خبرنگار: 30021

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • وضعیت بیمارستان سینا همدان

  وضعیت بیمارستان سینا همدان

  بیمارستان فرشچیان سینا، محور درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در همدان است و در بخش‌های ICU، عفونی، ایزوله ۳ و ایزوله ۵ به بیماران کرونایی خدمات رسانی می‌کند. این بیمارستان تا به امروز سه پیک از بیماری کووید را تجربه کرده که از پیک دوم با مشکل اکسیژن رسانی به بیماران مواجه گردید بنابراین تیم تنفسی در این بیمارستان تشکیل شد تا این تیم از هدر رفتن اکسیژن جلوگیری کند و بیشترین بهره‌وری از امکانات را داشته باشد. یکی از قسمت‌های بسیار مهم بیمارستان سینا، بخش روانپزشکی است که از زمان شیوع کروناویروس از ظرفیت این بخش برای حمایت روانی از پرسنل استفاده شده‌است.

 • تشییع پیکر خلبان شهید «بیرجند بیک محمدی»
 • همدان برفی

  همدان برفی

  بارش برف زمستانی از بامداد پنجشنبه ۳۰ بهمن، استان همدان را سفید پوش کرد. در حال حاضر به دلیل بارش برف و باران تمام محورهای استان، لغزنده و در گردنه‌ها تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است بنابراین رعایت احتیاط بیشتر توسط رانندگان ضروری است. لغزندگی جاده‌ها موجب می‌شود عبور و مرور در جاده‌های استان به ویژه گردنه‌ها به کندی صورت گیرد که رعایت فاصله طولی بیشتر خودروها در این شرایط از ملزوماتی است که برای پیشگیری از حوادث رانندگی باید رعایت شود. این سامانه بارشی امروز از این استان خارج می‌شود.

 • بارش باران در همدان

  بارش باران در همدان

  از ظهر امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ، یک سامانه بارشی به صورت باران در تمام نقاط استان همدان فراگرفته که از چهارشنبه شب، این بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. از صبح پنجشنبه این سامانه بارشی کمتر می‌شود و در روز جمعه نیز فقط بارش‌های پراکنده‌ای در همدان شاهد خواهیم بود. طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای همدان از ۲ تا ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان بوده است.

 • «هگمتانه» در چند قدمی ثبت جهانی
 • راهپیمایی ۲۲ بهمن - همدان

  راهپیمایی ۲۲ بهمن - همدان

  حرکت نمادین خودروها و موتورسیکلت ها در معابر عمومی همزمان با سراسر کشور در سطح شهرستان های همدان به مناسبت روز ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی راس ساعت ۱۰ آغاز شد. با توجه به دستورالعمل های صادره از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، امسال نحوه راهپیمایی به صورت حرکت موتورسیکلت ها و خودرویی است.

 • جاده بارانی «گنجنامه»

  جاده بارانی «گنجنامه»

  رشته کوه الوند به سبب موقعیت خاصی که دارد، باعث شده تا مناطق اطراف آن که شامل ناهمواری‌های مختلفی هستند، همه‌وهمه مقاصد جذابی برای گردشگران باشند. البته نه‌تنها مقاصد، این‌جا حتی مسیرها و راه‌ها هم جذابیت زیادی دارند و برای افرادی که علاقه به ماجراجویی و سرک کشیدن در طبیعت دارند رویایی به‌نظر می‌رسند. یکی از این راه‌ها، جاده گنجنامه است که به قدر خود دهکده توریستی گنجنامه زیبا و لذت‌بخش است. در پی بارندگی دو روز گذشته، اواخر امروز این سامانه بارشی از استان همدان خارج می شود.روز گذشته بیشترین بارش را به میزان ۳۰ میلیمتر در درگزین و در شهر همدان حدود ۱۷ میلیمتر گزارش شده است.

 • چهارشنبه ۱۵ بهمن - مرکز شهر همدان
 • ایران زیباست؛ جنگل‌ «حرا»

  ایران زیباست؛ جنگل‌ «حرا»

  جنگل حرا در قشم، یکی از جاذبه‌های خاص ایران و از جلوه‌های بی‌نظیر طبیعت است که برای دیدن آن باید با قایق به دل آب‌های شور خلیج فارس بزنید. این جاذبه که شهرتی جهانی دارد، جزو میراث طبیعی کشور به شمار می‌رود. جذابیت‌ جنگل حرا زمانی است که این درختان در آب فرو رفته‌اند و با پایین آمدن سطح آب، جنگل شگفت‌انگیزی مشابه فیلم‌های علمی-تخیلی از آب بیرون می‌زند و هر بیننده‌ای را حیرت‌زده می‌کند. این جنگل در شمال غرب جزیره قشم خودنمایی می‌کند و از جنگل‌های پنجگانه استان هرمزگان و یکی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره ایران به شمار می‌رود.

 • آبشار تمام قندیل «گنجنامه»

  آبشار تمام قندیل «گنجنامه»

  آبشار زیبای «گنجنامه»، این روزها در دمای ۱۵ درجه زیر صفر همدان، قندیل بسته و فضایی رویایی پدید آورده به طوریکه با یک دیواره یخی ۱۲ متری‌ روبه روی می‌شوید. آبشار گنجنامه در دل دامنه الوند و در کنار کتیبه‌های تاریخی گنجنامه قرار گرفته است. گنجنامه این روزها شاید بسیار سرد و برفی باشد اما منظره ای یخی و متفاوت را از خودش به نمایش گذاشته است.

 • جدال شهر با طبیعت - ۸
 • گوشه به گوشه ایران؛ «محله جولان» همدان

  گوشه به گوشه ایران؛ «محله جولان» همدان

  شهر همدان از دیرباز در دل خود، چندین محله‌ی مسکونی را جای داده است که بسیاری از آنها اینک نیز واجد همان خصوصیات اولیه هستند. در این محله‌ها مراکزی وجود دارد که عرضه کننده خدمات روزانه به ساکنان هستند.«جولان» از قدیمی‌ترین محلات همدان است؛ «جولان» در اصل "جولاهان" خوانده می‌شد و بعدها به صورت «جولان» درآمده است. جولاهان به معنای نساجی و بافندگی و برگرفته از کلمه جولا به معنی نساج و بافنده است. محله «جولان» جزو محلاتی است که در هسته اولیه شهر قرار داشته و در شمال شرق بافت کهن شهر همدان قرار گرفته و از محلات گسترده و دارای قدمتی بیش از سایر محلات شهر است.

 • به سگ های ولگرد غذا ندهید!
 • تعمیرات توربین نیروگاه برق مفتح همدان

  تعمیرات توربین نیروگاه برق مفتح همدان

  همزمان با آغاز فصل تعمیرات واحدهای نیروگاهی ، واحد شماره ۴ نیروگاه شهید مفتح با ظرفیت تولید نامی 250 مگاوات از ۴ آذرماه به منظور انجام تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شد. بازدید یاتاقان ها و ولوهای اصلی توربین، سند بلاست و لاینینگ خطوط ۱۸٠٠ انتقال آب خنک کاری برج تر، بازسازی داکت های دود و ایرهیتر و اورهال پمپ ها، موتورها و فن های اصلی واحد را از جمله اقداماتی برشمرد که دراین بازه زمانی انجام خواهد شد. براساس مجوز صادره از شرکت مدیریت شبکه برق کشور، واحد شماره ۴ این نیروگاه جهت تعمیرات اساسی به مدت ۹٠ روز براساس دستورالعمل شرکت سازنده از شبکه برق کشور جدا شد.

 • صعود به قله الوند
 • بارش اولین برف پاییزی در همدان

  بارش اولین برف پاییزی در همدان

  در آخرین روزهای فصل پاییز،یکشنبه ۱۶ آذرماه، بارش برف در همدان این شهر را سفید پوش کرد. این سامانه بارشی از صبح امروز فعال و اول وقت دوشنبه از استان خارج خواهد شد. در پی خروج سامانه بارشی از استان کاهش دما پیش بینی می‌شود به طوری که تا روز چهارشنبه در برخی از نقاط دما به منفی ۷ تا ۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

 • ایران زیباست؛ پاییز در جنگل های «هیرکانی» گیلان
 • آلودگی هوای همدان

  آلودگی هوای همدان

  شاخص‌های AQI در پرتال اداره کل حفاظت محیط زیست نشان می‌دهد پایداری جوی، کیفیت هوای امروز شنبه ۱۵ آذر ماه در همدان ناسالم است. کیفیت هوای همدان ناشی از حاکمیت جو پایدار و انباشت آلاینده‌ها بوده است.

 • وضعیت کرونا در بیمارستان شهیدبهشتی همدان

  وضعیت کرونا در بیمارستان شهیدبهشتی همدان

  بخشی از بیمارستان بهشتی همدان پس از تکمیل ظرفیت بیمارستان کرونایی سینا، به بیماران کووید۱۹ اختصاص یافت. البته در حال حاضر روند اپیدمی کرونا در استان کاهشی شده به طوریکه شاخص سرایت پذیری به زیر یک یعنی ۸۶ صدم رسیده است. هنوز هم سهم تماس های درون خانوادگی با ۵۶ درصد در بروز این بیماری بسیار بالاست و در زمینه بستری شاهد افزایش موارد مثبت کرونایی در سه شهرستان همدان، ملایر و کبودراهنگ هستیم اما در سایر شهرستان ها روزانه حداکثر سه تا چهار مورد ابتلا گزارش شده است. تا روز گذشته تعداد موارد مثبت ابتلا به کرونا در استان همدان به ۹۰۳۷ نفر و موارد فوتی به ۱۲۴۱ نفر رسیده است.

 • مسدود شدن جاده همدان - تویسرکان
 • ایران زیباست؛ ییلاق «سی دشت» گیلان
 • اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ همدان

  اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ همدان

  از یکم آذرماه بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی، محدودیت‌های دو هفته‌ای به منظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در همدان نیز به اجرا درآمد و تنها فعالیت مشاغل ضروری امکان‌پذیر است . ورود خودروهای با پلاک غیربومی به همدان ممنوع و خروج خودرو با پلاک همدان به خارج از استان نیز ممنوع و همچنین تردد خودروهای شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در تمامی شهرها ممنوع است.

 • باران پاییزی در همدان

  باران پاییزی در همدان

  سامانه بارشی که از اواخر هفته گذشته در همدان باعث کاهش دمای هوا در این استان شده همچنان ادامه دارد. این سامانه بارشی قوی، امروز و امشب هم در این استان فعال خواهد بود اما از ظهر فردا از همدان خارج می شود. طی ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه هواشناسی دانشگاه بوعلی سینا با ثبت ۳۴میلیمتر بارش بیشترین میزان بارش را در استان همدان ثبت کرده است.

 • فرود پرندگان مهاجر در تالاب «آق گل»

  فرود پرندگان مهاجر در تالاب «آق گل»

  این روزها تالاب های آق‌گل ملایر، پیرسلمان اسدآباد، سد اکباتان همدان و سایر سدها و تالاب‌ها میزبان شمار زیادی از پرندگان آبزی و کنار آبزی هستند. پرندگان مهاجر نظیر چشیم، باکلان، حواصیل، اگرت بزرگ و کوچک، بوتیمار، لک‌لک، فلامینگو، انواع اردک ها و غازها و کاکائی در مسیر مهاجرت خود تالاب های همدان برای اتراق و استراحت انتخاب کردند. حضور پرتعداد پرندگان مهاجر در تالاب های این استان کم سابقه بوده و علت استقبال پرندگان از حضور در زیستگاه‌های آبی این استان تداوم پرآبی این تالاب‌ها در چند سال گذشته است.

 • «سنجاب» قرمز ایرانی
 • وضعیت کرونا در بیمارستان سینا همدان

  وضعیت کرونا در بیمارستان سینا همدان

  بیمارستان سینا همدان مهمترین بیمارستان درگیر با بیماران کرونایی در این استان بوده که با اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت به حالت آماده باش درآمده ودرحال ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی است.طی ساعات گذشته تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ۶۹۴ مورد بوده که ۱۲۸ مورد در بخش عادی و ۱۶ نفر در بخش ICU بستری شده اند و حال ۵۵ نفر وخیم گزارش شده است. تعداد موارد مثبت از ابتدای بیماری تاکنون ۷۷۴۴مورد، تعداد موارد مثبت جدید ۱۰۸ نفر و متأسفانه تعداد موارد فوت با ۱۷ مورد جدید به۱۰۳۲ نفر افزایش پیدا کرده است.

 • بیست آبان، ساعت هجده _ همدان

  بیست آبان، ساعت هجده _ همدان

  از ساعت ۱۸ عصر امروز ۲۰ آبان‌ماه محدودیت های کرونایی برای اصناف و مشاغل گروه های دو، سه و چهار در شهر همدان همزمان با سراسر کشور اجرایی شد. در اولین دقایق، صحت اجرای این طرح توسط فرمانداری و اتاق اصناف شهر همدان مورد بررسی و تذکر برای متخلفان قرار گرفت.

 • ایران زیباست؛ کوچه باغ‌ گَردی پاییز
 • تشییع پیکر نخستین شهید مدافع سلامت همدان

  تشییع پیکر نخستین شهید مدافع سلامت همدان

  پیکر «سیده زهرا موسوی» نخستین شهید مدافع سلامت صبح چهارشنبه ۱۴ آبان ماه در بیمارستان سینا همدان تشییع شد. این شهید مدافع سلامت ۲۰ سال سابقه فعالیت در حوزه بهداشت و درمان داشت. تاکنون ۸۳۴ نفر از گروه پرستاری به کروناویروس مبتلا شدند که این کادر مدافع سلامت ساعت ۲۲ روز گذشته به علت بیماری کرونا درگذشت.

 • ایران زیباست؛ «ویسادار»