خبرنگار: 30151

 • بالا آمدن فاضلاب در شهرک بسیج کوت عبدالله

  بالا آمدن فاضلاب در شهرک بسیج کوت عبدالله

  در پی بارش باران شب گذشته، معابر و خیابان‌های شهرک بسیج کوت عبدالله از توابع شهرستان کارون دچار آبگرفتگی وسیع شده و در بعضی مناطق، فاضلاب شهری وارد منازل شده است.

 • دیدار تیم‌های فوتبال بانوان آویسا خوزستان و ملوان بندر انزلی

  دیدار تیم‌های فوتبال بانوان آویسا خوزستان و ملوان بندر انزلی

  از هفته ششم لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، تیم‌های فوتبال بانوان آویسا خوزستان و ملوان بندر انزلی، جمعه ۲۴ آبان، به مصاف هم رفتند که در پایان این دو تیم به تساوی رسیدند.

 • قرائت زیارت اربعین در بین الحرمین

  قرائت زیارت اربعین در بین الحرمین

  هر ساله در چند روز مانده به اربعین حسینی، زائرین بسیاری از نقاط مختلف خود را به کربلا می‌رسانند و درحرمین امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) حضور پیدا می‌کنند و با خواندن زیارت اربعین ارادت خود را به اهل بیت(ع) ابراز کنند.

 • استقبال از زائرین حسینی

  استقبال از زائرین حسینی

  خانواده‌های عراقی هر ساله از زائرین حسینی از کشورهای مختلف پذیرایی می‌کنند. خانه‌های روستایی طریق العلما مسیر اصلی نجف به کربلا و نجف و تمام نقاط مسیر عبور زائرین با پخت غذا و آماده سازی فضای استراحت به استقبال زائرین می‌روند .

 • نجف در آستانه اربعین حسینی

  نجف در آستانه اربعین حسینی

  چند روز مانده به اربعین حسینی، زائران حرم امام حسین(ع)، قبل از پیاده روی به سمت کربلا به نجف می روند تا پیش از فرزند، مزار پدر را زیارت کنند. صدها و حتی میلیون‌ها زائر از ایران و برخی کشورهای دیگر، بعد از حضور در نجف اشرف و زیارت حرم امام علی(ع)، مسیر را به سمت کربلا پیش می‌گیرند.

 • نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی در خوزستان

  نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی در خوزستان

  امروز، دوشنبه (یکم مهرماه) زنگ بازگشایی مدارس خوزستان در هنرستان دخترانه حضرت آمنه با حضور رسول پاپایی نماینده وزارت آموزش و پرورش، استاندار و جمعی دیگر از مسوولان استانی همزمان با سراسر کشور به صدا درآمد و دانش ‌آموزان خوزستانی سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

 • سفر وزیر راه و شهر سازی به خوزستان

  سفر وزیر راه و شهر سازی به خوزستان

  محمد اسلامی امروز 28 شریورماه پیش از ظهر امروز از طریق فرودگاه آیت الله جمی آبادان وارد استان شد و سپس به منظور بازدید از آخرین وضعیت پایانه مرزی شلمچه و آماده سازی خدمات برای زائران اربعین حسینی وارد این پایانه شد و از پایانه های مرزی شلمچه و چذابه بازدید کرد.

 • ۳۰ سال دفن غیر اصولی زباله‌ها در «ایذه»

  زنگ خطر برای ایران زمین!

  ۳۰ سال دفن غیر اصولی زباله‌ها در «ایذه»

  ۳۰ سال است که زباله‌های عفونی بیمارستانی و دیگر دورریزهای شهر ایذه و روستاهای اطراف آن در استان خوزستان جمع‌آوری و به سایت دفع پسماند «راسفند» که به اسم روستای مسکونی نزدیک آن نامگذاری شده، انتقال داده و هر روز عصر به آتش کشیده می‌شوند. دفن غیر اصولی در این سایت باعث شده که شیرابه زباله‌ها در چشمه‌های آب اطراف نفوذ کرده و دام‌ها و ساکنان این منطقه را مسموم و همچنین مشکلات تنفسی ایجاد کند.

 • ناگهان، خرمشهر

  ناگهان، خرمشهر

  یادبود آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد ماه فرصتی است برای دیدن دوباره خرمشهر. خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اشغال توسط نیروهای بعثی، در روز سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ در نتیجه عملیات موفقیت‌آمیز بیت‌المقدس آزاد شد. کوی آریا منطقه‌ای در ورودی خرمشهر که زمانی محله اعیان‌نشین در شهر مرفه بندری خوزستان، که بعد از هشت سال جنگ تبدیل به صدها خانه درندشت و ترکش‌خورده شد، خانواده‌های جنگ‌زده‌ای که خانه‌های خود را رها کرده و این خانه‌ها در تصرف خانواده‌های که خانه‌هایشان به کلی از بین رفته‌اند قرار گرفته است.

 • روستای سیل‌زده «حمدان سلجه»

  روستای سیل‌زده «حمدان سلجه»

  روستای "حمدان سلجه" یکی از روستاهای مسیر خسرج در حمیدیه، استان خوزستان پس از سیل همچنان دچار آبگرفتگی است و اهالی این روستا رمضان خود را در چادرهای مسافرتی بر تپه‌های جنگلی خسرج و روی شن‌های داغ ۴۴ درجه می‌گذرانند. زندگی در چادر با گرمای طاقت‌فرسا یک طرف و خطر خزندگان و حشرات و حیوانات موذی از طرف دیگر روستاییان را کلافه کرده است.

 • تدریس در چادر - منطقه سیل‌زده «خسرج»

  تدریس در چادر - منطقه سیل‌زده «خسرج»

  با جاری شدن سیل در شهر حمیدیه استان خوزستان مردم روستاهای اطراف کرخه به سوی تپه‌های شنی خسرج پناه بردند‏ حالا با گذشت حدود ۲۵ روز از سیل در این مناطق هنوز خانه‌های کنار دست کرخه قابل سکونت نیستند. دانش آموزانی که در چادرها زندگی می‌کنند برای جا نماندن از تحصیل در چادرهای گرم و دم کرده درس می‌خوانند. امروز ۸ اردیبهشت ماه یک کودک در اطراف چادرها خمپاره جنگی عمل نکرده را پیدا کرد. خسرج در زمان جنگ و دفاع مقدس در گیر جنگ بود.

 • جشن ازدواج دو زوج سیل زده خوزستانی

  جشن ازدواج دو زوج سیل زده خوزستانی

  جشن ازدواج دو زوج سیل زده خوزستانی ساکن منطقه گلدشت با همکاری شهرداری اهواز، هلال احمر و بهزیستی در سالن ورزشی خانه والیبال اهواز برگزار شد.

 • سیلاب در روستای «سید صالح» کارون

  سیلاب در روستای «سید صالح» کارون

  روستای سید صالح از توابع شهرستان کارون در نزدیکی اهواز با افزایش اورد آب رود خانه‌های خوزستان در خطر سیلاب قرار دارد. خانه‌های حاشیه نهری که زمانی خشک شده بود حالا با سر ریز شدن آب در بستر نهر نشست پیدا کرده‌اند و آب از زمین وارد خانه‌ها می‌شود.

 • سیل در روستاهای بخش مرکزی اهواز

  سیل در روستاهای بخش مرکزی اهواز

  با بالا آمدن آب رود های دز و کرخه روستا های بخش مرکزی اهواز بیش از پیش در معرض خطر قرار گرفته اند. با وجود تخلیه شدن خانه ها اما همچنان مردم منطقه بر پشت بام خانه های خود چادر زده اند و از خانه های تا نیمه آب گرفته خود، مراقبت میکنند. در بعضی روستاها دیوار ها به دلیل آب خوردگی سست شده و فرو میریزند. در این منطقه مردم دامدار و کشاورز مزارع و احشام خود را از دست داده اند. همچنین حوض های پرورش ماهی به زیر آب رفته اند. در ایستگاه راه آهن بامدژ برای اسکان روستایی ها واگن هایی در نظر گرفته شده است. کمک رسانی به مردم این منطقه در وضعیت مطلوبی نیست.

 • اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان الهایی

  اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان الهایی

  با بالا آمدن آب در برخی از شهرهای استان خوزستان و احتمال وقوع سیل، مردم شهرستان الهایی در چادرهای امداد هلال احمر اسکان موقت شدند.

 • طغیان کارون - اهواز

  طغیان کارون - اهواز

  سازمان آب و برق خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به افزایش دبی کارون در مقطع اهواز تا ۲ هزار و پانصد مترمکعب بر ثانیه و مسدود شدن جاده های ساحلی و آبگرفتگی پارک های ساحلی هشدار داد.

 • تصاویر هوایی از مناطق سیل زده اطراف رود کارون

  تصاویر هوایی از مناطق سیل زده اطراف رود کارون

  بارش‌های اخیر باعث طغیان و بالا آمدن آب رودخانه کارون شد. طغیان رودخانه‌ها باعث زیرآب رفتن زمین‌های کشاورزی و خسارت به برخی شهرها و روستاها شده است. این گزارش آخرین وضعیت بستر رودخانه‌ کارون در شهرهای اهواز، دهلاویه و بامدژ را نشان می‌دهد.

 • بالاآمدن حجم آب رودهای گرگر و شطیط در شوشتر

  بالاآمدن حجم آب رودهای گرگر و شطیط در شوشتر

  با بالا آمدن آب رود های گرگر و شطیط -در حوالی شوشتر-که از سرچشمه های رود کارون هستند راه های ارتباطی روستای دیلم قدیم در شعیبیه و شهر ملاثانی که از طریق پل های شناور برقرار بود قطع شده است و ساکنین با قایق عبور و مرور میکنند. همچنین پل جدید در دست ساخت روستای دیلم قدیم در منطقه شعیبیه به زیر آب رفت و عمق آب بالا آمده چیزی حدود ۱۰متر است که جرثقیل در این محدوده را نیز به زیر آب برده است. بند میزان شوشتر که سازه ی تنظیم جریان و فشار اب است در روز های گذشته با طغیان این رودها به زیر آب رفته بود .

 • بالا آمدن سطح آب کارون

  بالا آمدن سطح آب کارون

  سازمان آب و برق خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به افزایش دبی کارون در مقطع اهواز تا ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه و مسدود شدن جاده‌های ساحلی و آبگرفتگی پارک‌های ساحلی هشدار داد.