• یکشنبه / ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99031106114
  • خبرنگار : 30054

استعلام قیمت، تعهدات و شرایط بیمه تکمیلی آسیا

استعلام قیمت، تعهدات و شرایط بیمه تکمیلی آسیا

بیمه آسیا قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه خصوصی در کشور است که بیمه تکمیلی را به‌ صورت گروهی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها صادر می‌کند.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام بیمه ازکی، در این مطلب قصد داریم به معرفی بیمه تکمیلی آسیا، مزایای خرید و شرایط دریافت آن بپردازیم.

پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه تکمیلی آسیا

در حال حاضر بیمه تکمیلی آسیا به شکل گروهی ارائه می‌شود. سقف تعهدات و تنوع پوشش در بیمه تکمیلی گروهی به قرارداد شرکت متقاضی با شرکت بیمه بستگی دارد. همچنین سقف تعهدات بیمه درمان آسیا نیز بر اساس قرارداد بیمه تکمیلی مشخص می‌شود.

اما به‌طورکلی موارد زیر تحت پوشش بیمه تکمیلی آسیا قرار می‌گیرد که در قراردادهای مختلف، متفاوت است:

هزینه اعمال جراحی و بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود در اثر حادثه یا بیماری، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ‌شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه‌های شیمی‌درمانی، رادیوتراپی و گامانایف.

هزینه اعمال جراحی قلب، مغز و اعصاب (به‌ استثناء دیسک ستون فقرات)، پیوندها (فقط شامل ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان).

هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین.

هزینه انتقال بیمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به‌ شرط بستری در بیمارستان.

هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم برای اصلاح موارد نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم.

هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژیوگرافی چشم، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، هولتر مانیتورنینگ قلب، انواع گرافی، فیزیوتراپی.

هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مانند شکستگی‌ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی.

پوشش‌های اضافی دیگر (مثل پوشش هزینه‌های دندانپزشکی، عینک، سمعک، ویزیت و دارو) در صورت موافقت بیمه‌گر.

شرایط خرید بیمه تکمیلی آسیا

شرکت‌های بیمه عموماً برای ارائه بیمه درمان گروهی، حداقل تعدادی را برای کارکنان شرکت متقاضی در نظر می‌گیرند. برای خرید بیمه تکمیلی آسیا، حداقل تعداد کارکنان باید ۵۰ نفر باشد و کم‌تر از این تعداد نمی‌توانند از خدمات این شرکت استفاده کنند.

همچنین کارکنان شرکت متقاضی بیمه تکمیلی باید تحت پوشش بیمه پایه باشند. در غیر این صورت، یعنی درصورتی‌که لیست تأمین اجتماعی، سلامت و ... برای آن‌ها رد نشده باشد، نمی‌توانند بیمه تکمیلی آسیا را خریداری کنند.

مزایای بیمه آسیا تکمیلی

یکی از مزایای شرکت آسیا، درمان کارت بیمه آسیا است. مزیت این کارت این است که افراد با در دست داشتن درمان کارت آسیا می‌توانند در شرایط اورژانسی، روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند بدون این‌که نیاز به دریافت معرفی‌نامه باشد. البته افراد موظف‌ هستند که در اولین ساعات وقت اداری روز بعد، برای دریافت معرفی‌نامه اقدام کنند.

فرانشیز بیمه تکمیلی آسیا

تمام شرکت‌های بیمه درصدی را به‌عنوان سهم بیمه‌گذار مشخص می‌کنند که باید توسط فرد پرداخت شود. این درصد بین ۱۰ تا ۳۰ درصد متغیر است که در بیمه آسیا با پرداخت حق بیمه بیشتر تا ۱۰ درصد می‌تواند کاهش پیدا کند.

دوره انتظار بیمه تکمیلی آسیا

دوره انتظار به این معناست که باید بین خرید بیمه و استفاده از پوشش جراحی و زایمان فاصله مشخصی وجود داشه باشد.

دوره انتظار پوشش جراحی ۳ ماه و پوشش زایمان ۹ ماه است و  عموماً در تمام شرکت‌ها یکسان است.

البته مدت دوره انتظار به تعداد افراد متقاضی بیمه تکمیلی بستگی دارد. مثلا در بیمه تکمیلی گروهی آسیا، دوره انتظار برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر، ۹ ماه، برای گروه‌های ۲۵۰ نفر تا ۱۰۰۰ نفر، ۶ ماه و برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر فاقد دوره انتظار است.

استعلام بیمه تکمیلی آسیا

براساس آنچه در مطالب قبل گفته شد، سقف تعهدات بیمه گروهی بر اساس نوع قرارداد مشخص می‌شود. از طرفی قیمت و حق بیمه بر اساس تعداد پوشش‌ها و سقف تعهدات تعیین می‌شود.

یکی از مهم‌ترین خدمات بیمه آسیا، خدمات آنلاین این شرکت است. بیمه آسیا با طراحی «نرم‌افزار آسیا» خدمات مختلفی در رشته‌های بیمه‌ای ارائه می‌کند.

بیمه‌شده‌های بیمه تکمیلی آسیا می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار آسیا همراه، اطلاعات نزدیک‌ترین مراکز درمانی طرف قرارداد را مشاهده کنند و از راهنمایی‌های ارائه‌شده برای دریافت خسارت استفاده کنند.

همچنین در سایت بیمه آسیا، بیمه‌شده‌های این شرکت می‌توانند از امکان استعلام خسارت بیمه‌نامه‌های درمان استفاده کنند.

دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسیا

به‌طورکلی برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی دو راه وجود دارد:

۱) مراجعه به مرکز درمانی طرف قرارداد:

در این حالت فرد باید قبل از مراجعه به مرکز طرف قرارداد از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت کند. در این صورت تمام هزینه‌ها تا سقف تعهدات قرارداد در مرکز پزشکی، توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

اگر قبل از مراجعه به مرکز، معرفی‌نامه‌ای از شرکت بیمه دریافت نشود، تعهدات تا سقف مندرج در قرارداد قابل پرداخت خواهد بود.

۲) مراجعه به مرکز درمانی غیر طرف قرارداد

در این حالت فرد باید همه هزینه‌ها را در مرکز درمانی پرداخت کند. سپس با در دست داشتن مدارک لازم به شرکت بیمه مراجعه و خسارت را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت دریافت کند.

مدارک لازم برای دریافت معرفی‌نامه

دستور پزشک معالج با ذکر نوع بیماری و تاریخ بستری

نامه بیمه‌گذار برای درخواست معرفی‌نامه

تصویر صفحه اول دفترچه بیمه‌گر اول (خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و ...) بیمه‌شده اصلی و فرعی

خرید بهترین بیمه تکمیلی از ازکی

یکی از خدمات azki.com ارائه بیمه‌های تکمیلی به شکل انفرادی و گروهی و در قالب طرح‌های متنوع است. دریافت مشاوره رایگان، امکان استعلام بیمه تکمیلی، مقایسه قیمت و پوشش‌ها و مشاوره برای دریافت خسارت دیگر خدمات ازکی به شمار می‌آید. علاوه بر این تخفیفات متنوعی برای خرید بیمه‌های تکمیلی در ازکی وجود دارد.

در نتیجه با توجه به امکان خرید آنلاین و دریافت قیمت مناسب پیشنهاد می‌شود برای تهیه بیمه تکمیلی گروهی یا انفرادی به سایت ازکی مراجعه کرده و یا از طریق شماره ۰۲۱۵۴۸۶۴ با مشاوران ما تماس بگیرید.

انتهای رپرتاژ آگهی

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.