• سه‌شنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۶
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99121914601
  • خبرنگار : 50294

بازگشایی مرز رسمی سیرانبند عاملی مهم در رونق و شکوفایی گردشگری

بازگشایی مرز رسمی سیرانبند عاملی مهم در رونق و شکوفایی گردشگری

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان ابراز امیدواری کرد و گفت: در آینده نزدیک با کنترل و مهار این بیماری منحوس و بازگشایی مرز رسمی سیرانبند مجددا شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی و رونق و شکوفایی این صنعت پاک و اشتغالزا در شهرستان خواهیم بود.

یعقوب گویلیان در نشستی با سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری و رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه ضمن استماع مشکلات و درخواست های آنها بر پیگیری، رفع مشکلات و درخواست‌ها به صورت ویژه تاکید شد و مقرر گردید رفع مشکلات در دستور کار معاونت گردشگری استان قرار گیرد.

گویلیان با ابراز تاسف از ضرر و زیان حاصل از شیوع بیماری کرونا در بخش گردشگری استان اظهار امیدواری کرد و گفت: در آینده نزدیک با کنترل و مهار این بیماری منحوس و بازگشایی مرز رسمی سیرانبند مجددا شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی و رونق وشکوفایی این صنعت پاک و اشتغالزا در شهرستان  خواهیم بود.

وی سرمایه گذاری های جدید در حوزه گردشگری شهرستان بانه  را در سه سال گذشته بسیار دلگرم کننده و مهم خواند و بر اولویت قرار دادن اداره کل استان در حمایت و پیگیری مشکلات طرح‌ها در تمامی مراحل قانونی شامل؛ صدور موافقت اصولی اولیه، استعلامات ادارات، صدور جواز ساخت، پروانه بهره برداری، و اعطای تسهیلات بانکی و آموزش نیروهای شاغل در آنها تاکید کرد.

انتهای پیام