برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • آمدیم دیدیم دکل را دزدیده‌اند!

  /دغدغه‌های شغلی/

  آمدیم دیدیم دکل را دزدیده‌اند!

  «چند ماه پیش یکی از کارگرای اهل گلوگاه مازندران از ارتفاع ۳۶ متری افتاد پایین مُرد. یکی دیگه از کارگرا رو هم برق گرفت. وقتی بالای دکل بود رعد و برق زد خشکش کرد. پیمانکارا، کارگرا رو بیمه نمی‌کنن. هیچکسم مسئولیت مرگ اونایی که روی دکل کار می‌کننو گردن نمی‌گیره. جالب اینجاست که همه دکلا و تجهیزاتش بیمه‌ان!»

 • ننه! جنگ کی تموم میشه؟

  ننه! جنگ کی تموم میشه؟

  دکتر بعد از معاینه گفت: «بچه از بین رفته و تلف شده». مقداری هم قرص و کپسول نوشت و گفت: «اگه با این، بچه سقط نشد، حتماً بیاریدش تا عملش کنم» ...

 • در مطب‌های «زیبایی» چه می‌گذرد؟

  در مطب‌های «زیبایی» چه می‌گذرد؟

  مرد نسبتا مسنی به همراه یک زن جوان از اتاق جراحی خارج می‌شوند. مرد، افتادگی پلکش را عمل کرده، تزریق بوتاکس و ژل هم انجام داده است و از عمل رضایت‌بخشش برای چند مردی می‌گوید که در سالن انتظار نشسته‌اند تا نوبتشان شود.

 • کارمندانی که شغلشان را کتمان می‌کنند

  /دغدغه های شغلی/

  کارمندانی که شغلشان را کتمان می‌کنند

  معتقدند هم آه و نفرین مردم پشت سرشان است و هم متهم به فسادند. با وجود آنکه برخی از کارمندان موجب بدنامی این حرفه شده‌اند اما بسیاری از آنها سعی می‌کنند پاک‌دستی‌شان را حفظ کنند و نشان دهند همه مثل هم نیستند بلکه آنها هم یک کارمند ساده دولتند با این تفاوت که مالیات دارایی‌های مردم را می‌نویسند و اغلب هم تردید دارند بگویند چه‌کاره‌اند!

 • آنچه بازماندگان تجاوز باید بدانند

  آنچه بازماندگان تجاوز باید بدانند

  صحبت‌کردن درباره‌اش دشوار است و معمولا قربانیان تجاوز یا سوءاستفاده جنسی ترجیح می‌دهند در این‌باره سکوت کنند؛ سکوتی که دلایل متفاوتی دارد اما ممکن است به ادامه زنجیره تجاوز کمک کند و زنان و کودکان بیشتری در این زمینه قربانی شوند.

 • واقعا ریاضی پسرها بهتر است؟

  واقعا ریاضی پسرها بهتر است؟

  در روزهای گذشته حذف تصویر دختران از روی کتاب ریاضی سوم دبستان خبرساز شد و واکنش‌های زیادی را برانگیخت که در نهایت باعث شد محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به انتقادات پاسخ دهد.

 • چرا بازیکنان و هواداران درگیر می‌شوند؟

  چرا بازیکنان و هواداران درگیر می‌شوند؟

  «ما آمدیم انتقاد کنیم، طبیعیه و حق منِ هواداره که انتقاد کنم. منی که نمی‌تونم استادیوم برم، منی که نمی‌تونم سر تمرین برم، مجبورم بیام اینجا انتقاد کنم.» این بخشی از صحبت‌های هواداری است که بعد از بازی استقلال و تراکتورسازی برای انتقاد از نتیجه و باخت تیم محبوبش به فرودگاه رفت اما کار به درگیری کشید.

 • بازار سازهای محرم، امسال چگونه بود؟

  بازار سازهای محرم، امسال چگونه بود؟

  همسایه مجلس نشین ها هستند. بهارستان است و شلوغی خیابان‌هایش و مغازه‌هایی که ساز می‌فروشند اما کسب و کار امسالشان مثل هر سال نیست.

 • ۱۰ چهره مشهوری که متهم به تجاوز شده‌اند

  ۱۰ چهره مشهوری که متهم به تجاوز شده‌اند

  صحبت درباره مسائل جنسی معمولا تابو بوده و همچنان هم صحبت درباره این مسائل با احتیاط و آهسته انجام می‌شود؛ چه برسد به اینکه کسی مورد آزار و اذیت جنسی هم قرار بگیرد و بخواهد درباره آن صحبت کند. اما این موضوع معمولا همیشه و در همه فرهنگها وجود داشته و بویژه برخی از چهره‌های مشهور هنری، ورزشی و حتی سیاسی در مظان اتهام آزار جنسی قرار دارند و برخی از آنان هم واقعا اقدام به آزار و اذیت کرده‌اند.

 • سرنوشت «یزید» چه شد؟

  سرنوشت «یزید» چه شد؟

  یزید ابن معاویه از مشهورترین افرادی است که در جریان روایت‌های مربوط به واقعه کربلا و همچنین روضه‌ها و مراثی، نامش همواره همراه با لعن و نفرین، به گوش می‌رسد. اما یزید که بود و سرنوشتش بعد از واقعه کربلا چه شد؟ در ادامه، مروری کوتاه بر زندگی و مرگ یزید خواهیم داشت.

 • چگونه پولدارها در بحران اقتصادی پولدارتر می‌شوند؟

  چگونه پولدارها در بحران اقتصادی پولدارتر می‌شوند؟

  از زمانی که سازمان بهداشت جهانی، کووید-۱۹ را بعنوان «پاندمی» معرفی کرد، خالص دارایی جف بزوس - بنیانگذار و مدیر کمپانی آمازون و ثروتمندترین فرد جهان - از حدود ۱۱۰ میلیارد دلار به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید.

 • ناگفته‌هایی درباره آیین «خون‌بس»

  ناگفته‌هایی درباره آیین «خون‌بس»

  «خون‌بس» نوعی دیه عشایری برای رفع نزاع‌های فردی و جنگ‌های طایفه‌ای است که در حال حاضر اجرای آن نسبت به گذشته بسیار کم شده اما اخیرا اظهارات یکی از مقامات قضایی خوزستان مبنی بر ثبت ملی این آیین، واکنش زنان را برانگیخت و افکار عمومی را نیز در سطح گسترده‌ای درگیر کرد.

 • هشدار! این اکانت‌ها جعلی‌اند

  هشدار! این اکانت‌ها جعلی‌اند

  چندی است جریانی با ایجاد اکانت‌هایی با نام خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی ایران اقدام به انتشار فیک‌نیوزها و شایعات با اسم این رسانه‌ها می‌کند.

 • بحران، از تهران تا کاتالان

  بحران، از تهران تا کاتالان

  بحران، هرج و مرج، بلبشو و ... تا اندازه‌ای می‌توانند بیانگر حال و روز و کلیدواژه مشترک فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه کاتالانی باشد.

 • آدم‌حسابی‌هایی که این روزها کمتر دیده شدند

  /۱۹ آگوست؛ روز جهانی انسان‌دوستی/

  آدم‌حسابی‌هایی که این روزها کمتر دیده شدند

  بحران‌ها و آسیب‌های زیادی ما آدم‌ها را تهدید می‌کنند. مثلا جنگ، فقر، بیماری و خیلی بحران‌های دیگر که می‌توانند به راحتی همه ما را از پا در بیاورند اما در دل بحران های سخت همیشه آدم‌هایی هم هستند که از جان، مال و دلبستگی‌های قلبی‌شان گذر می‌کنند تا کمی از رنج ما در مواقع حساس کاسته شود.

 • کودکی‌هایی که در کوره می‌سوزند

  /داستان عکس/

  کودکی‌هایی که در کوره می‌سوزند

  شاید «شکرانه» در کلاس انشای مهرماه امسالش از تابستانی بنویسد که در لابلای هزاران خشت خام گذشت؛ از روزهایی که آجرهای سنگین را با دستان کوچکش جا به جا کرد، برای خودش خانه‌های بزرگ و رویایی ساخت و با شیطنتی دخترانه صورتک‌های شاد و خندان را روی خشت خام نقش زد.

 • هزارداستان پیکرتراش شهر مجسمه ها

  هزارداستان پیکرتراش شهر مجسمه ها

  کسی نمی تواند به سادگی از کنار آنها رد شود بلکه باید بایستد و ژرف نگاه کند، به راحتی احساساتی را که بیان آن از طریق کلمات مشکل است، برانگیخته و آدمی را همسنگ بزرگترین قهرمانان جهان می کند.

 • چند میدی دنبالت کنن؟

  چند میدی دنبالت کنن؟

  بعد از حضورش در یک برنامه تلویزیونی، تماس فعالان فضای مجازی با او شروع می‌شود؛ از فروشنده صفحه با دنبال‌کننده‌های بالا گرفته تا افزایش فالوور و پشتیبانی از صفحه‌هایش در شبکه‌های اجتماعی؛ هر کدام هم بسته‌های قیمتی خودشان را عرضه می‌کنند.

 • ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

  /دغدغه‌های شغلی/

  ناگفته‌های صریح ۶ خبرنگار از مصائب خبرنگاری

  بیشتر از ۸ ساعت کار می‌کنند. در سفر، خانه، مراسم عروسی و عزا تلفن‌هایشان زنگ می‌خورد و باید پاسخگو باشند. گاهی مجبورند تا دیروقت کار کنند و گاهی زودتر از همه مردم بیدار می‌شوند. تا جایی که به آنها اجازه داده شود، سعی می‌کنند صدای مردم باشند و دردهای اقشار مختلف را فریاد بزنند و در نهایت هم به حقوق بخور و نمیری که می‌گیرند راضی باشند.

 • همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیم

  همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیم

  روز گذشته وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از دستگیری جمشید شارمهد، «سرکرده‌ی گروهک تروریستی تندر» خبر داد.

 • «شلیل شبرنگ» چگونه به تهران رسید؟

  «شلیل شبرنگ» چگونه به تهران رسید؟

  ۱۳۷ سال پیش، تهرانی‌ها میوه‌ای به نام شبرنگ یا شفرنگ را نمی‌شناختند.

 • همه چیز درباره‌ی تحریم تسلیحاتی ایران

  همه چیز درباره‌ی تحریم تسلیحاتی ایران

  انرژی هسته‌ای، مذاکره، توافق، تعلیق، غنی‌سازی، قطعنامه، تحریم و دوباره مذاکره، توافق، تعلیق، قطعنامه و این بار رفع تحریم. پایان تحریم تسلیحاتی ایران یکی از دستاوردهای «برجام» است؛ برجامی که غربی‌ها نتوانستند به آن پایبند بمانند و دستاوردی که حالا بازیچه‌ی آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی است.

 • کارهایی که چین برای نجات اقتصادش در بحران کرونا انجام داد

  کارهایی که چین برای نجات اقتصادش در بحران کرونا انجام داد

  در حالی که آمریکا هر روز هزاران مورد از ابتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت می‌کند و خدا می‌داند چه تعداد از مبتلایان به این ویروس را بدون آزمایش و تشخیص و ثبت بیماری رها می‌کند، شمار موارد ثبت‌شده روزانه از ابتلا به ویروس کرونای جدید در چین به عددی دو رقمی سقوط کرده است.

 • پشت پرده قطع شبانه ۳۰۰۰ نهال

  پشت پرده قطع شبانه ۳۰۰۰ نهال

  ماجرای قطع درختان و نهال‌های میوه در یکی از روستاهای شهرستان مینودشت به قصه‌ای پر غصه برای باغدارانی تبدیل شده که از چندین سال قبل به ثمر نشستن محصول در باغ خود را ندیده‌اند.

 • چرا سر «نوید محمدزاده» جنجال به پا شد؟

  چرا سر «نوید محمدزاده» جنجال به پا شد؟

  نوید محمدزاده اولین هنرمند ایرانی نیست که وارد عرصه تبلیغات شده و عطری با نام خودش تولید و به بازار عرضه کرده و یا به قول بعضی‌ها «چهره‌فروشی کرده» است. با این حال چندماه است که نوک پیکان انتقادات به سمت اوست و هر روز رسانه‌ای یا منتقدی، چیزی درباره او می‌نویسد. اما آیا واقعا نوید محمدزاده مرتکب اشتباه شده است؟

 • کودک قهرمانی که تصویرش هزاران بار بازنشر شد

  /داستان عکس/

  کودک قهرمانی که تصویرش هزاران بار بازنشر شد

  «بریجر واکر» ۶ ساله همیشه خواهرش را دوست داشته و از او مراقبت می‌کرده است. والدین آنها از رابطه خاص و صمیمانه فرزندانشان همیشه خرسند بوده‌اند اما عمق این رابطه خاص چند روز پیش به همه ثابت شد و بسیاری از رسانه‌های جهان از فداکاری این پسر آمریکایی نوشتند.

 • زندگی رویایی در «دره بهشت»! + تصاویر

  زندگی رویایی در «دره بهشت»! + تصاویر

  ساختمان­‌های مسکن مهر فاز ۸ شهر جدید پردیس از پشت کوه‌ها سر درآورده‌­اند؛ خانه­‌هایی دور، پشت کوه­‌های صبور که به آن «دره بهشت» می­‌گویند؛ پستی­‌ها و بلندی­‌هایی بدون پوشش گیاهی که تمامی ندارند و پنجره بسیاری از خانه‌ها به همین منظره باز می‌شود. ساخت و سازها همچنان ادامه دارد، بسیاری از ساختمان­‌ها خالی از سکنه‌اند و برخی از آنها هم فقط یک یا دو واحدشان سکنه دارد.

 • جنجالی به نام «رمدسیویر»

  جنجالی به نام «رمدسیویر»

  خانمی در روپوش سپید که در معرفی خودش در قسمت توضیحات صفحه اینستاگرام نوشته «دکتر داروساز»، در روزهای اخیر، سی چهل پست مختلف درباره وجود «رمدسیویر تقلبی» در بازارسیاه، داروخانه‌ها و حتی بیمارستان‌ها نوشته است. حتی نوشته است که کسانی از شهرهای مختلف ایران با او تماس گرفته و گفته‌اند که از اینستاگرام «رمدسیویر» خریده‌اند و به بیمارشان تزریق کرده‌اند اما بیمار درگذشته است.

 • حاشیه‌ای بر تصمیم خبرساز اردوغان

  حاشیه‌ای بر تصمیم خبرساز اردوغان

  چهار روز از صدور فرمان رییس جمهوری ترکیه برای تغییر کاربری موزه «ایاصوفیه» به مسجد می‌گذرد؛ فرمانی که در این مدت کوتاه واکنش‌های متعددی را در پی داشته است؛ یونان و روسیه را آزرده و پاپ فرانسیس نیز اعلام کرده که از این تصمیم رجب طیب اردوغان به شدت رنجیده است. اما چرا این اتفاق مهم است و چرا عده‌ای از مسجدشدن ایاصوفیه ناراحتند؟

 • چرا مرگ در اثر کرونا در ایران رکورد زد

  چرا مرگ در اثر کرونا در ایران رکورد زد

  ۲۲۱ کشته در یک شبانه روز تا امروز بیشترین آمار مرگ بر اثر ویروس کرونا را در ایران نشان می‌دهد. آماری که با واکنش های بسیاری هم روبرو شد. یکی نتیجه مثبت شدن تست کرونایش را با وجود رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی تقصیر کسی که رعایت نمی‌­کند می‌­اندازد و دیگری معتقد است نباید همه اشتباهات را گردن مردم انداخت. عده­‌ای اوج دوباره بیماری کرونا را بی توجهی مردم به ماسک زدن و راه اندازی­ جشن‌ها و مهمانی‌هایشان می‌دانند اما برخی دیگر معتقدند دولت عادی‌سازی‌ کرده است به همین دلیل بیماری دوباره اوج گرفته است.