• جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، یکشنبه ۱۷ فروردین ماه به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری در مجموعه حافظیه برگزار شد.

 • تعطیل کنید!
 • عملیات ضدعفونی محله هرندی

  عملیات ضدعفونی محله هرندی

  در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شنبه ۱۶ فروردین ماه تیم‌های عملیاتی ضد عفونی شهرداری ناحیه ۴ تهران، محله هرندی را ضد عفونی کردند.

 • جلسه معاون اول رییس جمهوری با فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

  جلسه معاون اول رییس جمهوری با فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

  جلسه فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شنبه ۱۶ فروردین ماه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی و در محل این وزارتخانه برگزار شد.

 • جشنواره لاله‌های کرج

  جشنواره لاله‌های کرج

  هشتمین جشنواره لاله‌های کرج که قرار بود با آغاز فصل بهار در باغ گل‌های پارک شهید چمران برگزار شود با شیوع ویروس کرونا بدون بازدید کننده ماند. امسال نیز بزرگترین فرش گل خاورمیانه به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در این باغ گل‌آرایی شده است و ۳۰۰ هزار پیاز گل لاله در بیش از ۴۰ واریته و رنگ متفاوت در کنار ۲۰ نوع گل و گیاه فصلی دیگر مثل بنفشه و نرگس خودنمایی می‌کند.

 • استقبال از کرونا

  در خانه بمانیم

  استقبال از کرونا

  پس از طرح ممنوعیت عبور مرور که در روز طبیعت به همت نیروهای مردمی و انتظامی به خوبی به پایان رسید متاسفانه با بازگشایی راه ها افرادی بدون توجه به طرح فاصله اجتماعی و رفت و آمد غیرضروری باعث شیوع بیشتر ویروس و به خطر انداختن سلامت خود و دیگران می شوند.

 • آبادان، نوروز ۹۹

  آبادان، نوروز ۹۹

  با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه های اکید مسئولین جهت مهار و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تصمیماتی از قبیل تعطیلی بازارها، بوستان ها، هتل ها، رستوران ها، وضع مقررات منع رفت و آمد های برون شهری گرفته شد. از اولین روزهای سال ۹۹ تمامی پاساژها، فروشگاه‌ها، دست فروش‌ها و بازار سرپوشیده و اماکن گردشگری آبادان بجز فروشگاه‌هایی که کالاهای اساسی عرضه می‌کنند بطور کامل بسته شدند. آبادان از اولین شهرهای اجرا کننده‌ی تعطیلی کلیه بازارهای شهر بوده و در حال حاضر ورودی‌های شهر به کلی بسته شده‌اند و اجازه ورود و خروج داده نمی‌شود و فقط ماشین ها و کامیون های حامل مواد غذایی و مایحتاج مردم اجازه تردد دارند.

 • بیمارستان عشایر محل نگهداری بیماران کرونا در خرم‌آباد
 • راه‌اندازی نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی ارتش برای بیماران کرونایی در تبریز

  راه‌اندازی نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی ارتش برای بیماران کرونایی در تبریز

  نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی با امکانات اتاق معاینه، سی.پی.آر و تریاژ به همراه کارکنان پرستاری، پزشکی و خدماتی در مجموعه ورزشی امام علی (ع) ارتش واقع در خیابان قطران تبریز راه‌اندازی شد. هدف از راه‌اندازی این نقاهتگاه، پذیرش و دریافت برخی از بیماران کرونایی است که بعد از طی روال درمان، امکان ایزوله و قرنطینه در منازل خود را ندارند. با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تمامی اقدامات درمانی شامل اکسیژن تراپی، انجام دستور درمان‌ دارویی و... که برای بیماران کرونایی لازم است در این نقاهتگاه توسط پزشکان متخصص و پزشکان عفونی و ریه ارائه می‌شود.

 • جلسه ستاد اقتصادی دولت با حضور رییس جمهور

  جلسه ستاد اقتصادی دولت با حضور رییس جمهور

  جلسه ستاد اقتصادی دولت برای بررسی آثار شیوع ویروس کرونا در کشور، پنجشنبه ۱۴ فروردین، به ریاست حسن روحانی برگزار شد.

 • گرگان، نوروز ۹۹

  در خانه بمانیم

  گرگان، نوروز ۹۹

  با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه های اکید مسئولین جهت مهار و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تصمیماتی از قبیل تعطیلی بازارها، بوستان ها، هتل ها، رستوران ها، وضع مقررات منع رفت و آمد های برون شهری گرفته شد. از اولین روزهای سال ۹۹ تمامی پاساژها، فروشگاه‌ها، دست فروش‌ها و بازار سرپوشیده و اماکن گردشگری و تاریخی گرگان بجز فروشگاه‌هایی که کالاهای اساسی عرضه می‌کنند و در روز های اخیر نیز تمامی پارک ها و تفرجگاه‌ها بطور کامل بسته شدند و اغلب مردم فقط برای خرید کالاهای مورد نیاز خود از خانه خارج می‌شوند و بعضاً تردد غیر ضروری نیز در شهر مشاهده می شود.

 • روز طبیعت در قم

  روز طبیعت در قم

  همزمان با 13 فروردین ماه روز طبیعت و با بنابر تصمیمات کشوری تمامی خروجی های استان قم علاوه بر بوستان ها و تفرجگاه ها مسدود شد و طرح در خانه بمانیم به طور کامل و با مشارکت حداکثری مردم انجام شد. علاوه بر این ورودی روستاهای استان نیز بسته شد و تنها روستاییان صاحب باغ و مناطق سرسبز به صورت موردی از روز طبیعت استفاده کردند.

 • باغ فردوس، محل دفن قربانیان کرونایی در اهواز

  باغ فردوس، محل دفن قربانیان کرونایی در اهواز

  آرامستان باغ فردوس اهواز که بعد از پلیس راه اهواز - سربندر قرار دارد، در سال ۱۳۷۳ احداث شد. این آرامستان که در خارج از محدوه شهری قرار دارد با شیوع ویروس کرونا به عنوان محل دفن قربانیان این بیماری انتخاب شد. اجساد متوفیانی که جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اهواز از دست داده‌اند، مراسم تغسیل و تکفین آنها در همین محل، با حضور خانواده متوفی نماز میت خوانده می‌شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاص، برای دفن منتقل می‌گردد. همچنین متوفیان شهرستانی با آمبولانس‌های مخصوص به شهر مورد نظر منتقل شده و همین مراحل در مورد آنها اجرا می‌شود.

 • سیزده بدر ۹۹ در تهران
 • استقبال از کرونا

  استقبال از کرونا

  علیرغم هشدارهای مکرر مسئولین برای در خانه ماندن و کمک به قطع زنجیره کرونا، متاسفانه هنوز هم عده ای از هموطنان با بی توجهی به این هشدارها و سفر به طبیعت باعث شیوع بیشتر ویروس و به خطر انداختن سلامت خود و دیگران می شوند.

 • جلسه هیات دولت - ۱۳ فروردین

  جلسه هیات دولت - ۱۳ فروردین

  جلسه هیات دولت، چهارشنبه ۱۳ فروردین‌ماه با حضور رییس جمهوری و وزیران در ساختمان حافظیه برگزار شد.

 • اجرای برنامه ویدئو مپینگ در برج آزادی

  اجرای برنامه ویدئو مپینگ در برج آزادی

  همزمان با روز جمهوری اسلامی ایران اجرای برنامه ویدئو مپینگ (نورپردازی سه بعدی) با موضوع اعلام همبستگی و همدردی با تمامی کشورهای درگیر با ویروس کرونا، سه‌شنبه شب در برج آزادی تهران برگزار شد.

 • همدان، نوروز ۹۹
 • محدود سازی تردد در خیابان های مرکزی شهر ارومیه

  محدود سازی تردد در خیابان های مرکزی شهر ارومیه

  از تاریخ ۱۱ فروردین در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ،مسدود سازی خیابان های هسته مرکزی شهر ارومیه و برخی محدودیت های جدید در این خیابان ها اجرا می شود.

 • بستن ورودی شهرهای شهرکرد، تبریز و اهر و کنترل تردد خودروهای غیربومی

  بستن ورودی شهرهای شهرکرد، تبریز و اهر و کنترل تردد خودروهای غیربومی

  این روزها سراسر شهرهای ایران درگیر ویروس کرونا هستند و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور به شدت توصیه کرده‌اند، مردم برای در امان ماندن از این بیماری همه‌گیر و همچنین گسترش بیشتر آن در خانه بمانند و به مسافرت نروند. این گزارش مسدود شدن جاده‌های ورودی و خروجی استان‌های آذربایجان شرقی و چهارمحال بختیاری در این روزها نشان می‌دهد.

 • آرامستان باغ رضوان اصفهان، خانه ابدی قربانیان کرونایی
 • کرمان، نوروز ۹۹
 • بندرعباس؛ نوروز ۹۹
 • بستن ورودی شهرها و کنترل تردد خودروهای غیربومی

  بستن ورودی شهرها و کنترل تردد خودروهای غیربومی

  این روزها سراسر شهرهای ایران درگیر ویروس کرونا هستند و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور به شدت توصیه کرده‌اند، مردم برای در امان ماندن از این بیماری همه‌گیر و همچنین گسترش بیشتر آن در خانه بمانند و به مسافرت نروند. این گزارش مسدود شدن جاده‌های ورودی و خروجی چهار استان البرز، کردستان، سمنان و همدان را در این روزها نشان می‌دهد.

 • شیراز، نوروز ۹۹
 • بوشهر، نوروز ۹۹

  /درخانه بمانیم/

  بوشهر، نوروز ۹۹

  با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه های اکید مسئولین ذیربط جهت مهار و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تصمیماتی از قبیل بسته شدن بازارها ،بوستان ها ، هتل ها، رستوران ها، وضع مقررات منع رفت و آمد های برون شهری گرفته شد. در همین راستا شهرداری بوشهر ضمن رعایت مسائل فوق چراغ های ساحل و بوستان هارا در حالت خاموش قرار داد اما همچنان افرادی هستند که با عدم توجه به این موضوع به تفریح و مسافرت و حضور غیر ضروری در اجتماع ادامه می دهند.

 • بیمارستان بوعلی،مرکز درمان کرونا در قزوین

  بیمارستان بوعلی،مرکز درمان کرونا در قزوین

  بیمارستان بوعلی سینا در استان قزوین اولین بیمارستانی‌ست که در این شهر به بیماران کرونایی اختصاص داده شد و حالا تمام بخش‌های این بیمارستان مختص بیماران کرونایی‌ است و بیمار معمولی پذیرش نمی‌شود. تعداد کل مبتلایان با تست مثبت کرونا در استان قزوین از ابتدای شیوع تا امروز ۹ فروردین ۸۷۳ نفر است که در این ایام ۵۵۹ نفر مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند، تعداد فوتی‌های مثبت قطعی با تست آزمایشگاهی در  استان قزوین نیز امروز ۱۱۰ نفر بودند.

 • مرکز قرنطینه بیماران بهبود یافته کرونا در شیراز

  مرکز قرنطینه بیماران بهبود یافته کرونا در شیراز

  سالن ورزشی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز با تجهیز امکانات بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در اختیار ستاد مدیریت بحران و فرماندهی ارتش در استان فارس قرار گرفت تا در صورت نیاز مورد استفاده قرنطینه این بیماران قرار گیرد. در حال حاضر دو بیمار مرد و یک زن بهبود یافته در قرنطینه این سالن حضور دارند.

 • ارومیه، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  ارومیه، نوروز ۹۹

  از اولین روزهای سال ۹۹ تمامی پاساژها، فروشگاه‌ها، دست فروش‌ها و بازار سنتی ارومیه بجز فروشگاه‌هایی که کالاهای اساسی عرضه می‌کنند و تمامی مراکز گردشگری شهر ارومیه و در روز های اخیر تمامی پارک ها و تفرجگاه‌های ارومیه و حومه شهر ارومیه بطور کامل بسته شدند و اغلب مردم فقط برای خرید کالاهای مورد نیاز خود از خانه خارج می‌شوند و خیابان‌های اصلی شهر که سال‌های قبل مملو از مردم و گردشگران بود امروز خالی از جمعیت شده است.

 • مشهد، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  مشهد، نوروز ۹۹

  با گسترش ویروس کرونا، شهر مشهد در نوروز ۱۳۹۹ همچون شهرهای دیگر کشور چهره‌ای متفاوت به خود گرفته است. بازار و مجتمع‌های تجاری مشهد تعطیل شده و آستان مقدس رضوی خدمات رسانی به مردم را به حالت تعلیق درآورده است. جز خودروهایی با پلاک مشهد امکان خودروی دیگری به شهر وجود ندارد.. حالا اماکن تفریحی و گردشگری نیز تعطیل شده و قرار است در روزهای پایانی تعطیلات، محدودیت‌ها تشدید شود.