تاپ سه ایسنا+

 • ننه! جنگ کی تموم میشه؟

  ننه! جنگ کی تموم میشه؟

  دکتر بعد از معاینه گفت: «بچه از بین رفته و تلف شده». مقداری هم قرص و کپسول نوشت و گفت: «اگه با این، بچه سقط نشد، حتماً بیاریدش تا عملش کنم» ...

 • در مطب‌های «زیبایی» چه می‌گذرد؟

  در مطب‌های «زیبایی» چه می‌گذرد؟

  مرد نسبتا مسنی به همراه یک زن جوان از اتاق جراحی خارج می‌شوند. مرد، افتادگی پلکش را عمل کرده، تزریق بوتاکس و ژل هم انجام داده است و از عمل رضایت‌بخشش برای چند مردی می‌گوید که در سالن انتظار نشسته‌اند تا نوبتشان شود.

 • کارمندانی که شغلشان را کتمان می‌کنند

  /دغدغه های شغلی/

  کارمندانی که شغلشان را کتمان می‌کنند

  معتقدند هم آه و نفرین مردم پشت سرشان است و هم متهم به فسادند. با وجود آنکه برخی از کارمندان موجب بدنامی این حرفه شده‌اند اما بسیاری از آنها سعی می‌کنند پاک‌دستی‌شان را حفظ کنند و نشان دهند همه مثل هم نیستند بلکه آنها هم یک کارمند ساده دولتند با این تفاوت که مالیات دارایی‌های مردم را می‌نویسند و اغلب هم تردید دارند بگویند چه‌کاره‌اند!

 • آنچه بازماندگان تجاوز باید بدانند

  آنچه بازماندگان تجاوز باید بدانند

  صحبت‌کردن درباره‌اش دشوار است و معمولا قربانیان تجاوز یا سوءاستفاده جنسی ترجیح می‌دهند در این‌باره سکوت کنند؛ سکوتی که دلایل متفاوتی دارد اما ممکن است به ادامه زنجیره تجاوز کمک کند و زنان و کودکان بیشتری در این زمینه قربانی شوند.

 • واقعا ریاضی پسرها بهتر است؟

  واقعا ریاضی پسرها بهتر است؟

  در روزهای گذشته حذف تصویر دختران از روی کتاب ریاضی سوم دبستان خبرساز شد و واکنش‌های زیادی را برانگیخت که در نهایت باعث شد محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به انتقادات پاسخ دهد.

 • چرا بازیکنان و هواداران درگیر می‌شوند؟

  چرا بازیکنان و هواداران درگیر می‌شوند؟

  «ما آمدیم انتقاد کنیم، طبیعیه و حق منِ هواداره که انتقاد کنم. منی که نمی‌تونم استادیوم برم، منی که نمی‌تونم سر تمرین برم، مجبورم بیام اینجا انتقاد کنم.» این بخشی از صحبت‌های هواداری است که بعد از بازی استقلال و تراکتورسازی برای انتقاد از نتیجه و باخت تیم محبوبش به فرودگاه رفت اما کار به درگیری کشید.

 • بازار سازهای محرم، امسال چگونه بود؟

  بازار سازهای محرم، امسال چگونه بود؟

  همسایه مجلس نشین ها هستند. بهارستان است و شلوغی خیابان‌هایش و مغازه‌هایی که ساز می‌فروشند اما کسب و کار امسالشان مثل هر سال نیست.

 • ۱۰ چهره مشهوری که متهم به تجاوز شده‌اند

  ۱۰ چهره مشهوری که متهم به تجاوز شده‌اند

  صحبت درباره مسائل جنسی معمولا تابو بوده و همچنان هم صحبت درباره این مسائل با احتیاط و آهسته انجام می‌شود؛ چه برسد به اینکه کسی مورد آزار و اذیت جنسی هم قرار بگیرد و بخواهد درباره آن صحبت کند. اما این موضوع معمولا همیشه و در همه فرهنگها وجود داشته و بویژه برخی از چهره‌های مشهور هنری، ورزشی و حتی سیاسی در مظان اتهام آزار جنسی قرار دارند و برخی از آنان هم واقعا اقدام به آزار و اذیت کرده‌اند.

 • سرنوشت «یزید» چه شد؟

  سرنوشت «یزید» چه شد؟

  یزید ابن معاویه از مشهورترین افرادی است که در جریان روایت‌های مربوط به واقعه کربلا و همچنین روضه‌ها و مراثی، نامش همواره همراه با لعن و نفرین، به گوش می‌رسد. اما یزید که بود و سرنوشتش بعد از واقعه کربلا چه شد؟ در ادامه، مروری کوتاه بر زندگی و مرگ یزید خواهیم داشت.

 • چگونه پولدارها در بحران اقتصادی پولدارتر می‌شوند؟

  چگونه پولدارها در بحران اقتصادی پولدارتر می‌شوند؟

  از زمانی که سازمان بهداشت جهانی، کووید-۱۹ را بعنوان «پاندمی» معرفی کرد، خالص دارایی جف بزوس - بنیانگذار و مدیر کمپانی آمازون و ثروتمندترین فرد جهان - از حدود ۱۱۰ میلیارد دلار به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید.

 • ناگفته‌هایی درباره آیین «خون‌بس»

  ناگفته‌هایی درباره آیین «خون‌بس»

  «خون‌بس» نوعی دیه عشایری برای رفع نزاع‌های فردی و جنگ‌های طایفه‌ای است که در حال حاضر اجرای آن نسبت به گذشته بسیار کم شده اما اخیرا اظهارات یکی از مقامات قضایی خوزستان مبنی بر ثبت ملی این آیین، واکنش زنان را برانگیخت و افکار عمومی را نیز در سطح گسترده‌ای درگیر کرد.

 • هشدار! این اکانت‌ها جعلی‌اند

  هشدار! این اکانت‌ها جعلی‌اند

  چندی است جریانی با ایجاد اکانت‌هایی با نام خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی ایران اقدام به انتشار فیک‌نیوزها و شایعات با اسم این رسانه‌ها می‌کند.

 • بحران، از تهران تا کاتالان

  بحران، از تهران تا کاتالان

  بحران، هرج و مرج، بلبشو و ... تا اندازه‌ای می‌توانند بیانگر حال و روز و کلیدواژه مشترک فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه کاتالانی باشد.

 • آدم‌حسابی‌هایی که این روزها کمتر دیده شدند

  /۱۹ آگوست؛ روز جهانی انسان‌دوستی/

  آدم‌حسابی‌هایی که این روزها کمتر دیده شدند

  بحران‌ها و آسیب‌های زیادی ما آدم‌ها را تهدید می‌کنند. مثلا جنگ، فقر، بیماری و خیلی بحران‌های دیگر که می‌توانند به راحتی همه ما را از پا در بیاورند اما در دل بحران های سخت همیشه آدم‌هایی هم هستند که از جان، مال و دلبستگی‌های قلبی‌شان گذر می‌کنند تا کمی از رنج ما در مواقع حساس کاسته شود.

 • کودکی‌هایی که در کوره می‌سوزند

  /داستان عکس/

  کودکی‌هایی که در کوره می‌سوزند

  شاید «شکرانه» در کلاس انشای مهرماه امسالش از تابستانی بنویسد که در لابلای هزاران خشت خام گذشت؛ از روزهایی که آجرهای سنگین را با دستان کوچکش جا به جا کرد، برای خودش خانه‌های بزرگ و رویایی ساخت و با شیطنتی دخترانه صورتک‌های شاد و خندان را روی خشت خام نقش زد.

 • هزارداستان پیکرتراش شهر مجسمه ها

  هزارداستان پیکرتراش شهر مجسمه ها

  کسی نمی تواند به سادگی از کنار آنها رد شود بلکه باید بایستد و ژرف نگاه کند، به راحتی احساساتی را که بیان آن از طریق کلمات مشکل است، برانگیخته و آدمی را همسنگ بزرگترین قهرمانان جهان می کند.

 • چند میدی دنبالت کنن؟

  چند میدی دنبالت کنن؟

  بعد از حضورش در یک برنامه تلویزیونی، تماس فعالان فضای مجازی با او شروع می‌شود؛ از فروشنده صفحه با دنبال‌کننده‌های بالا گرفته تا افزایش فالوور و پشتیبانی از صفحه‌هایش در شبکه‌های اجتماعی؛ هر کدام هم بسته‌های قیمتی خودشان را عرضه می‌کنند.

 • ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

  /دغدغه‌های شغلی/

  ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

  بیشتر از ۸ ساعت کار می‌کنند. در سفر، خانه، مراسم عروسی و عزا تلفن‌هایشان زنگ می‌خورد و باید پاسخگو باشند. گاهی مجبورند تا دیروقت کار کنند و گاهی زودتر از همه مردم بیدار می‌شوند. تا جایی که به آنها اجازه داده شود، سعی می‌کنند صدای مردم باشند و دردهای اقشار مختلف را فریاد بزنند و در نهایت هم به حقوق بخور و نمیری که می‌گیرند راضی باشند.

 • همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیم

  همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیم

  روز گذشته وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از دستگیری جمشید شارمهد، «سرکرده‌ی گروهک تروریستی تندر» خبر داد.

 • «شلیل شبرنگ» چگونه به تهران رسید؟

  «شلیل شبرنگ» چگونه به تهران رسید؟

  ۱۳۷ سال پیش، تهرانی‌ها میوه‌ای به نام شبرنگ یا شفرنگ را نمی‌شناختند.