ذرات معلق

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • هوای پایتخت پاک شد/پیش بینی قابل قبول شدن هوا تا پایان روز

  هوای پایتخت پاک شد/پیش بینی قابل قبول شدن هوا تا پایان روز

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۵ دی ماه) در محدوده پاک قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود طی روز کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

 • تحمیل خسارت تریلیون دلاری ناشی از آلودگی هوا به جهان

  تحمیل خسارت تریلیون دلاری ناشی از آلودگی هوا به جهان

  آلودگی هوا سالانه عامل مرگ میلیون‌ها نفر در جهان است. در این بین غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون - که از خطرناک‌ترین آلاینده‌های هوا است - علاوه بر خطراتی که برای سلامت انسان دارد، سالانه خسارت‌های تریلیون دلاری نیز به جهان تحمیل می‌کند.

 • تداوم آلودگی هوای پایتخت

  تداوم آلودگی هوای پایتخت

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت وارد یازدهمین روز آلوده شد. تداوم این شرایط تا فردا (۴ دی ماه) پیش‌بینی و در چنین شرایطی توصیه می‌شود مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

 • هوای تهران وارد دهمین روز آلودگی شد

  هوای تهران وارد دهمین روز آلودگی شد

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت امروز (۲ دی ماه) برای دهمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود. 

 • پاسخ محیط زیست تهران به احتمال مصرف مازوت در نیروگاه‌ها

  پاسخ محیط زیست تهران به احتمال مصرف مازوت در نیروگاه‌ها

  درپی استمرار آلودگی هوای شهر تهران انتقاداتی از سوی اعضای شورای شهر تهران مبنی بر احتمال مصرف سوخت مازوت در صنایع ، پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌های اطراف شهر تهران مطرح شد. معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در واکنش به این انتقادات تاکید کرد که نیروگاه‌ها و صنایع بزرگ‌مقیاس استان تهران به‌طور مستمر پایش می‌شوند.

 • تداوم آلودگی هوای پایتخت

  تداوم آلودگی هوای پایتخت

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس طی امروز (۱ دی ماه) و تداوم این شرایط تا فردا دور پیش‌بینی می‌شود.

 • آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد

  آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت برای هشتمین روز پیاپی آلوده و در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است این درحالیست که روز گذشته (۲۹ آذرماه) در ساعاتی هوای تهران در محدوده قابل قبول بود.

 • ۹۰ درصد مردم جهان در معرض هوای آلوده هستند

  ۹۰ درصد مردم جهان در معرض هوای آلوده هستند

  آلودگی هوا سالانه عامل مرگ میلیون‌ها نفر در جهان است. در این بین غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون - که از خطرناک‌ترین آلاینده‌های هوا است - در ۱۰۰ درصد شهرهای خاورمیانه و آفریقا فراتر از حد استاندارد گزارش شده است و از سویی ۹۰ درصد مردم جهان درمعرض هوای آلوده هستند.

 • هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد

  هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت برای چهارمین روز پیاپی آلوده به‌ویژه برای گروه‌های حساس شد و تداوم این شرایط تا فردا (۲۷ آذرماه) دور از انتظار نخواهد بود.

 • علت خاموشی برخی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران در روزهای آلوده

  معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران تشریح کرد

  علت خاموشی برخی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران در روزهای آلوده

  در شرایطی که شاهد تداوم آلودگی هوای تهران براثر افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون هستیم، تعدادی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا طی روزهای گذشته داده‌ای از میزان غلظت این آلاینده گزارش نداده‌اند یا خاموش هستند. معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران می‌گوید: خاموش بودن دستگاه یا نمایش ندادن غلظت برخی آلاینده‌ها در برخی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران عموما به‌دلیل تعمیر دستگاه‌های سنجش رخ می‌دهد اما این مساله تاثیر چندانی در برآورد میانگین کیفیت هوای پایتخت ندارد.

 • تداوم آلودگی هوای پایتخت

  تداوم آلودگی هوای پایتخت

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت هم‌اکنون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و تداوم این شرایط تا فردا (26 آذرماه) پیش‌بینی می‌شود.

 • هوای پایتخت همچنان آلوده به‌ویژه برای گروه‌های حساس

  هوای پایتخت همچنان آلوده به‌ویژه برای گروه‌های حساس

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت هم‌اکنون برای گروه‌های حساس آلوده است و تداوم این شرایط تا فردا (۲۵ آذرماه) دور از انتظار نیست.

 • تداوم آلودگی هوای پایتخت

  تداوم آلودگی هوای پایتخت

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۲۳ آذر ماه) برای گروه‌های حساس آلوده بوده است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

 • هوای پایتخت نامطلوب است

  هوای پایتخت نامطلوب است

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، گرچه هم اکنون کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است اما پایداری جوی و عدم وزش باد موثر طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ آذرماه) باعث افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری هوای نامطلوب در پایتخت می شود.

 • چه زمان شرایط اضطرار آلودگی هوا اعلام می‌شود؟

  چه زمان شرایط اضطرار آلودگی هوا اعلام می‌شود؟

  هرساله با آغاز فصل پاییز و ورود به نیمه سرد سال هوای کلانشهرها به‌ویژه تهران آلوده می‌شود. طی هفته گذشته نیز شهروندان تهرانی پنج روز آلوده را پشت سر گذاشتند و برخی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا، هوای ناسالم برای همه افراد را ثبت کردند. به‌علت کاهش وزش باد و توقف بارش‌ها طی دور روز اخیر نیز هوای تهران آلوده بوده است اما برای اینکه شرایط اضطرار آلودگی هوا اعلام شود، به گفته معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران لازم است «میانگین کیفیت هوای پایتخت» در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گیرد و این شرایط حداقل ۲۴ ساعت تداوم داشته باشد.

 • تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز

  تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۲۰ آذر ماه) کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است و تداوم این شرایط تا اواخر وقت دور از انتظار نخواهد بود.

 • هوای پایتخت برای گروه‌های حساس آلوده شد

  هوای پایتخت برای گروه‌های حساس آلوده شد

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (۱۹ آذر ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باشد.

 • کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

  کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۸ آذر) کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است این در حالیست که کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس طی روز پیش‌بینی می‌شود .

 • هوای پایتخت امروز مطلوب است

  هوای پایتخت امروز مطلوب است

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، تداوم بارندگی و وزش باد موثر باعث شده کیفیت هوا امروز (۱۷ آذرماه) در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

 • تنفس هوای مطلوب در پایتخت

  تنفس هوای مطلوب در پایتخت

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وزش باد موثر و بارش باران باعث شده است کیفیت هوا امروز (۱۶ آذرماه) در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

 • هوای پایتخت برای پنجمین روز پیاپی آلوده شد

  هوای پایتخت برای پنجمین روز پیاپی آلوده شد

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس امروز (15 آذرماه) است و پیش‌بینی می‌شود این شرایط طی روز تداوم داشته باشد.

 • هوای پایتخت برای گروه‌های حساس آلوده شد

  هوای پایتخت برای گروه‌های حساس آلوده شد

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است و پیش‌بینی می‌شد این شرایط تا فردا (13 آذرماه) تداوم داشته باشد.

 • هوای قابل قبول پایتخت طی برخی ساعات امروز

  هوای قابل قبول پایتخت طی برخی ساعات امروز

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۱ آذر ماه) در محدوده قابل قبول است. این در حالیست که کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته برای گروه‌های حساس ناسالم بود و برقراری این شرایط طی امروز نیز پیش‌بینی می‌شود.

 • تنفس هوای مطلوب در پایتخت

  تنفس هوای مطلوب در پایتخت

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۱۰ اذر ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد اما کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

 • کیفیت هوای پایتخت در وضعیت مطلوب

  کیفیت هوای پایتخت در وضعیت مطلوب

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۹ اذر ماه) در محدوده سالم قرار دارد. با توجه به تداوم ناپایداری جوی همراه با بارش باران پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت تا اواخر امشب در محدوده قابل قبول باقی بماند.

 • هوای مطلوب پایتخت طی امروز

  هوای مطلوب پایتخت طی امروز

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۸ آذر ماه) در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط در بیشتر مناطق پایتخت طی روز دور از انتظار نخواهد بود.