می کنند.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران خاطرنشان کرد: برای سال آینده در راستای نظم دهی و سامان بخشی به فعالیت سمن ها سامانه یکپارچه ای شکل می گیرد تا مدارک سمن ها در آن بارگزاری شود؛ چراکه اشکال سنتی پاسخگوی شرایط موجود نیست و با راه اندازی این سامانه گزارش گیری از سمن ها آسان تر می شود.
 
حسن بیگی سپس گفت: در مورد نظارت و بازرسی از سمن ها بایستی کمیته بازرسی داشته باشیم همچنین مصوب شده حسابرس ویژه وضعیت سمن ها را بررسی کند و در سال آینده از دستگاه های عضو نماینده ای معرفی و گروه بازرسی تشکیل شود تا در شرایط مقتضی و مورد نیاز وضعیت فعالیت و اسناد سمن ها را به صورت کارشناسی بررسی کنند.
 

بر اساس پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ در این جلسه وضعیت اسناد و مدارک ۱۲ سازمان مردم نهاد در حوزه هایی از جمله خیریه و نیکوکاری، محیط زیست، حمایت از بیماران و غیره جهت صدور مجوز بررسی و با صدور مجوز برخی از آنها موافقت شد.
 
انتهای پیام