• جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۰
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98062919994
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

طرح مذاکره مجدد با آمریکا اشتباه است

طرح مذاکره مجدد با آمریکا اشتباه است

ایسنا/اصفهان نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز بیست و نهم شهریور همزمان با اصفهان در حالی در تمام استان‌ برگزار شد که ائمه جمعه، به مباحثی همچون طرح مذاکره مجدد با آمریکا، توافق هسته ای، هفته دفاع مقدس، اربعین حسینی، سند تحول بنیادین آموزشی و ... اشاره کردند.

امام جمعه موقت نطنز: طرح مذاکره مجدد با آمریکا اشتباه است

امام جمعه موقت نطنز گفت: طرح مذاکره مجدد با آمریکا اشتباه است، چرا که آمریکایی ها امروز به بن بست خورده اند و می خواهند با این کار از بن بست خارج شوند و به دنیا بگویند فشار حداکثری ما باعث آغاز مذاکرات شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل مجیدی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه نطنز، اظهار کرد: تنها راه برون رفت از معضلات فعلی در کشور، تکیه بر جوانان و جامعه است و اعتماد مجدد به آمریکا و اروپا اشتباه است.

وی افزود: آنها قصد دارند تا با مذاکره دوباره نظرات و اهداف خود را به ایران تحمیل کنند، اما مقام معظم رهبری فرمودند چه با پیش شرط، چه بدون پیش شرط هیچ مذاکره ای انجام نخواهد شد.

امام جمعه موقت نطنز گفت: آمریکا باید توبه کند و به توافق هسته ای بازگردد و بعد از آن در جمع کشورهای توافق هسته ای خواسته هایش را مطرح کند.

مجیدی تبار گفت: صحبت کردن از مذاکره توسط آمریکایی ها ترفندی است که بخواهند آشفته بازارشان را درست کنند و ما را سرگرم کرده تا ترفندهای خود را به کار برند.

امام جمعه اردستان: میراث فرهنگی امنیت بناهای تاریخی اردستان را تضمین کند

امام جمعه اردستان گفت: میراث فرهنگی باید امنیت بناهای تاریخی اردستان را تضمین کند تا هویت این مرز و بوم از بین نرود و اتفاقات تلخ دیگر بناها تکرار نشود.

به گزارش خبرنگار ایسنا حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های این هفته نمازجمعه اردستان، با اشاره به دیدار موکب داران با رهبر انقلاب، اظهار کرد: اجتماع اربعین موضوعی بی نظیر است که نه تنها شیعیان و مسلمانان بلکه تمام مردم مذاهب را تحت تاثیر خود قرار داده است. اجتماع به این بزرگی را ما در هیچ کجای دنیا حتی مناسک حج سراغ نداریم.

وی با بیان اینکه پدیده اربعین اتفاق جهانی است که هر ساله برگزار می شود، افزود: متاسفانه قلم، بیان و رسانه در دست دشمنان است وگرنه مراسم اربعین را باید به عنوان بزرگ ترین اجتماع مردمی در کتاب گینس ثبت کنند.

خطیب جمعه اردستان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص مذاکره ایران با آمریکا، گفت: رهبر انقلاب آب پاکی را روی دستان همه کسانی که صحنه سازی می کردند، ریختند. مذاکره در منطق آمریکایی ها آن گونه است که هرچه آنها بخواهند باید انجام شود، اما مقامات بلندپایه ما تاکید کردند هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی انجام نمی شود.

دهشیری اضافه کرد: مسئولان کشور توجه داشته باشند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری اگر حرکت کنند کشور رو به عزت و ملت رو به عظمت حرکت خواهند کرد هرچند دشمنان به دنبال بهانه جویی هستند که کشورمان را تهدید، تحقیر و گاهی تحریم ها را بیشتر کنند.

وی با اشاره به عملیات انصارالله یمن که شبانه به مرکز اقتصادی عربستان حمله کردند، تصریح کرد: شرکت آرامکو بیش از 500 میلیارد دلار ارزش دارد که می خواستند آن را وارد بورس کنند، اما خواب شان در کوتاه ترین زمان بر هم خورد و میلیاردها دلار خسارت به عربستان وارد شد. برای این، همه به جان ایران افتاده اند. واکنش ایران نسبت به ادعای پوچ آنان صریح است و مقامات کشور اعلام کردند، اگر حمله کرده باشیم صراحتا اعلام می کنیم.

امام جمعه اردستان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس که یادآور روزهایی است که چند صدهزار نفر از پاکترین جوانان کشور شهید و یا مجروح شدند، اظهار کرد: آیا ادا کردن حق شهید این است که در مرکز کشور نام شهید از تابلو پاک شود؟ امیدواریم کسانی که به خون شهیدان خیانت می کنند، رسوا شوند.

دهشیری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به هفته گردشگری، گفت: شهرستان اردستان این پتانسیل را دارد که در بخش گردشگری و میراث فرهنگی اشتغال قابل توجهی ایجاد کند، اما باید فرهنگ دینی و اجتماعی خود را حفظ کنیم و زمینه را برای استقبال گردشگران مهیا کنیم که این از وظایف میراث فرهنگی است.

وی به سرقت های رخ داده در بناهای تاریخی و مخصوصا مسجد جامع اردستان اشاره کرد و گفت: اگر قرار است بناهای تاریخی و شاخص شهرستان حفظ و حراست شود، چرا برای امنیت آن اقدامی نمی شود. اداره کل میراث فرهنگی باید امنیت بناهای تاریخی اردستان را تضمین کند تا هویت این مرز و بوم از بین نرود و اتفاقات تلخ دیگر بناها تکرار نشود.

امام جمعه شاهین‌شهر: سند تحول بنیادین آموزشی نقطه مقابل سند ۲۰۳۰ است

امام جمعه شاهین‌شهر گفت: سیستم آموزشی کشور با بهره‌گیری از نخبگان و دانشمندان، سند تحول بنیادین آموزشی که نقطه مقابل سند مخوف ۲۰۳۰ است را تدوین کرده‌اند و خروجی آن امیدواری، خلاقیت، تفکر و پرسشگری است.

 به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ملکیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شاهین‌شهر، با اشاره به اظهارات سازمان ملل و تایید آن در شورای امنیت، اظهار کرد: پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای، آن‌ را جز گروه ۵+۱ و شش کشور ابرقدرت دنیا قرار می‌داد، اما ترامپ با خروج از تعهدات برجام و لغو آن مانع  پیوستن ایران به گروه ۵+۱ شد.

امام جمعه شاهین‌شهر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: مذاکرات در سایه فشار مطلوب نیست و برای مقابله با استکبار باید با وارد کردن فشار، به پیروزی دست یابیم.

وی ادامه داد: حمله یمن به قلب تاسیسات صنعتی عربستان و عظیم‌ترین پالایشگاه نفتی دنیا، علاوه‌ بر خسارت وارده، فروش نفت عربستان را برای مدت طولانی به نصف رسانده است و از طرفی تلاش "بن سلمان" برای جذب سرمایه‌گذار را ناکام کرده است.

حجت الاسلام ملکیان، به پنجمین نشست‌سران کشورهای همسایه ایران، روسیه، ترکیه پیرامون مسائل سوریه اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردهای این نشست حذف دلار از مبادلات تجاری و جایگزین کردن پول ملی این کشورها است. حذف دلار از مبادلات این سه کشور، شوک محکمی برای اقتصاد و دیپلماسی آمریکا بود.

امام جمعه شاهین‌شهر همچنین به سخنان پوتین خطاب به مسلمانان در حاشیه این نشست اشاره کرد و گفت: عملکرد "آل‌سعود" به نحوی است که، یک فرد مسیحی با استناد به آیات قرآن، کشتار ۶۱ هزار غیرنظامی در حملات آل‌سعود به یمن را نکوهش کرده و مسلمانان را به اتحاد نصیحت می‌کند. 

وی با اشاره به تاریخ ۴۰۰ سال گذشته و تحمیل ۲۵ جنگ به ایران، اظهار کرد: در تمام جنگ‌ها یا قراردادی استثماری به ایران تحمیل شده و یا بخشی از خاک ایران واگذار شده‌ است. هشت سال دفاع مقدس تنها جنگی بود که دشمن نتوانست به یک وجب از خاک کشور دست‌درازی کند و همچنین متجاوز مجبور شد به تعهدات الجزایر که خود آن‌ را فسخ کرده بود، بازگردد.

وی با تاکید بر عظیم‌ترین دستاورد پیروزی در جنگ تحمیلی، گفت: بیداری اسلامی، خودباوری، اعتمادسازی، نوآوری در ساخت ابزار و ملزومات جنگی هوایی، زمینی و دریایی از دستاوردهای جنگ تحمیلی بود، اما عظیم‌ترین آن تکرار عاشورا و تاریخ است که مردم ایران زمین با افتخار و سربلند از آن بیرون آمده اند و باید آن‌را برای نسل‌های دوم و سوم انقلاب تبیین کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.