خبرنگار: 30016

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • تشییع و خاکسپاری شهید «زکریا شیری» در شهر اقبالیه استان قزوین

  تشییع و خاکسپاری شهید «زکریا شیری» در شهر اقبالیه استان قزوین

  پیکر مطهر شهید مدافع حرم «زکریا شیری» شنبه ۲۶ مهر ماه وارد شهر اقبالیه شد و پس از تشییع توسط مردم این شهر به سوی گلزار شهدای اقبالیه، در منزل ابدی خود آرام گرفت. شهید شیری در پاییز سال ۹۴ به سوریه اعزام شد و در آذر ماه همان سال به گفته همرزمانش، بر اثر انفجار تله انفجاری شهید شده و پیکر پاکش در محل شهادت باقی مانده بود.

 • آخرین وداع با قهرمان «شهید زکریا شیری» در اقبالیه

  آخرین وداع با قهرمان «شهید زکریا شیری» در اقبالیه

  امروز روز پایانی ماه صفر مصادف با شهادت امام رضا (ع) به وقت ۲۶ مهر ۱۳۹۹ مردم شهر اقبالیه در مراسمی باشکوه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شهید «زکریا شیری» وداع و پیکر پاک او را تا آرامگاه ابدی‌اش - مزار شهدای این شهر - تشییع کردند. در این خبر تصاویری از وداع مردم اقبالیه با این شهید مدافع حرم به نمایش گذاشته شده است.

 • مراسم وداع با شهید مدافع حرم «زکریا شیری» در قزوین

  مراسم وداع با شهید مدافع حرم «زکریا شیری» در قزوین

  مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم «زکریا شیری» جمعه ۲۵ مهر در گلزار شهدای شهر قزوین با حضور مردم و مسئولان برگزار شد. شهید شیری در پاییز سال ۹۴ به سوریه اعزام شد و در آذر ماه همان سال به گفته همرزمانش، بر اثر انفجار تله انفجاری شهید شده و پیکر پاکش در محل شهادت باقی مانده بود. قرار است پیکر این شهید صبح شنبه ۲۶ مهر همزمان با شهادت امام رضا(ع) در شهر اقبالیه تشییع و به خاک سپرده شود.

 • روزهای کرونایی در قزوین

  روزهای کرونایی در قزوین

  با گسترش بیشتر شیوع کرونا در استان قزوین و افزایش بی‌سابقه تعداد فوتی‌ها و بستری‌های مبتلا به این ویروس، ستاد مقابله با کرونای استان قزوین از شنبه ۱۲ مهر ماه محدودیت‌های جدید یک هفته‌ای برای برخی مشاغل و مکان‌های عمومی را آغاز کرد و چهارشنبه ۱۶ مهر مجدداً این محدودیت‌ها تا ۲۵ این ماه تمدید شد. بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی قزوین تا ۱۸ مهر ماه مجموعاً ۳۲۹ نفر مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند.

 • مزارع آفتابگردان قزوین

  مزارع آفتابگردان قزوین

  هر ساله از اراضی زیر کشت آفتابگردان در استان قزوین بالغ‌ بر ۲۹۰۰ تُن محصول برداشت می‌شود. به گفته مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین، حدود ۱۴۰۰ هکتار آفتابگردان آجیلی در سطح استان کشت می‌شود که از این میان بیشترین سهم تولید در شهرستان‌های بوئین‌زهرا و تاکستان به ترتیب با ۱۱۴۰ و ۲۰۰ هکتار است. در سال‌های گذشته کشت آفتابگردان روغنی برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و به همین جهت کشاورزان به سمت کشت ذرت، گوجه و آفتابگردان آجیلی سوق پیدا می‌کنند.

 • برداشت انگور در شهرستان تاکستان استان قزوین

  برداشت انگور در شهرستان تاکستان استان قزوین

  در استان قزوین بیش از ۳۱ هزار هکتار باغ انگور وجود دارد. به گفته‌ی فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، در این رابطه بیشترین سطح زیر کشت مربوط به انگور ارقام بی‌دانه سفید، قرمز و عسگری است. قزوین رتبه دوم تولید انگور و رتبه نخست تولید کشمش در کشور را داراست. ۷۰ درصد از انگور تولید شده در استان به کشمش تبدیل و بیشترین مقدار این محصول به کشور عراق، روسیه، کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا صادر می‌شود.