• پنجشنبه / ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: orumiyeh-43904
  • خبرنگار : 50136

دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی بعنوان دفتر امور روستایی و شوراهای برتر کشور انتخاب شد

دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی بعنوان دفتر امور روستایی و شوراهای برتر کشور انتخاب شد
نشست مدیران کل دفاتر روستایی استانداریها با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهوری، معاون عمرانی وزیر کشور و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان برگزار و در این نشست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی بعنوان دفتر امور روستایی و شوراهای برتر کشور انتخاب و معرفی شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی سی و دومين نشست فصلي مديران كل دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري ها با حضور خانم دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور، دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان به ميزباني استانداري تهران برگزار شد و دکتر جمالی نژاد در این نشست توزیع عادلانه امکانات و خدمات را مقدمه توزیع متوازن جمعیت دکر نمود و گفت: رسیدگی به روستاها و شهرهای کوچک و میانی از اولویتهای وزارت کشور است.

وی با اشاره به استقرار ۳۷ هزارو ۵۹ دهیاری در روستاها، افزود:۸۰ درصد اعتباراتی که از بدو تاسیس دهیاریها به آنها پرداخت شده در دولتهای یازدهم و دوازدهم انجام گرفته است.

وی همچنین از پرداخت بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرحهای درآمدزا و اقتصادی دهیاریها خبر داد و در ادامه گفت:درحال حاضر ۲۵۷۶ دهیاری زن در کشور مشغول فعالیت هستند.

دراين نشست اقدامات حوزه معاونت امور دهياريها و ساير دفاتر تخصصي سازمان شهرداري ها ودهياري هاي كشور در حوزه دهياري ها و امور روستايي از سوي معاونان و مديران كل مربوطه و همچنين گزارش كار كارگروه هاي تخصصي اين نشست از سوي دبيران آنها بيان و در خصوص موضوعات مطرح در اين حوزه تبادل نظر صورت گرفت.