خبرنگار: 30182

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • آخرین وضعیت سد «کمال‌ صالح» - شازند

  زنگ خطر برای ایران زمین!

  آخرین وضعیت سد «کمال‌ صالح» - شازند

  سد «کمال صالح» دومین سد بزرگ استان مرکزی در جنوبی‌ترین نقطه شهرستان شازند با ظرفیت و حجم حدود ۹۵ میلیون مترمکعب است که در حال حاضر با توجه به کاهش بارندگی ها منابع آن کاهش یافته و به ۶۷ میلیون مترمکعب رسیده است. این سد در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید و از طریق آن نیاز آبی ۷۰ درصد شهر اراک و تعدادی از روستاهای مسیر تامین می‌شود.

 • مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت پرستار مدافع سلامت «علی شاه محمدی»

  مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت پرستار مدافع سلامت «علی شاه محمدی»

  مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت پرستار مدافع سلامت «علی شاه محمدی» سه شنبه ۲۲ تیر، به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک برگزار شد.

 • بازدید معاون استاندار مرکزی از مرکز شتابدهی و نوآوری جهاددانشگاهی استان مرکزی

  بازدید معاون استاندار مرکزی از مرکز شتابدهی و نوآوری جهاددانشگاهی استان مرکزی

  بهروز اکرمی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار مرکزی، سه شنبه 8 خردادماه از مرکز شتابدهی و نوآوری جهاددانشگاهی استان مرکزی بازدید کرد.

 • مراسم تشییع و خاکسپاری شهید مدافع حرم «سردار مجیدی» - اراک

  مراسم تشییع و خاکسپاری شهید مدافع حرم «سردار مجیدی» - اراک

  پیکر پاک سردار شهید سعید مجیدی از شهدای مدافع حرم روز دوشنبه ۱۷ خرداد، با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، اقشار مختلف مردم و مسئولان اجرایی، قضایی، نظامی و انتظامی اراک تشییع و به خاک سپرده شد.

 • مسابقات دو میدانی قهرمانی کشور -بانوان

  مسابقات دو میدانی قهرمانی کشور -بانوان

  مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور(بانوان )، در روزهای ۴ و ۵ خرداد ماه، در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک برگزار شد و با قهرمانی تیم تهران و قرار گرفتن تیم‌های اصفهان و خراسان رضوی در مقام‌های دوم و سوم به پایان رسید

 • روز دوم رقابت‌های قهرمانی دو و میدانی کشور - اراک

  روز دوم رقابت‌های قهرمانی دو و میدانی کشور - اراک

  روز دوم و پایانی مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور(مردان)، یکشنبه ۲ خرداد ماه، در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک برگزار شد و با قهرمانی تیم آذربایجان شرقی و قرار گرفتن تیم‌های همدان و گلستان در مقام‌های دوم و سوم به پایان رسید.

 • اردوی جهادی بهادرستان

  اردوی جهادی بهادرستان

  جهادگران گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی از حوزه مقاومت بسیج شهید دکتر چمران ناحیه اراک، یک هفته است که در روستای بهادرستان بخش ساروق مشغول به اجرای فعالیت های عمرانی و فرهنگی و ورزشی داوطلبانه و جهادی هستند.

 • تخریب خانه تاریخی «حاج باشی» در اراک
 • واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۵ سال در اراک

  واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۵ سال در اراک

  واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۵ سال علیه کرونا در استان‌ مرکزی، از روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه آغاز شده‌ است. در این مرحله از واکسیناسیون حدود ۱۰ هزار نفر در اراک و سایر شهرستان‌های استان مرکزی واکسینه می شوند.

 • افتتاح اولین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی استان مرکزی

  افتتاح اولین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی استان مرکزی

  اولین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی استان مرکزی، یکشنبه ۲۹ فروردین ماه، در مجموعه جهاد دانشگاهی استان افتتاح شد. آزمایش ژنتیک تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی مواد ژنتیکی بدن انسان است و به آزمایش‌هایی گفته می‌شود که با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ژنتیکی انجام می‌گیرد. افرادی که قصد ازدواج یا بارداری دارند یا در خانواده آنان افراد مبتلا به بیماری‌های ارثی وجود دارد می‌توانند با انجام آزمایش ژنتیک از خطر تکرار و یا بروز بیماری‌های ارثی و مادرزادی مطلع شوند.

 • چهارمین جشنواره گل‌های لاله - اراک

  چهارمین جشنواره گل‌های لاله - اراک

  چهارمین جشنواره گل های لاله اراک از تاریخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ در کوی صنعتی این شهر آغاز به کار کرده که در این جشنواره بیش از ۱۲۰ هزار گل لاله در ۴۳ واریته در کنار گل های بنفشه و درختچه های زینتی در زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع کاشته شده است. به دلیل شرایط قرمز کرونایی استان بازدید از این جشنواره برای علاقمندان ممنوع اعلام شده است.

 • تعطیلی اصناف اراک در وضعیت قرمز کرونا

  تعطیلی اصناف اراک در وضعیت قرمز کرونا

  با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در بسیاری از شهرهای کشور تغییر کرد و اراک نیز برای چندمین بار طی دوران شیوع کرونا، در وضعیت قرمز قرار گرفت. براساس دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا تمامی مشاغل گروه های ۲،۳،۴ به جز موارد ضروری در این شرایط در این شهر باید تعطیل باشند، دستورالعملی که از ۱۵ فروردین در اراک شکل اجرایی به خود گرفته است. هرچند کسانی هم هستند که همچنان دستورالعمل ها را نادیده می‌گیرند.

 • آغاز واکسیناسیون کارگران خدمات شهری اراک

  آغاز واکسیناسیون کارگران خدمات شهری اراک

  طرح واکسیناسیون پاکبانان و کارگران خدمات شهری اراک علیه بیماری کرونا شنبه ۱۴ فروردین، در ۵ پایگاه این شهر آغاز شد. در این مرحله از واکسیناسیون از واکسن چینی سینوفارم استفاده شده است.

 • اراک؛ نوروز ۱۴۰۰

  اراک؛ نوروز ۱۴۰۰

  سال ۱۴۰۰ نیز همچون سال ۹۹ در شرایط شیوع کرونا آغاز شد، خیلی از مردم توصیه‌های بهداشتی، عدم سفر و دیدوبازدید را جدی نگرفته اند. تعطیلات نوروزی موجب شده تا سفرها آغاز شوند، ازدحام در سطح شهر ، همچون بازار و مراکز خرید و ... عدم توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در رفتار مردم دیده می شود، همه این موارد خطر وقوع پیک چهارم و البته ورود کرونای انگلیسی به استان مرکزی را افزایش می‌دهد. نگرانی وجود دارد که به دلیل کم توجهی مردم به پروتکل های بهداشتی، شرایط شهرهای بزرگ این استان بویژه اراک تغییر کند و پیک چهارم را رقم بزد.

 • آخرین پنجشنبه سال ۹۹ - آرامستان اراک

  آخرین پنجشنبه سال ۹۹ - آرامستان اراک

  سال ۹۹ همه چیزش عجیب بود، از نوروزش که به امید ضربه کردن کرونا در سکوت و پشت درهای بسته گذشت و تابستانش که نتوانست کرونا را گرمازده کند و پاییزش که با پیک عجیب و غریب کرونایی، خزان زده ترین پاییز شد و زمستان کم بارشش که روی انگلیسی کرونا را به ما نشان داد و حالا آخرین روزهایش را سپری می کند و به آخرین پنجشنبه اش رسیده، پنجشنبه ای که بنا بر سنت دیرین با فاتحه بر مزار عزیزان از دست رفته و درد دل های هرچندکوتاه با رفتگان گذشت به این امید که شاید آخرین نفس های سال سخت ۹۹ با آخرین نفس های کرونا همراه شود.

 • اراک در روزهای پایانی سال ۹۹
 • آیین اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات استان مرکزی

  آیین اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات استان مرکزی

  آئین اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان مرکزی دوشنبه ۲۵ اسفند در اراک برگزار شد و با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

 • آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی

  آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی

  آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی چهارشنبه ۱۳ اسفند با حضور استاندار مرکزی به همراه تجلیل از ۳۸ صنعتگر استان مرکزی برگزار شد.

 • گوشه به گوشه ایران؛ منطقه شهرصنعتی اراک
 • پنجشنبه ۲۳ بهمن - مرکز شهر اراک

  '

  پنجشنبه ۲۳ بهمن - مرکز شهر اراک

  پس از اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی که منجر به کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان مرکزی شد، طی هفته‌های اخیر، مجددا به دلیل کاهش سطح حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شیب ابتلا به کرونا در اراک و استان مرکزی صعودی شده‌ است و کادر پزشکی هشدار وقوع پیک چهارم در اسفند ماه را می‌دهند.

 • تجدید میثاق دانشگاهیان استان مرکزی با شهدا

  تجدید میثاق دانشگاهیان استان مرکزی با شهدا

  مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان استان مرکزی با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سه‌شنبه ۱۴ با حضور جمعی از دانشگاهیان استان مرکزی در گلزار شهدای اراک برگزار شد.

 • مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر - خمین

  مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر - خمین

  مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور معاون سیاسی استاندار مرکزی در بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین برگزار شد.

 • پیاده راه خیابان "امیرکبیر"

  پیاده راه خیابان "امیرکبیر"

  پیاده راه خیابان «امیرکبیر» اراک به عنوان بخشی از فاز نخست پیاده راه سازی صبح یکشنبه ۳۰ آذر افتتاح شد. در فاز نخست میدان شهدا، خیابان امیرکبیر، یک سوم خیابان محسنی، میدان ارگ و خیابان حصار باید تا سال آینده پیاده راه شود و در فاز دوم خیابان مخابرات، میدان شهدا، خیابان بهشتی تا میدان هفت تیر پیاده راه می شود.

 • بازار اراک در آستانه شب یلدا

  بازار اراک در آستانه شب یلدا

  یلدا شبی مهم در تقویم خانواده‌های ایرانی است که برای گرامیداشت آن معمولا تدارک ویژه‌ای می‌بینند و بازار هم متاثر از این شب و سنت های زیبایش، رونق مضاعفی می‌گیرد، اما آخرین یلدای قرن ۱۴ در سایه ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی متفاوت از سال‌های گذشته شکل دیگری به خود گرفته است. هرچند بازار یلدا نسبت به ماه های قبل، رونق بیشتری دارد، اما با روزهای اوج خودش فاصله بسیار دارد.

 • بارش اولین برف پاییزی در اراک

  بارش اولین برف پاییزی در اراک

  با ورود سامانه بارشی از صبح روز یکشنبه 16 آذرماه اولین بارش برف پاییزی اراک را سفید پوش کرد. طبق پیش بینی هواشناسی بارش ها از ظهر یکشنبه در سطح استان شدت میگیرد و با توجه به کاهش دما از ساعت 18 شاهد نشستن برف روی زمین و سطح جاده ها خواهیم بود و در گردنه ها از زنجیر چرخ استفاده شود.

 • اراک پس از محدودیت‌های کرونایی

  اراک پس از محدودیت‌های کرونایی

  پس از قرمز شدن تعداد زیادی از شهرهای ایران در پاییز ۹۹ و افزایش آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا؛ محدودیت‌های شدید کرونایی به مدت دو هفته اجرایی شد، پس از آن با تغییر رنگ شهرها از قرمز به نارنجی اصناف گروه دو از ۱۵ آذر مجاز به فعالیت شدند. البته نحوه فعالیت اصناف و صد البته شرایط اقتصادی آنها همچنان دستخوش تغییرات آماری کروناست و این احتمال وجود دارد که در صورت افزایش آمار، محدودیت ها دوباره برگردند. این گزارش شهر اراک را در اولین روز پس از کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی اصناف نشان می‌دهد.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی در اراک

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی در اراک

  به علت شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌ها در ایران، از ابتدای آذر ۹۹ به مدت حداقل دو هفته، مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ در اراک و سایر شهرهای قرمز ایران تعطیل است.

 • سفر رئیس بنیاد شهید به اراک

  سفر رئیس بنیاد شهید به اراک

  سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سه‌شنبه ۲۷ آبان در سفری نیم روزه به اراک، پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا با جانبازان و خانواده شهدا دیدار و سپس در آیین امضای تفاهم‌نامه تامین مسکن ایثارگران شرکت کرد.