خبرنگار: 30179

 • اردوی تیم ملی ووشو بانوان

  اردوی تیم ملی ووشو بانوان

  اردوی تیم ملی ووشو بانوان جهت آمادگی در مسابقات جهانی چین، به مدت یک ماه در شهر کرمانشاه در حال برگزاری است. در این اردو مریم هاشمی و خواهران منصوریان قهرمانان آسیا و جهان حضور دارند.

 • تعزیه خوانی در روستای تاریخی «کندوله» و شهرک عرب‌ها در مشهد

  تعزیه خوانی در روستای تاریخی «کندوله» و شهرک عرب‌ها در مشهد

  مراسم تعزیه خوانی با قدمت دویست ساله هر سال با استقبال مردم روستا و گردشگران در چاله مخصوص تعزیه خوانی در روستای تاریخی «کندوله» برگزار می شود و بازیگران این تعزیه خوانی معمولا در شهر کرمانشاه ساکن هستند و در ایام محرم به روستا می‌روند و به عشق امام حسین در تعزیه شرکت می‌کنند. همه اهالی روستا در روز عاشورا حلیم نذری می پزند و میزبان گردشگران و عزاداران در منازل خود هستند. شهرک شهید بهشتی (معروف به شهرک عرب‌ها) نزدیک به ۳۵ سال پیش برای مردم جنگ‌زده استان خوزستان که به مشهد پناه آورده بودند، ساخته شد و طی سالها مهاجرین زیادی از مناطق جنگ زده جنوب در این مکان ساکن شده اند.

 • ایران زیباست؛ تکیه «معاون‌الملک»
 • هجوم زمین خواران بر درختان «سراب قنبر» کرمانشاه

  هجوم زمین خواران بر درختان «سراب قنبر» کرمانشاه

  باغات «سراب قنبر» کرمانشاه، در گذشته‌ای نه چندان دور تأمین کننده بخش زیادی از میوه استان بود. اما همجواری این باغات با یکی از بهترین محله‌های شهر کرمانشاه, باعث هجوم بی‌رحمانه زمین خواران بر این باغات شده است و به صورت بسیار محسوس اقدام به سوزاندن و از بین بردن این درخت‌ها می‌کنند. «سراب قنبر»، محله‌ای در جنوب غربی شهر کرمانشاه است. این محله در قدیم روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه به‌شمار می‌آمد که با افزایش ساخت‌ساز و توسعۀ شهر کرمانشاه، به تدریج در حریم شهر قرار گرفته و به یک محله در بافت منطقۀ ۴ شهرداری کرمانشاه تبدیل شد.

 • تشییع پیکر شهید «کورش حاجیمرادی»

  تشییع پیکر شهید «کورش حاجیمرادی»

  پیکر شهید «کورش حاجی‌مرادی» رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب از توابع استان کرمانشاه با حضور مردم و مسئولان تشییع و در روستای برف آباد به خاک سپرده شد. این شهید یکشنبه ۵ خردادماه در شب بیست و یکم ماه رمضان در درگیری با مسلحانه با اشرار به ضرب گلوله به شهادت رسید.

 • دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کانوپولو آقایان

  دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کانوپولو آقایان

  دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کانوپولو آقایان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با حضور ۱۲ قایقران به میزبانی استان کرمانشاه در حال برگزاری است. این مرحله از اردو در دریاچه شهربازی کرمانشاه برگزار می‌شود و تا روز پنج شنبه ۹ خرداد ماه ادامه خواهد داشت. تیم ملی ایران یکی از شانس‌های قهرمانی در مسابقات آسیایی قایقرانی است.

 • سرپل ذهاب، ۱۹ ماه پس از زلزله
 • معلم عشایر کوچ نشین

  معلم عشایر کوچ نشین

  ذکرالله بوچانی معلم عشایر کوچ نشین ایل زوله است که به صورت داوطلبانه همراه با این عشایر در فصول سرد به مناطق گرمسیر خوزستان و در فصول گرم به مناطق معتدل کرمانشاه کوچ می کند.عشایر ایل زوله این معلم فداکار را جزیی از خانواده خود می دانند.