خبرنگار: 30179

 • مراسم تعزیه خوانی ۲۸ صفر در سرای تاریخی وکیل الدوله - کرمانشاه

  مراسم تعزیه خوانی ۲۸ صفر در سرای تاریخی وکیل الدوله - کرمانشاه

  مراسم تعزیه خوانی و سوگواری ۲۸ صفر، یکشنبه ۵ آبان در سرای تاریخی وکیل الدوله کرمانشاه برگزار شد.

 • مرگ ماهی در رودخانه «قره‌سو»

  زنگ خطر برای ایران زمین!

  مرگ ماهی در رودخانه «قره‌سو»

  رودخانه «قره‌سو» از سراب روانسر سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافتی حدود ۶۰ کیلومتر وارد شهر کرمانشاه و پس از به هم پیوستن با رودخانه «گاماسیاب» وارد رودخانه سیمره می شود. حجم پساب از کارخانه‌های شیمیایی به رودخانه «قره‌سو» به حدی زیاد است که منجر به تغییر رنگ رودخانه و پایین آمدن میزان اکسیژن آب شده و موجب مرگ بسیاری از ماهی‌های این رودخانه شده است.

 • اردوی تیم ملی ووشو بانوان

  اردوی تیم ملی ووشو بانوان

  اردوی تیم ملی ووشو بانوان جهت آمادگی در مسابقات جهانی چین، به مدت یک ماه در شهر کرمانشاه در حال برگزاری است. در این اردو مریم هاشمی و خواهران منصوریان قهرمانان آسیا و جهان حضور دارند.

 • تعزیه خوانی در روستای تاریخی «کندوله» و شهرک عرب‌ها در مشهد

  تعزیه خوانی در روستای تاریخی «کندوله» و شهرک عرب‌ها در مشهد

  مراسم تعزیه خوانی با قدمت دویست ساله هر سال با استقبال مردم روستا و گردشگران در چاله مخصوص تعزیه خوانی در روستای تاریخی «کندوله» برگزار می شود و بازیگران این تعزیه خوانی معمولا در شهر کرمانشاه ساکن هستند و در ایام محرم به روستا می‌روند و به عشق امام حسین در تعزیه شرکت می‌کنند. همه اهالی روستا در روز عاشورا حلیم نذری می پزند و میزبان گردشگران و عزاداران در منازل خود هستند. شهرک شهید بهشتی (معروف به شهرک عرب‌ها) نزدیک به ۳۵ سال پیش برای مردم جنگ‌زده استان خوزستان که به مشهد پناه آورده بودند، ساخته شد و طی سالها مهاجرین زیادی از مناطق جنگ زده جنوب در این مکان ساکن شده اند.

 • ایران زیباست؛ تکیه «معاون‌الملک»
 • هجوم زمین خواران بر درختان «سراب قنبر» کرمانشاه

  هجوم زمین خواران بر درختان «سراب قنبر» کرمانشاه

  باغات «سراب قنبر» کرمانشاه، در گذشته‌ای نه چندان دور تأمین کننده بخش زیادی از میوه استان بود. اما همجواری این باغات با یکی از بهترین محله‌های شهر کرمانشاه, باعث هجوم بی‌رحمانه زمین خواران بر این باغات شده است و به صورت بسیار محسوس اقدام به سوزاندن و از بین بردن این درخت‌ها می‌کنند. «سراب قنبر»، محله‌ای در جنوب غربی شهر کرمانشاه است. این محله در قدیم روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه به‌شمار می‌آمد که با افزایش ساخت‌ساز و توسعۀ شهر کرمانشاه، به تدریج در حریم شهر قرار گرفته و به یک محله در بافت منطقۀ ۴ شهرداری کرمانشاه تبدیل شد.