خبرنگار: 50362

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • روز ارتش در شیراز

  روز ارتش در شیراز

  همزمان با ۲۹ فروردین، آیین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اجرای رژه خودرویی در شیراز انجام شد. به دلیل وجود بار ترافیکی در خیابان‌های شهر، این رژه در پادگان پشتیبانی منطقه دو با حضور یگان‌های نمونه نیروی زمینی، پدافند هوایی برگزار شد.

 • بیمارستان پشتیبان کووید ۱۹ شهید دستغیب - شیراز

  بیمارستان پشتیبان کووید ۱۹ شهید دستغیب - شیراز

  با آغاز موج چهارم کرونا و روند افزایشی بیماران نیازمند خدمات بستری در استان،بیمارستان پشتیبان شهید آیت اله دستغیب علاوه بر پشتیبانی از بخش های بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، از امروز(چهارشنبه۲۵فروردین) بیمارستان های نمازی، شهید بهشتی و شهید دکتر فقیهی این شهر را پشتیبانی خواهد کرد. خدمات تخصصی درمانی به بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان پشتیبان شهید آیت اله دستغیب شیراز با همکاری مدافعان سلامت در نیروهای مسلح در حال ارائه است.

 • تشدید طرح نظارت و بازرسی صنوف - شیراز

  تشدید طرح نظارت و بازرسی صنوف - شیراز

  طرح تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی و دوایر مختلف دولتی و اجرای محدودیت‌های کرونایی در شهرستان شیراز، از یکشنبه ۲۲ فروردین با بهره گیری از ۴۰ گروه، آغاز شد. مهار موج سهمگین همه‌گیری کرونا هیچ راهی جز اعمال و تشدید محدودیت‌ها نیست آمارهای ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان فارس با شیب تند در حال افزایش است به نحوی که آمار بستری‌ها روزانه از مرز ۴۰۰ نفر نیز عبور کرده و تعداد بیماران نیازمند مراقبت‌های ویژه و فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به سرعت در حال افزایش است به طوری که طی ۴۸ ساعت منتهی به ظهر دوشنبه ۲۳ فروردین، ۴۵ مورد فوتی در فارس ثبت شده است.

 • رزمایش پدافند زیستی مقابله با کرونا - شیراز

  رزمایش پدافند زیستی مقابله با کرونا - شیراز

  یکشنبه. 22 فروردین ماه.رزمایش پدافند زیستی توسط گروههای جهادی سپاه بقیه الله(عج) شیراز درراستای پایش سرزمینی مقابله باکرونا برگزار شد. بسیجیان ناحیه مقاومت سپاه بقیه الله(عج) شیراز همچنین امروز با آغاز مرحله دوم شهید سلیمانی با راه‌اندازی کاروان هشدار شهروندان را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت و همچنین با مواد ضدعفونی کننده معابر و مبلمان شهری را گندزدایی کردند.

 • تعطیلی اصناف شیراز در وضعیت قرمز کرونا

  تعطیلی اصناف شیراز در وضعیت قرمز کرونا

  با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در بسیاری از شهرهای کشور تغییر کرد و شیراز نیز برای چندمین بار طی دوران شیوع کرونا، در وضعیت قرمز قرار گرفت. براساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا تمامی مشاغل گروه‌های ۲،۳،۴ به جز موارد ضروری در این شرایط در این شهر باید تعطیل باشند، دستورالعملی که از ۱۵ فروردین در این شهر شکل اجرایی به خود گرفته است. هرچند کسانی هم هستند که همچنان دستورالعمل‌ها را نادیده می‌گیرند.

 • تشییع شهید محمدحسین دهقانی - شیراز

  تشییع شهید محمدحسین دهقانی - شیراز

  مراسم تشییع اولین شهید پلیس فارس در سال ۱۴۰۰ با حضور سردار حبیبی، فرمانده انتظامی استان و سایر مسئولان ارشد نظامی، انتظامی و استانی در حرم حضرت احمد ابن موسی، شاهچراغ (ع)، برگزار شد. محمدحسین دهقانی پلیس افتخاری کلانتری ۱۸ولیعصر (عج) شهر شیراز دوازدهم فروردین سال جاری در حین گشت‌زنی و تامین امنیت شهر به یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شد که در حین بررسی، توسط یک خودرو زیر گرفته شد. او پس از ۳ روز بستری و تحت نظر بودن، پانزدهم فروردین در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. اعضای پیکر مطهر شهید دهقانی به بیماران نیازمند اهدا شد.

 • روز طبیعت شیراز در شرایط نارنجی کرونایی
 • شیراز؛ نوروز ۱۴۰۰

  شیراز؛ نوروز ۱۴۰۰

  سال ۱۴۰۰ نیز همچون سال ۹۹ در شرایط شیوع کرونا آغاز شد؛ اما بسیاری از مردم، توصیه‌های بهداشتی، ضرورت پرهیز از سفر و دید و بازدید را جدی نگرفته‌اند. تعطیلات نوروزی موجب شده تا سفرها افزایش یابد و ازدحام در سطح شهر بویژه در اماکن تاریخی و تفریحی و بازارها بیشتر شود. همه این موارد، خطر وقوع پیک چهارم کرونا و البته شیوع گونه انگلیسی کرونا در شهر توریست‌پذیری مثل شیراز را افزایش می‌دهد. این نگرانی وجود دارد که به دلیل کم‌توجهی پروتکل‌های بهداشتی، شرایط هشدار کرونا در شهرهای بزرگ استان فارس، بویژه شیراز، تغییر کند و پیک چهارم را رقم بزند.

 • آغاز «واکسیناسیون» ۱۰۰۰ پاکبان در شیراز

  آغاز «واکسیناسیون» ۱۰۰۰ پاکبان در شیراز

  در سومین روز از فروردین ماه سال جاری، برای اولین بار در کشور با توجه به ماهیت شغلی پاکبانان و مواجهه آنان با زباله ها و پسماندهای عفونی، در راستای پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کووید۱۹، در مرحله نخست، هزار پاکبان شهرداری شیراز که براساس سن و بیماری زمینه ای اولویت بندی شدند، واکسینه شدند.

 • تحویل سال نو در شاهچراغ (ع)

  تحویل سال نو در شاهچراغ (ع)

  زائرین و مجاورین سومین حرم اهل البیت در شهر شیراز، آغاز سال نو خود را در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند.

 • «قاشق زنی» چهارشنبه سوری در شیراز

  «قاشق زنی» چهارشنبه سوری در شیراز

  قاشق‌زنی از رسوم ایرانی است که شب چهارشنبه‌سوری برپا می‌شود و در آن دختران و پسران جوان چادری بر سر خود می‌کشند و به در خانه دوستان و همسایگان می‌روند. صاحبخانه از صدای قاشق‌هایی که به کاسه‌ها می‌خورد به در خانه آمده و در کاسه‌های آنها آجیل، شیرینی، شکلات، نقل و گاهی پول نقد می‌ریزد. امسال این آئین در یکی از محله‌های شیراز برگزار شد و قرار است عواید حاصله به خیریه‌ها تعلق گیرد.

 • پنجمین روز ثبت نام ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز

  پنجمین روز ثبت نام ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز

  همزمان با سراسر کشور، ثبت‌نام از داوطلبان حضور در انتخابات شوراها، در شیراز از روز بیستم اسفند در محل فرمانداری آغاز شده است و تاکنون قریب به ۲۰۰ نفر در شهرستان شیراز برای حضور در انتخابات شوراها، ثبت نام کرده‌اند.

 • مسابقات «جایزه بزرگ آفرود» - قهرمانی استان فارس

  مسابقات «جایزه بزرگ آفرود» - قهرمانی استان فارس

  به مناسبت عید سعید مبعث امروز جمعه ۲۲ اسفند، یک دوره مسابقه جایزه بزرگ آفرود، قهرمانی استان فارس در پیست گود سیمان شیراز با حضور قهرمانان استانی و کشوری برگزار شد.

 • توزیع ده هزار بسته معیشتی در آرامگاه حافظ

  توزیع ده هزار بسته معیشتی در آرامگاه حافظ

  در آستانه عید مبعث، چهارشنبه ۲۰ اسفند، مراسم توزیع ١٠ هزار بسته معیشتی، بهداشتی و کمک آموزشی، در آرامگاه حافظ برگزار شد. این بسته‌های معیشتی به ارزش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان توسط سپاه احمد ابن موسی(ع) تهیه شده و بین نیازمندان شرق شیراز توزیع خواهد شد.

 • سوگواری شهادت امام موسی الکاظم (ع) در شاهچراغ

  سوگواری شهادت امام موسی الکاظم (ع) در شاهچراغ

  شامگاه ۱۹ اسفندماه در سالروز شهادت امام موسی الکاظم (ع) مراسم سوگواری و راهپیمایی بزرگ عاشقان باب الحوائج با حضور خدام حرم مطهر و هیئات مذهبی و زائرین و مجاورین حرم احمد ابن موسی شاهچراغ -ع برگزار شد،

 • پرسه در خیابان - ۴۵

  پرسه در خیابان - ۴۵

  عبور زیرسایه شهر... کوچه و خیابان‌ها فعالیت های انسانی را شکل می دهند. خیابانهای شهر امروزه بیشتر مکانی برای عبور و مرور و عرصه فعالیت خودرو ها شده است که این امر باعث می شود کمتر به جنبه های انسانی و فعالیت های انسان در فضای شهری توجه شود.

 • بزرگداشت شهادت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع)

  بزرگداشت شهادت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع)

  مراسم بزرگداشت شهادت حضرت احمد ابن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) دوشنبه ۱۱ اسفند ماه با عزاداری و لاله گردانی خادمین حرم مطهر و سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی و مداحی سید مهدی میرداماد در شبستان امام خمینی این حرم مطهر برگزار شد.

 • عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه منصوریه - شیراز

  عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه منصوریه - شیراز

  مراسم عمامه گذاری طلاب مدرسه علمیه «منصوریه» شیراز چهارشنبه ۶ اسفندماه برگزار شد. در پایان این مراسم، هفت نفر از طلبه‌های جوان با حضور حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا حدائق»، مسئول این حوزه علمیه به لباس روحانیت مزین شدند.

 • رویش زود هنگام شکوفه‌ها در شهر راز
 • یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز

  یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز

  یادواره "لشکر فرشتگان تاریخ ساز" شهید، جانباز و آزاده زن استان فارس، چهارشنبه ۲۹ بهمن با حضور خانواده شهدا و مسئولین در تالار حافظ شیراز برگزار و از ۱۷ بانوی ورزشکار ایثارگر در رشته های «دارت، تنیس روی میز، تپانچه، تفنگ بادی» با کسب مقام برتر تقدیر شد.

 • داغ خشکی بر دل «مهارلو »

  زنگ خطر برای ایران زمین!

  داغ خشکی بر دل «مهارلو »

  دریاچه مهارلو، از زیباترین تالاب‌های استان فارس است؛ زیست بومی که در کنار چشم انداز زیبا، عاملی موثر بر تداوم حیات جانداران از انسان گرفته تا حیوان و گیاه بوده اما سال‌هاست داغ خشکی بر دلش نقشی سخت حک کرده است.

 • هفته دهم لیگ برتر فوتسال، ایمان شیراز - کوثر اصفهان

  هفته دهم لیگ برتر فوتسال، ایمان شیراز - کوثر اصفهان

  در دیدار هفته دهم لیگ برتر فوتسال، پنج شنبه بیست و سوم بهمن، تیم‌های ایمان شیراز و کوثر اصفهان در سالن شهید ابوالفتحی شیراز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی پر گل پنج بر پنج به پایان رسید.

 • سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور به شیراز

  سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور به شیراز

  حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری در سفر خود به شیراز با حضور مسئولان استانی از چندین طرح عمرانی و توسعه ای بهره برداری کرد. تصفیه خانه فاضلاب شرقی شهر صدرا و ۶۷ کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب، مرکز تحقیقات استخوان و مفاصل، سالن همایش و کتابخانه بیمارستان شهید چمران، فاز دوم تقاطع غیر همسطح استاد بهمن بیگی واقع در بلوار امیرکبیر و بوستان سایه واقع در بلوار رسول اعظم(ع) از جمله طرح های افتتاح شده در این سفر یک روزه است.

 • هفته سیزدهم لیگ یک فوتبال، فجر سپاسی - استقلال خوزستان

  هفته سیزدهم لیگ یک فوتبال، فجر سپاسی - استقلال خوزستان

  از هفته سیزدهم لیگ یک فوتبال (جام آزادگان)، یکشنبه نوزدهم بهمن، تیم‌های فجرسپاسی شیراز و استقلال خوزستان در ورزشگاه پارس به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 • بازدید خبرنگاران از پروژه های شهری در شیراز

  بازدید خبرنگاران از پروژه های شهری در شیراز

  اصحاب رسانه شنبه ۱۸بهمن ماه به همراه مهندس اسکندرپور شهردار شیراز از پروژه های عمرانی شهری، تقاطع مدافعان سلامت،مجتمع سینمای جوان و بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی این کلان شهر بازدید به عمل آوردند.

 • سه شنبه ۱۴ بهمن - مرکز شهر شیراز

  سه شنبه ۱۴ بهمن - مرکز شهر شیراز

  طی هفته های اخیر بار دیگر فارس با افزایش آمارهای ابتلا به کووید ۱۹ مواجه شده است،کاهش میزان حساسیت نسبت به ضرورت رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی در سطح شهر شیراز، منجر به افزایش موارد ابتلا و بستری طی یک هفته اخیر و تغییر رنگ وضعیت چهار شهرستان استان فارس از آبی به زرد و حتی اعمال قرنطینه در یکی از روستاهای شهرستان لار و اجرای محدودیت شدید در سه روستای دیگر این شهرستان شد.

 • مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در شیراز

  مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در شیراز

  در اولین روز از دهه فجر چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، مسئولان دستگاه‌های مختلف استان فارس با حضور در گلزار شهدای دارالرحمه شیراز، با امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای دوران‌های انقلاب و دفاع مقدس، تجدید پیمان کرده و با نثار گل مقام شامخ شهدا را گرامی داشتند و از رشادت‌ها و ایثارگری‌های آنان تجلیل کردند.

 • دیدار تیم‌های فوتبال فجر سپاسی شیراز و خیر خرم آباد

  دیدار تیم‌های فوتبال فجر سپاسی شیراز و خیر خرم آباد

  از هفته یازدهم لیگ دسته یک فوتبال کشور دیدار دو تیم فجر سپاسی شیراز و خیبر خرم آباد در ورزشگاه پارس برگزار شد. در پایان دو تیم به نتیجه تساوی یک بر یک دست یافتند.

 • دیدار تیم‌های فوتبال قشقایی شیراز و نود ارومیه

  دیدار تیم‌های فوتبال قشقایی شیراز و نود ارومیه

  از هفته دهم لیگ دسته یک فوتبال کشور دیدار دو تیم قشقایی شیراز و نود ارومیه در ورزشگاه پارس برگزار شد. در پایان تیم میهمان با نتیجه دو بر صفر مقابل قشقایی شیراز به برتری دست یافت.

 • کشفیات و اجرای طرح صاعقه در شیراز

  کشفیات و اجرای طرح صاعقه در شیراز

  در راستای ارتقای امنیت و آرامش و آسایش شهروندان طرحی تحت عنوان طرح صاعقه به منظور پاکسازی محلات شهر شیراز به مدت یک هفته در سطح شهر اجرایی شد. در این طرح باندهایی از سارقان، اراذل و اوباش، قاچاقچیان و معتادان ولگرد شناسایی و دستگیر و اکثر نقاط آلوده شیراز پاکسازی شدند.