• یکشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 99121712842
  • منبع : سازمان نظام پرستاری

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور:

خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتکلیف بمانند

خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتکلیف بمانند
عکس خبر آرشیوی است.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته‌اند؛ شایسته نیست خانواده‌های آنها بیش از این بلاتکلیف بمانند.

به گزارش ایسنا، عبدالله صفری، با تاکید بر اینکه انتظار جامعه پرستاری از مسئولان وزارت بهداشت این است که رسیدگی به پرونده شهدای مدافع سلامت را تسریع بخشند، گفت: تا کنون با وجود بیش از 100 شهید مدافع سلامت در گروه پرستاری، پرونده کمتر از 50 نفر از آنها تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته اند؛ شایسته نیست خانواده های آنها بیش از این بلاتکلیف بمانند. 

وی گفت: پرستارانی که به کرونا مبتلا می شوند، روزهای سختی را سپری می کنند. مدتی از چرخه خدمت به بیماران دور هستند و زمانی که در شیفت های خود حاضر می شوند، برخی از این عزیزان دچار عوارض و آسیب های ناشی از بیماری کرونا شده اند که نیاز است امتیاز شبه ایثارگری برای آنها در نظر گرفته شود.

صفری در خصوص وسایل حفاظتی پرستاران، بیان کرد: در حد لزوم وسایل حفاظتی برای پرستاران در بیمارستان ها در نظر گرفته شده است. ولی نیاز است یک محیط ایمن برای این عزیزان ایجاد شود. برای مثال بخشنامه‌هایی که به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است برای عدم بکارگیری پرستاران باردار در بخش‌ها اجرایی شود، تا پرستاران بدون استرس و دغدغه‌ای به خدمات‌دهی بپردازند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، وی در خاتمه تاکید کرد: روند بیماری در کشور با ثبات است و مردم باید بدانند با توجه به اینکه در آستانه نوروز هستیم تا جایی که امکان دارد از انجام سفرها پرهیز کنند که اگر این پرهیز نباشد، شاهد افزایش ورودی‌های بیمارستان ها خواهیم بود.

انتهای پیام