• چهارشنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-57179
  • خبرنگار : 50031

استاندار فارس:

امنیت پایه و اساس توسعه و رفاه یک کشور است

امنیت پایه و اساس توسعه و رفاه یک کشور است

استاندار فارس در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید انتظامی این استان، امنیت را پایه و اساس توسعه و رفاه یک کشور دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه 22 خرداد در مراسم تکریم سردار گودرزی و معارفه رهام حبیبی، فرماندهان قدیم و جدید انتظامی فارس، ارتقاء امنیت فارس را مرهون تلاش‌های مدیران و مسئولانی نظیر احمدعلی گودرزی دانست.

او گفت: بر جای گذاشتن خصایل نیکو در میان‌ همکاران و اخلاق پسندیده همراه با نظم و اقتدار  از سرمایه های خوب دوران فرماندهی ایشان در نیروی انتظامی استان فارس است .

  استاندار فارس با بیان اینکه حسن خلق، تدبیر، شجاعت و پیگیری را از ویژگی‌های سردارگودرزی برشمرد و با بیان‌اینکه تمایلی به رفتن ایشان از استان نداشته‌ایم، از تصمیم فرماندهی انتظامی کشور برای ارتقا وی پس از این جا به جایی خبر داد .

رئیس شورای تامین استان فارس همچنین با اشاره به تجارب بسیار ارزنده و ارزشمند سردار حبیبی  در سطح کشور گفت: سردار حبیبی از فرماندهان با تدبیر و ولایتمدار کشور است .

وی ضمن آرزوی توفیق برای سردار حبیبی ابراز امیدواری کرد با تداوم و تقویت تعامل و همدلی در سایه نظم و اقتدار و قانون مداری شاهد ارتقا روزافزون امنیت در استان فارس باشیم .

رئیس شورای تامین استان فارس با بیان اینکه توفیقات سردار گودرزی در سایه تعاملی است که با مجموعه تحت فرماندهی و شورای تامین استان و نیروهای اثر گذار و ذی نفوذ در استان داشته‌اند، عنوان کرد: شورای تامین استان با همدلی و اتحاد و همفکری ایجاد  نظم و امنیت را در دستور کار قرار داده است .

وی با تاکید بر اینکه امنیت پایه و اساس توسعه و رفاه یک کشور است، خاطرنشان کرد:  امنیت نعمتی است که اهمیت آن در نبود این مولفه ارزشمند بیشتر احساس می‌شود .

  نماینده عالی دولت در استان فارس  وجود امنیت را متاثر از مولفه های مختلفی از جمله نظم‌پذیری،قانون‌مداری، تعامل مثبت و حسنه با مردم ، تقویت مشارکت مردمی در ایجاد نظم ، دانست که در عملکرد فرماندهی نیروی انتظامی مشاهده می‌شود .

رئیس شورای تامین استان فارس با تاکید بر اینکه بی توجهی به مولفه هایی که تقویت کننده امنیت محسوب می‌شوند این مولفه ها را به تهدید تبدیل می‌کند، گفت: گستردگی استان فارس، حلقه اتصال چند استان بودن و نزدیکی به استان‌های مرزی، تعدد گروه‌های سیاسی، مذهبی، اعتقادی و قومی از جمله این مولفه ها هستند که یقینا با تدبیر و برنامه ریزی به فرصتی برای ارتقا امنیت و آرامش استان تبدیل می‌شوند .

استاندار فارس همچنین از سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور  که در این مراسم حضور داشت درخواست کرد که با توجه به گستردگی استان توجه ویژه‌ای به پشتیبانی و تخصیص نیروهای جدید به شهرستان‌ها و پاسگاه های تازه تاسیس استان داشته باشند .