• یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۵
  • دسته‌بندی: انرژی
  • کد خبر: 98072820350
  • خبرنگار : 71368

وزیر نیرو تاکید کرد:

حذف قبوض کاغذی ارتباطی به افزایش قیمت برق ندارد

حذف قبوض کاغذی ارتباطی به افزایش قیمت برق ندارد

وزیر نیرو با تاکید بر ادامه پیگیری حذف قبوض کاغذی آب و برق گفت: حذف قبوض ارتباط به افزایش قیمت ندارد و شهروندان می‌تواند در صورتی که سوتفاهمی دارند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل بگیرند.

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان در پایان صد و هفتادومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز موضوعات مختلفی توسط اعضا شورای شهر تهران مطرح شد که امیدواریم در آینده نزدیک با امضای تفاهم‌نامه‌های بیشتر از میان وزارت نیرو و شورا و شهرداری بتوانیم اقدامات خوبی برای تهران انجام دهیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره حذف قبوض کاغذی برق و افزایش قیمت برق گفت: بی‌تردید حذف قبوض کاغذی در حال انجام است و ادامه دارد با توجه به مصوبه سال ۱۳۹۸ تعرفه‌های انرژی ۷ درصد افزایش پیدا کرده که ارتباطی با حذف قبوض برق ندارد.

او ادامه داد: افراد پرمصرفی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کند، ۱۶ درصد بیش‌تر از این ۷ درصد باید پرداخت کند. اما حذف قبوض کاغذی افزایش قیمت برق به یکدیگر ارتباط ندارند و اگر شهروندان سوتفاهمی در این زمینه دارند، می‌تواند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل کنند.

وزیر نیرو درباره فرونشست‌های زمین در شهر تهران نیز گفت: در جلسه امروز گزارشی در این رابطه ارائه دادیم و این آمادگی وجود دارد که در ارتباط با فرونشست‌های زمین در تهران با مدیریت شهری اقدامات علمی و فنی مشترکی انجام دهیم.

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی درباره فقدان روشنایی مناسب در برخی معابر تهران همچون بازار و پس از تاریک شدن هوا گفت: شهرداری‌های مناطق معابری که فاقد روشنایی مناسب هستند را می‌توانند اطلاع دهند تا نسبت به تامین روشنایی آن‌ها اقدام شود، همچنین خود وزارت نیرو نیز رصد، پایش و احقاق معابر فاقد روشنایی را انجام می‌دهد و نسبت به تامین روشنایی معابر اقدام می‌کند.

تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی فرونشست زمین

وزیر نیرو همچنین صبح امروز با حضور در جلسه شورای شهر تهران پیشنهاد داد که کارگروهی ویژه فیمابین وزارت نیرو و شهرداری برای پرداختن به مساله فرونشست در تهران ایجاد شود.

اردکانیان با بیان این که در آغاز سال آبی قرار داریم و بنا به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی وضعیت بارش در آذرماه نرمال گزارش شده است گفت: برنامه ریزی‌ها بر اساس وضعیت نرمال تهیه شده اما از آنجا که کشور ما یک دوره‌ی خشکسالی ۱۰ ساله را پشت سر گذاشته، طبیعتا این بارش‌ها تا مدت‌ها موجب برگشت رطوبت از دست رفته خاک می‌شود.

وی با بیان این که سیلاب اخیر علاوه بر مشکلات عدیده‌ای که ایجاد کرد، برکاتی نیز داشت و یکی از این برکات افزایش امکان تولید انرژی در سدهای چند منظوره بوده است گفت: خوشبختانه امسال توانستیم سه رکورد در بخش برق داشته باشیم که یکی از آنها رکورد تولید برق بود. که امسال ۳۰۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌ها اضافه شد که در شرایط تحریم دستاورد ارزنده‌ای بود.

او با بیان این که رکورد دوم این است که در بخش مصرف  توانستیم ۳۸۰۰ مگاوات برق در اوج بار تابستان تولید کنیم و تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم گفت: رکورد سوم نیز افزایش تولید برق در کشور بود به گونه‌ای که امکان صادرات فراهم شد و در سالی که طی شد بالاترین میزان انرژی به کشورهای همسایه به ویژه عراق صادر شد.

وی با بیان این که  معتقدم تا زمانی که اصلی‌ترین نقطه ضعفمان را هدف نگیریم مشکلات حل نمی‌شود گفت: سیستم کاملا متمرکزی در اداره امور کشور ایجاد شده که این سیستم متمرکز در استانها آثار و عوارض منفی ایجاد کردند و ضعف دوم ما بخشی نگری است که بر ما حاکم شده که پشت پرده و ریشه اعظم مشکلات ما است.

اردکانیان با اشاره به سوابقش در وزارت کشور گفت: معتقدم که باید کار بزرگی از تهران شروع شده و با الگو برداری ، سایر شهرها نیز به سمت یک وضعیت مطلوب و تاب آور بروند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تا زمانی که خطوط و مرزها ما را از یکی شدن و یکی دیدن خدمات شهری دور کند، مشکلات حل نمی‌شود گفت: من با صمیمانه‌ترین حالت اینجا هستم و آمادگی داریم که در حوزه آب و برق یک برنامه مشترک تدوین کنیم. با اولویت بندی کارهای مشترک را در بالاترین سطح همکاری ادامه دهیم.

وی با بیان این‌که به من گفته‌اند چه کارگروهی در بحث پس‌آب بین‌ شهرداری و وزارت نیرو شکل گرفته و در آستانه نهایی کردن یک تفاهم نامه هستیم گفت: اگر به خود من باشد، فکر می‌کنم که باید یک مدل توسعه یافته پیش ببریم و آن این است که پروژه‌های مشترک تعریف کنیم و در یک بازه زمانی کوتاه مدت مشکلات را حل کنیم.

وی در ادامه با بیان این‌که در مورد وضعیت فرو نشست تهران باید بگویم که رسیدگی به این مشکل در شرح وظایف هیچ دستگاهی نوشته نشده است گفت: بیایید کارگروهی بین وزارت نیرو و شهرداری ایجاد شود و سرآغازی برای پرداختن به چنین موضوعی باشد و حتی این مساله را به حناچی نیز می‌گوییم اما لازم است که شورای شهر وارد شود.

تکمیل شبکه فاضلاب تا پنج سال آینده

به گزارش ایسنا، وزیر نیرو از تکمیل شبکه فاضلاب تا ۵ سال آینده خبر داد.

اردکانیان در پاسخ به سوالات اعضای شورای شهر با بیان این‌که  ۷۵ درصد شبکه فاضلاب شهر تهران اجرایی شده و ظرف پنج سال آینده این شبکه کامل می‌شود گفت: اعضای شورای شهر از حق آبه پارک چیتگر سخن گفتند اما باید این را بدانید که بخشی از پارک چیتگر با آب تصفیه شده شهری آبیاری می‌شود که این موضوع قابل قبول نیست.

وی در مورد ایجاد دو تصفیه خانه در مناطق ۴ و ۲۲ گفت: مدل این دو تصفیه خانه به زودی نهایی می‌شود و پس از آن موضوع زمینی که تصفیه خانه در آن ایجاد می‌شود را با مدیریت شهری بحث خواهیم کرد.

اردکانیان هم‌چنین درباره کم آبی شهرستان ری با بیان این‌که  یک پروژه ساماندهی آبهای سطحی برای شهر ری در نظر داریم  گفت: به زودی و در پی اجرای این پروژه مشکل آب ری حل می‌شود. هر چند که مسئولان شهر ری تقاضای اختصاص سه‌یازدهم آب را دارند که این موضوع زیاد است و بیش از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم در ری نیاز باشد.

وزیر نیرو در مورد وضعیت دکل‌های برق نیز با بیان این‌که در موضوع دکل‌های برق همکاری خوبی با شهرداری تهران داریم گفت: به زودی دکل‌های بیشتری از سطح زمین در تهران جمع آوری خواهد شد.

او با بیان این‌که از سال ۹۵ سالانه ۶۵۰۰ کیلومتر فشار ضعیف از سطح زمین جمع آوری و به زیر زمین انتقال داده شده است گفت: در پنج سال آینده کل شبکه زیر زمینی خواهد شد.

وی هم‌چنین درباره وضعیت فرونشست در تهران با بیان این که قرار نیست بنشینیم و نگاه کنیم که چطور فرونشست برای تهران رخ می‌دهد گفت: باید کاری کنیم به گونه‌ی که بعدا نگوییم در فلان تاریخ یک مصوبه داشتیم که موضوعش فرونشست بود و اصلا این فرونشست‌ها به ما ربطی ندارد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.