برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ویدئو / وزرای بهداشتِ بعد از انقلاب امروز چه می‌کنند؟

  ویدئو / وزرای بهداشتِ بعد از انقلاب امروز چه می‌کنند؟

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که تا چند سال پس از انقلاب وزارت بهداری نامیده می‌شد، یکی از وزارتخانه‌هایی‌ست که بخاطر شرح وظایفش مستقیما با زندگی روزمره و رفاه مردم در ارتباط است. هم‌اکنون سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی مسئولیت این وزارتخانه را بر عهده دارد که توانست طرح تحول نظام سلامت را اجرا کند. پیش از او در دوران بعد از انقلاب، ۱۰ نفر بر صندلی این وزارت تکیه زده‌اند.

 • ویدئو / وزرای خارجه ایران، از سنجابی تا ظریف

  ویدئو / وزرای خارجه ایران، از سنجابی تا ظریف

  وزارت امور خارجه از کلیدی‌ترین وزارتخانه‌های ایران است. با توجه به روابط پرفراز و نشیب ایران در سطح جهان و شرایط حساس منطقه، این وزارتخانه نقشی بسیار تأثیرگذار در سیاست ایران دارد. محمدجواد ظریف از سال ۹۲ تاکنون وزیر خارجه است اما پیش‌تر - از وقوع انقلاب تا امروز - هشت نفر بر صندلی او تکیه زده‌اند. در هفته دولت، مروری کرده‌ایم بر احوال دیروز و امروزِ وزرای پیشین امور خارجه ایران.

 • ویدئو / وزرای پیشین «کشور» امروز کجا هستند؟

  ویدئو / وزرای پیشین «کشور» امروز کجا هستند؟

  وزارت کشور سیاسی‌ترین وزارتخانه ایران است. تمام استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور زیرمجموعه این وزارتخانه هستند. عبدالرضا رحمانی فضلی از سال ۹۲ تاکنون مسئولیت این وزارتخانه را بر عهده داشته، اما پیش از او ۱۲ نفر بر صندلی این وزارتخانه تکیه زده‌اند. به مناسبت هفته دولت، سابقه وزرای پیشین این وزارتخانه و وضعیت امروز آنها را مروری کوتاه می‌کنیم و تا پایان هفته دولت، این بررسی درباره هفت وزارتخانه ادامه خواهد داشت.

 • ویدئو / خاطرات وزیر اسبق بهداری از امام، رجایی، موسوی و ...

  ویدئو / خاطرات وزیر اسبق بهداری از امام، رجایی، موسوی و ...

  «هادی منافی» وزیر اسبق بهداشت است که پیش‌تر با نام وزارت بهداری شناخته می‌شد، در دولت‌های رجایی، باهنر و موسوی مسئولیت داشته و خاطراتی شنیدنی از آن دوران به یاد دارد. او در دوره دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت کرده است.

 • ویدئو / چند ایراد طرح تحول سلامت و مقایسه با کشورهای موفق دنیا

  ویدئو / چند ایراد طرح تحول سلامت و مقایسه با کشورهای موفق دنیا

  افزایش عنان‌گسیخته هزینه‌های درمان بخصوص طی سال‌های ۸۴ تا ۹۲، بیماری را تبدیل به بحرانی اقتصادی برای بخشی از مردم ایران کرده بود؛ از این رو محافظت مالی از بیماران، ضرورتی جدی بود که دولت روحانی با طرح تحول نظام سلامت آن را دنبال کرد. این طرح با اهدافی از جمله کاهش سهم بیماران از هزینه‌های درمان در بیمارستان‌های دولتی و بالا بردن کیفیت خدمات این بیمارستان‌ها آغاز به کار کرد اما یکی از اصلی‌ترین معضلاتِ آن، سیاست کلی دولت در ارتباط با پزشکان و بخش خصوصی درمان است؛ معضلی که آسیب‌های آن، فقط محدود به این طرح نیست؛ بلکه کلیت نظام سلامت در ایران را تحت شعاع قرار می‌دهد.

 • ویدئو / آخرین بازماندۀ «داوود خانه»

  ویدئو / آخرین بازماندۀ «داوود خانه»

  خشکسالی، بیکاری، نبود امکانات و در کنار آن شاید جذابیت‌های زندگی شهری، از جمله اصلی‌ترین دلایل مهاجرت روستاییان به شهرهاست. یکی از مناطقی که در سال‌های اخیر با پدیده مهاجرت از روستا به شهر مواجه شده، خلخال در استان اردبیل است. به دلیل کوهستانی بودن منطقه، هنوز بسیاری از مسیرهای رفت‌وآمد روستاییان، خاکی یا صعب‌العبور است. روستای «داوود خانه» در بخش مرکزی خلخال، تنها یک نمونه از این روستاهاست که «رمضانعلی پاوندی» به همراه همسرش «قمر اسماعیلی» با همه مشکلات ترجیح داده‌اند در آن بمانند.

 • ویدئو / وضعیت ارز مسافرتی در بازار

  ویدئو / وضعیت ارز مسافرتی در بازار

  چندی قبل اختلاف دو برابری قیمت ارز دولتی با نرخ آزاد و رانتی که ایجاد شده بود، مسافران را راهی بازار کرد و ارز مسافرتی را به میدان دلالی کشید. با اعلام سیاست ارزی جدید این بار قرار شد ارز مسافرتی به بازار آزاد آمده و از کانال صرافی‌ها آن هم با نرخی یک درصد بالاتر از بازار ثانویه در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. اکنون جریان بازار از این حکایت دارد که توزیع ارز مسافرتی تنها محدود در چند صرافی انجام شده و از سوی دیگر قیمت آن تنها حدود ۱۰۰ تومان با بازار آزاد اختلاف دارد و تا ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می‌شود که با نرخ مبنا در بازار ثانویه حدود ۲۰۰۰ تومان فاصله داشته و گران‌تر است.

 • ویدئو / مستند علم نبرد - قسمت سوم

  ویدئو / مستند علم نبرد - قسمت سوم

  برای چندین قرن هنرهای رزمی از دنیای حیوانات الهام گرفته بود. اما چطور می‌توان رزمی‌کاران را با واقعیت مقایسه کرد؟ آیا انسان می‌تواند با سرعت حیوانات حمله کند؟ تیم علوم رزمی از بزرگترین رزمی‌کاران تشکیل شد تا به این واقعیت پی ببرد. این مستند که از «نشنال جئوگرافیک» پخش شده، به صورت علمی به این موضوع علم می‌پردازد.

 • ویدئو / گوگل می‌داند کجا هستید، حتی اگر نخواهید

  ویدئو / گوگل می‌داند کجا هستید، حتی اگر نخواهید

  حتی اگر تاریخچه مکان یا لوکیشن گوشی خود را غیرفعال کنید، برخی برنامه‌های گوگل بدون اجازۀ شما به ذخیرۀ اطلاعات مکان‌هایی که می‌روید، می‌پردازند. اگرچه شما به گوگل اجازۀ ثبت مکان‌هایی که می‌روید را نداده باشید اما این شرکت می‌خواهد بداند شما کجا هستید. طبق بررسی اسوشیتدپرس مشخص شد بسیاری از خدمات گوگل، به اطلاعات مکان‌هایی که به آنجا می‌روید می‌پردازند، حتی اگر در تنظیمات حریم شخصی یا Privacy settings، گوگل گفته باشد که اجازۀ این کار را به این برنامه‌ها نخواهد داد.

 • ویدئو / کشورهای دیگر چگونه از بحران ارزی خارج شدند؟

  ویدئو / کشورهای دیگر چگونه از بحران ارزی خارج شدند؟

  بی‌ثباتی‌های ارزی امروز ایران، در کنار مشکلات ریز و درشت دیگری که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بی‌تردید از شرایط مطلوب فاصله‌ زیادی دارد اما نباید آن را بن‌بستی بی‌بازگشت دانست. اکنون که دولت قدم‌هایی برای مقابله با فساد و رانت حاکم بر بازار سیاه ارز و ایجاد ثبات برداشته و بسته سیاست‌های جدید ارزی دولت و بانک مرکزی چند روزی‌ست اعلام شده، نگاهی به تجربۀ کشورهای دیگر در خروج از بحران ارزی می‌تواند الهام‌بخش و یاری‌گر باشد. البته نمی‌توان برای کشورهای مختلف نسخه یکسان پیچید، اما نگاهی به تجربۀ مشابه کشورهای دیگر می‌تواند نوری بر مسیرهای پیش روی ایران نیز بیاندازد.

 • ویدئو / جنگل‌کاری در تالاب، پاسخ انسان به تغییرات اقلیمی

  ویدئو / جنگل‌کاری در تالاب، پاسخ انسان به تغییرات اقلیمی

  دهمین برنامه جنگل‌کاری تالابی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان و سازمان مردم‌نهاد مشق آفرینش و با هدف کاشت گیاه «چندل» در تالاب بین‌المللی خور آذینی (تنها رویشگاه طبیعی چندل در ایران) برگزار شد. درختان «چندل» در کنار درختان حرا، تالاب بین‌المللی خورآذینی را به یکی از زیباترین تالاب‌های دنیا تبدیل کرده است. این تالاب با وسعت ۵۰۰ هکتار در ۱۵ کیلومتری بندر سیریک قرار دارد. خور آذینی یکی از چهار تالاب بین‌المللی هرمزگان است که از آن به عنوان پناهگاهی امن برای در امان ماندن شناور صیادان در هنگام مواج بودن دریا نیز استفاده می‌شود.

 • ویدئو / افتخارات نابغۀ جوان شطرنج

  ویدئو / افتخارات نابغۀ جوان شطرنج

  مگنوس کارلسِن، نامی آشنا در دنیای شطرنج محسوب می‌شود، یعنی ورزشی که حدود ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا را شیفته خود کرده است. بسیاری بر این باورند که شطرنج به دلیل اینکه تحرکی ندارد، ورزش محسوب نمی‌شود؛ اما اگر این را از بهترین شطرنج‌بازان دنیا بپرسید، به شما خواهند گفت که میدانِ شطرنج در سطح قهرمانی، حتی می‌تواند از ورزشی مثل بوکس هم بی‌رحمانه‌تر باشد. این ویدئو به بررسی افتخارات یک نابغه شطرنج، مگنوس کارلسن، می‌پردازد.

 • ویدئو / چپ‌دست بودن؛ مزیت یا ضعف؟

  ویدئو / چپ‌دست بودن؛ مزیت یا ضعف؟

  شاید نخستین نشانه برای تشخیص راست‌دست یا چپ‌دست بودن زمانی باشد که کودک برای نخستین‌بار مداد را در دست می‌گیرد و شروع به کشیدن می‌کند اما چه چیزی یک دست را بر دیگری قالب می‌کند و چرا چپ‌دست‌ها در اقلیت هستند؟ بیش از ۴۰ درصد از ما چپ‌گوش، ۳۰ درصد چپ‌چشم و ۲۰ درصد چپ پا هستیم، اما زمانی که سخن از فعالیت با دست به میان می‌آید، تنها ۱۰ درصد مردم چپ‌دست هستند. ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) روز جهانی چپ‌دست‌هاست.

 • ویدئو / سرای بیمارانِ فراموش‌شده

  ویدئو / سرای بیمارانِ فراموش‌شده

  بیماران روان، نه مجرمند و نه بیماری‌شان واگیر دارد، اما برخلاف کشورهای توسعه‌یافته، امروز در ایران بسیاری از آنها را به محیطی می‌سپارند که عملاً حکم حبس ابد و قرنطینه را دارد؛ برای خیلی‌هایشان نه کسی ملاقات می‌آید و نه کورسویی برای رهایی وجود دارد. با این حال، هستند کسانی که نه قوم‌وخویش‌اند و نه چشمداشت مالی دارند، اما با این بیماران زندگی می‌کنند، اموراتشان را انجام می‌دهند و حتی با آنها سفر می‌روند. «سرای احسان» سعی کرده به جای «سرای بی‌کسی»، «مأمن» بیماران باشد؛ مأمنی که «خانه» نیست اما اگر بناست «خانواده» همان‌هایی باشند که اینها را رها کرده‌اند، همان بهتر که مثل «خانه» نباشد.

 • ویدئو / نگاهی بدون سانسور به مصائب کار رسانه در ایران

  ویدئو / نگاهی بدون سانسور به مصائب کار رسانه در ایران

  خبرنگاری و به طور کلی کار رسانه از جمله مشاغل سخت و زیان آور است؛ هرچند ضعف در قانون و اجرای قوانین موجب شده تا در عمل این مساله در نوع قرارداد و بیمه این قشر تاثیر مثبتی نداشته باشد. مشکلات معیشتی، وضعیت امنیت شغلی و وجود ضعف هایی در حوزه شفافیت و آزادی بیان، سختی های این حرفه را در کشور ما دوچندان کرده است. در آستانه روز خبرنگار از چند فعال رسانه‌ای خواستیم تا مهمترین مشکلاتشان را در مقابل دوربین ایسنا مطرح کنند. امروز، ۱۷ مرداد، روز خبرنگار است.

 • ویدئو / روزی که مجلس و مشروطه تنها ماندند

  ویدئو / روزی که مجلس و مشروطه تنها ماندند

  توپ‌های جنگی در برابر مجلس صف کشیدند. مجلسیان با وجود توان نابرابر، راه مقاومت را برگزیدند و تعدادی از آن‌ها برای تصرف توپ‌ها به سمت نیروی دشمن پیشروی کردند. با آشفتگی نیروهای دولتی بر اثر پیشروی مبارزان، فرماندۀ خارجی این عملیات دستور داد فرماندهان غیرایرانی کنترل عملیات را در دست بگیرند و با تمام قوا مجلس را به توپ ببندند. کمتر از یک سال پیش از این نبرد تلخ، در چهاردهم مرداد ۱۲۸۵ برای اولین‌بار در تاریخ، حاکم ایران فرمانی را امضا کرد که به محدود کردن قدرت پادشاه و معنا بخشیدن به مفهوم ارادۀ مردم در ایران انجامید: فرمان مشروطه.

 • ویدئو / حقوق شهروندی در چه مواردی نقض شده است؟

  ویدئو / حقوق شهروندی در چه مواردی نقض شده است؟

  ۱۴ مرداد سالروز نخستین عقب‌نشینی استبداد در برابر مردم ایران و ایجاد مفهومی به عنوان حقوق شهروندی در کشور ماست؛ سالروز امضای فرمان مشروطیت. چیزی حدود ۱۱۱ سال بعد نخستین منشور حقوق شهروندی ایران به امضای رئیس‌جمهور وقت، حسن روحانی رسید. اینک در آستانۀ صد و دوازدهمین سالگرد مشروطه، دستیار ویژۀ رئیس‌جمهور وعده داده است در این روز گزارشی از وضعیت اجرایی حقوق مطرح شده در این منشور ارائه شود. پیش از این سررسید مروری می کنیم بر مواردی که در این دو سال تغییری منفی «یا مثبت» را در آن‌ها شاهد بوده‌ایم.

 • ویدئو / وقتی به شریان‌های حیاتی زیر زمین هم رحم نشد

  ویدئو / وقتی به شریان‌های حیاتی زیر زمین هم رحم نشد

  زندگی کردن در بیابان همواره سخت و طاقت‌فرسا بوده. مردم کویر برای دستیابی به آب و رونق دادن به زندگی روزمره‌شان ناچار بوده‌اند هر روز ده‌ها متر زیر زمین سفر کنند و خطرات را به جان بخرند تا آبی با خود به سطح خاک بیاورند؛ ضرورتی که در طول زمان باعث شکل‌گیری شیوه‌ای هوشمندانه برای دستیابی به آب‌های زیرزمینی شده است: قنات.

 • ویدئو / کتاب ۳۰۰ میلیون تومانی «فِراری»

  ویدئو / کتاب ۳۰۰ میلیون تومانی «فِراری»

  کمپانی خودروسازی فِراری در سال ۱۹۳۹ توسط اِنزو فراری در شمال ایتالیا تأسیس شد. نخستین خودروی این شرکت در سال ۱۹۴۰ ساخته شد و این شرکت لقب طراح مفهومی خودرو را در سال ۱۹۴۷ از آن خود کرد. حالا این غول خودروسازی در زمینه‌ای دیگر خلاقیت و توانایی خود را نشان داده و با انتشار یک کتاب گرانقیمت در زمینه خودروسازی، توانسته بار دیگر نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد.

 • ویدئو / روایتی از صعود به دومین قله مرتفع ایران

  ویدئو / روایتی از صعود به دومین قله مرتفع ایران

  در جنوب غربی شهر کلاردشت مجموعه قله‌های سر به فلک کشیده‌ای وجود دارد که به تخت سلیمان معروف است. بلندترین قلۀ این مجموعه، علم‌کوه نام دارد که ارتفاع آن به چهار هزار و ۸۵۰ متر می‌رسد و پس از دماوند، دومین قلۀ بلند ایران محسوب می‌شود. برای صعود به این قله‌ مسیرهای متفاوتی وجود دارد که فنی و سختند، اما مسیر جنوبی از دشت حصارچال، نسبت به مسیرهای دیگر ساده‌تر و زیباتر است؛به همین دلیل سالانه حدود ۹ هزار کوهنورد از این مسیر به علم کوه صعود می‌کنند.

 • ویدئو / زنگ خطر برای بازنشستگانِ شاغل

  ویدئو / زنگ خطر برای بازنشستگانِ شاغل

  قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، سه‌شنبه، دوم مرداد، در مجلس شورای اسلامی اصلاح شد. ساختار به‌هم‌ریخته و بی‌ضابطه و ضعف قانون و نظارت در چند دهه اخیر باعث شده دایره‌ای از مدیران سال‌های زیادی بر مصدر امور باقی بمانند و همچنان فعالیت‌های خود را ادامه بدهند، اما قاعدتاً پس از تصویب قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان هیچ عذر و بهانه‌ای برای ادامه این روند، قابل پذیرش نیست. این طرح با ۱۹۴ رأی موافق از۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه مجلس شورای شورای اسلامی تصویب شد.

 • ویدئو / ۱۰ حیوان باهوش دنیا

  ویدئو / ۱۰ حیوان باهوش دنیا

  بیشتر چیزهایی که انسان در هنگام کودکی یاد می‌گیرد از طریق پدر و مادر و تقلید رفتار آن‌هاست؛ اما درباره حیوانات چطور؟ تقلید طوطی از کلام انسان، حرکات صورت میمون یا قدرت حفاظت در سگ‌ها؛ آیا آن‌ها باهوش نیستند؟ در اینجا فهرستی از ۱۰ حیوان باهوش دنیا را بررسی می‌کنیم.

 • ویدئو / روش‌هایی برای رفتار صحیح والدین با کودک

  ویدئو / روش‌هایی برای رفتار صحیح والدین با کودک

  برای تربیت کودکانی که هنگام بزرگسالی انسان‌های خوب و مفیدی شوند، تشویق آن‌ها برای ایجاد رفتارهای مثبت از اهمیت بالایی برخوردار است. تداوم و هوشیاری والدین در این زمینه و عمل به نکاتی که بیان خواهد شد کمک‌کننده خواهد بود اما بالاتر از همۀ این‌ها، آماده بودن پدر و مادر برای تحقق این موضوع است. نکاتی برای رفتار صحیح والدین با کودک را در این ویدئو بیان می‌کنیم.

 • ویدئو / معضل حل‌نشده‌ای به نام «مدیران چندشغله»

  ویدئو / معضل حل‌نشده‌ای به نام «مدیران چندشغله»

  چند وقتی می‌شود که مدیران چندشغله به زیر ذره‌بین دستگاه‌های نظارتی و افکار عمومی رفته‌اند. این مدیران غالباً بازنشسته هستند و حقوق‌های کلان می‌گیرند و به صورت مستمر در حال جابه‌جایی هستند. حالا لعیا جنیدی - معاون حقوقی رئیس‌جمهور - هم به این مسأله اشاره و تأکید کرده که این موضوع نیازمند «شفافیت» است.

 • ویدئو / چگونه از گرمازدگی پیشگیری کنیم؟

  ویدئو / چگونه از گرمازدگی پیشگیری کنیم؟

  کار کردن در هوای گرم ممکن است به عاملی کشنده تبدیل شود. «گرمازدگی» یک وضعیت اورژانسی است که در اثر بالا رفتن بیش از حد دمای بدن روی می‌دهد. اگر یکی از افرادی که در کنار شما کار می‌کند دچار علائمی مانند اختلال حواس، بیهوشی، تب بالا، خشک شدن پوست و عرق کردن زیاد شد، با اورژانس تماس بگیرید. شما می‌توانید با انجام روش‌هایی که در این ویدئو به آن اشاره شده است، خود را از علائم گرمازدگی دور کنید.

 • ویدئو / موضوع «پارازیت» بالاخره شفاف می‌شود؟

  ویدئو / موضوع «پارازیت» بالاخره شفاف می‌شود؟

  تاثیرات پارازیت‌های ماهواره‌ای بر سلامت شهروندان، چند سالی‌ست به یکی از دغدغه‌های مردم ایران به خصوص در شهرهای بزرگ تبدیل شده و بخصوص از سال ۸۸ این دغدغه شکل جدی تری به خود گرفته و حتی واکنش های بین‌المللی در پی داشته است. در روزهای اخیر وزیر ارتباطات دو خبر مهم درباره موضوع پارازیت اعلام کرده که شاید شروعی برای شفافیت در این رابطه باشد.

 • ویدئو / با یکی از عجایب جهان هستی آشنا شوید

  ویدئو / با یکی از عجایب جهان هستی آشنا شوید

  سیاه‌چاله‌های فضایی از عجیب‌ترین پدیده‌های جهان هستی هستند و این پیچیدگی به قدری است که آن‌ها را به پدیده‌ای ناشناخته تبدیل کرده است. اما این پدیده از کجا آمده و چه ویژگی‌هایی موجب شده که اینقدر عجیب و ناشناخته به نظر برسند؟ در این ویدئو با این پدیده بیشتر آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / پولی که دولت می‌دهد تا به کشور ضرر بزنیم!

  ویدئو / پولی که دولت می‌دهد تا به کشور ضرر بزنیم!

  این روزها اگر کمی در سفرهای خارجی خود صرفه‌جویی کنید، این سفرها می‌توانند به منبع درآمد برای شما تبدیل شوند؛ فقط کافیست پول اولیه برای خرید ارز مسافرتی را داشته باشید. البته برخی بنگاه‌های مسافرتی گزینۀ دیگری را پیشنهاد می‌دهند: ارز مسافرتی‌تان را تحویل دهید، رایگان سفر کنید. اما هزینۀ این سفرهای رایگان یا حتی درآمدزا از کجا تأمین می‌شود؟

 • ویدئو / ایران می‌تواند تنگه هرمز را ببندد؟

  ویدئو / ایران می‌تواند تنگه هرمز را ببندد؟

  تنگۀ هرمز راه‌آبی‌ست که خلیج فارس را به دریای عمان متصل می‌کند. این گذرگاه که بین استان هرمزگان ایران و استان مسندم عمان قرار گرفته، در باریک‌ترین نقطه، حدوداً ۵۶ کیلومتر عرض دارد و مهم‌ترین گذرگاه آبی برای صادرات نفت در جهان است. همچنین چهار جزیره هرمز، قشم، لارک و هنگام در این تنگه واقع شده‌اند. موقعیت استراتژیک ایران نسبت به این تنگه، امتیازی بزرگ است که استفادۀ هوشمندانه از آن می‌تواند در کنار راهبردهای دیگر، به بهبود وضعیت ایران در منطقه و کاهش فشار آمریکا و متحدانش در خاورمیانه بیانجامد.

 • ویدئو / تلاش‌های تازۀ منافقین و برخورد دوگانه غرب

  ویدئو / تلاش‌های تازۀ منافقین و برخورد دوگانه غرب

  اعضای سازمان مجاهدین خلق به‌تازگی تلاش‌های تازه‌ای را برای مطرح کردنِ خود و اثرگذاری بر سیاست ایران آغاز کرده‌اند که با حضور و حمایت برخی اطرافیان دونالد ترامپ - رئیس‌جمهور آمریکا - از جمله جان بولتون همراه شده است. این حمایت‌ها در حالی است که تاریخچه تحرکات این گروهک، جز افزایش خشونت و تروریسم، شهادت هزاران نفر از مردم کشورمان، کشته شدن تعداد زیادی از اعضای خودشان و تنفر بیشتر مردم ایران از آنها نتیجه‌ای نداشته است.