• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۲
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 98092317038
  • منبع : دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد

استفاده از ظرفیت دانشجویان در رویدادهای بین‌المللی و تصمیم‌گیری‌های این حوزه

 استفاده از ظرفیت دانشجویان در رویدادهای بین‌المللی و تصمیم‌گیری‌های این حوزه

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین نسبت به استفاده از ظرفیت دانشجویان در رویدادهای بین‌المللی و تصمیم‌گیری‌های این حوزه نیز ابراز علاقه‌مندی کرد و یادآور شد: با این رویکرد هم شما امکان کسب تجربیات جدید را خواهید داشت و هم بدنه بین‌الملل دانشگاه فرصت بهره‌برداری از افکار و ایده‌های نوآورانه دانشجویان را به دست می‌آورند.

به گزارش ایسنا، دکتر کردی، با بیان اینکه افزایش توانمندی دانشجویان در حیطه بین‌الملل در دستور کار کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل قرار دارد، گفت: به طور حتم برای بالابردن توانمندی‌ها هیچ راهکاری بهتر از تجربه کردن نیست.

وی  ادامه داد: آنچه شما دانشجویان برای تبدیل شدن به یک استاد خوب به آن نیاز دارید تنها در کلاس درس آموزش داده نمی‌شود بلکه باید فعالیت در حیطه‌های مختلف از جمله ارتباطات و تعاملات بین‌المللی را تجربه کنید.

دکتر کردی با تأکید بر اینکه دانشجویان با افزایش توانمندی‌های خود می‌توانند در آینده دانشگاه مؤثر باشند، افزود: شاید بدیهی‌ترین نمونه در این باره راه‌اندازی مرکز مهارت‌های بالینی دانشگاه است که با همت و تلاش دانشجویان محقق شد.

وی اضافه کرد: کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل و اساسنامه تعریف شده برای آن به دانشجویان امکان تجربه برنامه‌های متنوع بین‌المللی با همکاری یکدیگر را می‌دهد بنابراین برای تمرین مدیریت و در دست گرفتن آینده دانشگاه می‌توانید از هم‌کلاسی‌هایتان، گروه‌های آموزشی و دانشکده خود شروع کنید.

وی همچنین بر برگزاری جلسات منظم با دبیران کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل تأکید و خاطرنشان کرد: معاونت بین‌الملل در حد توان خود به صورت مادی و معنوی از فعالیت‌های این کمیته‌ها حمایت خواهد کرد.

دکتر متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص شکل‌گیری و آغاز به کار کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل دانشگاه پرداخت و گفت: از حدود یک سال پیش پس از تصویب اساسنامه و انتشار فراخوانی در سطح دانشکده‌ها و واحدهای زیرمجموعه دانشگاه این کمیته‌ها فعال شدند و پس از آن تشکیل مجمع، انتخاب اعضاء و تعیین گروه‌های کاری در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های کاری کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل تاکنون برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده‌اند، اظهار داشت: این در حالی است که برخی از دانشکده پیشرو بوده‌اند و بخشی دیگر نیز در مراحل ابتدایی فعالیت‌های خود هستند.

معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل هدف از این گردهمایی را نیز آشنایی دبیران کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل با یکدیگر و به اشتراک گذاشتن دستاوردها و اقدامات انجام شده دانست.

دکتر متوسلی با اشاره به برگزاری دو جلسه مشترک با اعضای کمیته‌ها در سطح دانشکده‌ها، بیان داشت: نتایج فعالیت‌های دانشجویان در همین مدت کوتاه با تکیه بر پشتکار، دقت و سخت‌کوشی آن‌ها بسیار تأثیرگذار و مصداق واقعی کار دانشجویی بوده است.
سپس دبیران و نمایندگان کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل دانشگاه گزارشی کوتاه از اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش رو ارائه کردند.

آن‌ها همچنین به طرح پیشنهادات و درخواست‌هایی چون افزایش تعداد کشورهای شرکت‌کننده در پروژه‌های تبادل دانشجو، همکاری معاونت بین‌الملل با دانشکده‌ها در برگزاری مدارس تابستانی و زمستانی بین‌المللی، حضور مسئولان میزهای همکاری دانشگاه با کشورهای مختلف در دانشکده‌ها و اطلاع‌رسانی در خصوص فرصت‌های همکاری موجود، برگزاری جلسات آشناسازی دانشجویان جدیدالورود خارجی با قوانین و مقررات دانشگاه، ظرفیت‌های موجود و فرهنگ و آداب ‌و رسوم کشور، برگزاری رویدادهای بین‌المللی دانشگاه به صورت مشترک میان دانشکده‌ها و با مشارکت دانشجویان خارجی و ایرانی، رفع مشکل انطباق واحدهای درسی دانشجویان شرکت‌کننده در پروژه‌های تبادل دانشجو، تسهیل شرایط استفاده از امکانات دانشگاه برای کمیته‌ها و اطلاع‌رسانی قوی‌تر در خصوص ظرفیت‌های دانشکده‌ها به منظور شرکت در پروژه‌های بین‌المللی پرداختند.

در ادامه با تکیه بر مباحث مطرح شده، دکتر شریعت، از مدیریت توسعه امور بین‌الملل معاونت بین الملل بیان داشت: در حوزه جذب و بازاریابی بسیاری از نیازهای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی مشابه است.

وی به منظور ارتباط هر چه بیشتر دانشجویان ایرانی و خارجی با یکدیگر و کاهش فاصله میان آن‌ها از تلاش برای برگزاری رویداد روز بین‌الملل به صورت ماهانه در هریک از دانشکده‌ها خبر داد و گفت: محتوای این برنامه‌ها اعم از فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی می‌تواند توسط کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل تعیین شود.

دکتر شریعت همچنین با توجه به ارتباط معاونت بین‌الملل دانشگاه با دفاتر سفارتخانه‌ها، از نمایندگان و دبیران کمیته‌ها خواست نیازها و درخواست‌های خود را به صورت مکتوب در اختیار مدیریت توسعه امور بین‌الملل قرار دهند.

دکتر پورغریب، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با اعلام حمایت از کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل، اظهار داشت: تجربه نشان داده خلاقیت، سخت‌کوشی و ریسک‌پذیر بودن دانشجویان، موجب پیشبرد بهتر و سریع‌تر برنامه‌ها می‌شود.

وی مشارکت دانشجویان در عرصه‌های مختلف در کنار تحصیل را موجب کامل شدن آن‌ها دانست و گفت: به طور حتم فعالیت در عرصه بین‌الملل و برخورداری از تفکر بین‌المللی سازی به دانشجویان در این مسیر کمک خواهد کرد.

دکتر پورغریب دانشجویان فعال در این کمیته‌ها را سفیران بین‌المللی سازی دانشگاه دانست و از آن‌ها خواست از فرصت موجود برای معرفی ظرفیت‌های دانشگاه و کشور، همکاری مؤثر و مستمر با مراکز علمی خارج از کشور و اعتلای دانشگاه با بهره‌گیری از ارتباطات بین‌المللی استفاده کنند.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع‌بندی این نشست بار دیگر بر اهمیت استفاده از پتانسیل دانشجویان در برنامه‌ها و رویدادهای بین‌المللی تأکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود جلسات آشناسازی دانشجویان بین‌المللی با قوانین دانشگاه و مباحث فرهنگی در بدو ورود، توسط کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل برگزار شود.

دکتر کردی با بیان اینکه در سطح دانشگاه و وزارتخانه تلاش‌هایی برای تسهیل شرایط شرکت در پروژه‌های بین‌المللی چون تبادل دانشجو انجام‌ شده است، افزود: اقدامات اصلی در این زمینه باید در سطح گروه‌های آموزشی و دانشکده‌ها صورت گیرد و ما نیز حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وی همچنین یادآور شد: معاونت بین‌الملل دانشگاه درصدد طراحی مکانیسمی برای حضور دانشجویان در نشست‌های مشترک با اساتید بین‌المللی به تناسب حیطه تخصصی آن‌ها است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در پایان مقرر شد گردهمایی دبیران کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل به صورت منظم و به میزبانی معاونت بین‌الملل دانشگاه و یا دانشکده‌های علاقه‌مند برگزار شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.