• پیروزی با ۶+۱۴ گل

  یادداشتی از علی ربیعی

  پیروزی با ۶+۱۴ گل

  «گل ششم را البته دولت زد؛ دولت با پیگیری‌هایش و گفت‌وگوهای زیاد اقناع‌ساز با ایجاد بسترهای فیزیکی و اطمینان‌بخش در ورزشگاه، با ایجاد آرامش اجتماعی. البته که فکر می‌کنم این گل را به پای دولت ننویسند، بهتر است؛ چرا که عده‌ای نمی‌پسندند هیچ حرکت سازنده‌ای در کشور به نام دولت تمام شود؛ شاید هم ما از پذیرش این گل انصراف دهیم بهتر باشد تا خللی ایجاد نکنند! ۱۹ هیچ هم خوب است!»

تاپ سه رسانه دیگر

 • آخرین تزار روسیه

  آخرین تزار روسیه

  سال ۱۸۹۴ در چنین روزی تاجگذاری کرد و در ۲۶ سالگی جای تزار مُرده، یعنی پدرش آلکساندر سوم را گرفت. روز نخست با این جمله که «من درباره مسائل کشور مطلقا چیزی نمی‌دانم» آن دسته از مردان امپراتوری را که در آن سال‌های پرالتهاب به این تزار جدید امیدها بسته بودند، مبهوت و دلسرد کرد.

 • تعجب فوئنتس از نوشتار زبان فارسی

  تعجب فوئنتس از نوشتار زبان فارسی

  «بیا، ببین ایرانی‌ها از راست به چپ می‌نویسند!»

 • شایع کرونا یا مانع کرونا؟

  شایع کرونا یا مانع کرونا؟

  به‌ نظر نمی‌رسد دلیل قانع‌کننده‌ای برای لغو لیگ وجود داشته باشد؛ مخصوصا که وزارت بهداشت کشور نوید مهار احتمالی موج اول کرونا تا پایان خرداد را داده است. بنابراین به تیم‌ها توصیه می‌شود از تمارض و بهانه‌جویی دست بکشند و به جای سوءاستفاده از مثبت شدن تست چند بازیکن، واقعا دنبال راهی برای بازگشت به مسابقات باشند. این «شغل» شماست و البته که فوتبالیست میلیاردی، سرباز معاف از رزم نیست.

 • آنتراکتی پیش از تخریب دوباره جنگل‌ها!

  آنتراکتی پیش از تخریب دوباره جنگل‌ها!

  آیا قرار است پس از کرونا با انرژی بیشتری به طبیعت آسیب برسانیم؟

 • آبستراکسیون در لیگ برتر فوتبال!

  آبستراکسیون در لیگ برتر فوتبال!

  فارغ از هر اتفاقی که بیفتد مجموعه بکش‌بکش‌های برگزاری یا لغو لیگ برتر نشان داد که تا چه اندازه عقلانیت به انزوا رفته و احساسات جای همه چیز را گرفته است.

 • سهام عدالت را بفروشیم یا نفروشیم؟

  سهام عدالت را بفروشیم یا نفروشیم؟

  فروش یا نگه‌داشتن سهام عدالت مهم‌ترین مساله دارندگان این سهام به‌خصوص برای افرادی است که تخصصی از بازار سرمایه ندارند.

 • ۱۰ دشمن عجیب گوشتان را بشناسید

  همه‌ ما می‌دانیم که صدای خیلی بلند می‌تواند باعث شود تا چند روز صدای زنگ در گوش‌هایمان بشنویم اما خیلی از چیزهای روزمره‌ دیگر هم هستند که می‌توانند به شنوایی آسیب بزنند.

 • احوال نوشیدنی محبوب ایرانیان چگونه است؟

  احوال نوشیدنی محبوب ایرانیان چگونه است؟

  «دست قدرتمند واردات فشاری‌ است بر دست ضعیف تولید و هر چند چایکار زحمتکش ایرانی یا کارخانه‌دار چای که زحمت گردش چرخ‌دنده‌های صنعت چای را بر عهده دارد، تلاش کند تا این دغدغه واردات فزاینده مرتفع نشود، چای مطلوب وطنی آن‌ طور که انتظار می‌رود نمی‌تواند مهیای حضور در خانه‌ها و کافه‌ها و نوش جان مصرف‌کننده ایرانی شود.»

 • ظریف، نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰؟

  ظریف، نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰؟

  چند وقتی است که گمانه‌هایی درباره سیاست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود و در میان این گمانه‌زنی‌ها نام محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، به عنوان نامزد نهایی اصلاح‌طلبان شنیده می‌شود.

 • توفیق یا شکست‌ اصلاحات

  توفیق یا شکست‌ اصلاحات

  حمله به اصلاح‌طلبان بیشتر شده است و اگر حمله به اصلاح‌طلبان منجر به رد مفهوم و نفی اصلاح‌طلبی باشد در این صورت باید رفتاری مسئولانه‌تر داشت و از مضمون اصلاح‌طلبی فراتر از اصلاح‌طلبان دفاع کرد؛ چرا که به لحاظ تجربه تاریخی نیز قابل دفاع‌ترین رویداد و جریان سیاسی است.

 • انتقاد روزنامه «ایران» از منتخبان مجلس یازدهم

  انتقاد روزنامه «ایران» از منتخبان مجلس یازدهم

  «توصیه‌ای که به اعضای مجلس جدید می‌توان داشت این است که مشکلات کشور نه وجود و نه حذف ۴ صفر از پول رسمی است. اگر دولت هم لایحه‌ای در این باره داده، در مسیر فعالیت‌های عادی آن بوده است. مثل ده‌ها لایحه دیگری که تقدیم مجلس می‌کنند.»

 • گل‌ یخ توی دلم جوونه کرده

  به بهانۀ خاموشی شاعر ترانۀ ماندگار «گل‌ یخ»

  گل‌ یخ توی دلم جوونه کرده

  مهدی اخوان لنگرودی که روز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ در وین درگذشت، تحصیلات عالی آکادمیک داشت، شاعر بود، رمان می‌نوشت، کافکا، لورکا و بورخس را نیکو می‌شناخت اما از آن همه کار و پژوهش، آن چه در یادها مانده و با آن توصیف می شود شعر ترانۀ مشهور و ماندگار «گل یخ» است که سرود و داد به دوست و هم دانشگاهی خود، کورش یغمایی و او خواند و ورد زبان‌ها شد: چی بخونم؟ جوونی‌م رفته، صِدام رفته دیگه گل‌ یخ توی دلم، جوونه کرده...»

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  عفو برخی محکومان جرائم امنیتی به مناسبت عید سعید فطر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ورود نفتکش‌های ایران به ونزوئلا و مجلس یازدهم در میان تیترهای نخست بیشتر روزنامه‌های صبح شنبه تهران دیده می‌شوند.

 • عواقب وخیم پشت کنکور ماندن هیتلر!

  عواقب وخیم پشت کنکور ماندن هیتلر!

  هیتلر دو بار دیگر هم برای ورود به این مرکز آموزشی تلاش کرد اما هر بار در کنکور رد شد. نتیجه این شکست، به حاشیه رانده شدن نقاشی در زندگی هیتلر بود. او از آن به بعد تفننی نقاشی می‌کشید اما به صورت جدی آرزوهایی در سر می‌پروراند که بعدها دنیا را در آتش جنگ فرو برد.

 • زوال عقل از اواخر ۴۰‌سالگی شروع می‌شود

  رژیمِ کم‌کربوهیدرات می‌تواند فرایندِ زوال عقل در اثر افزایش سن را معکوس کند.

 • انسان برای زندگی آفریده شده است

  انسان برای زندگی آفریده شده است

  انسان برای زندگی آفریده شده است تا آنگاه که بمیرد. تا لحظه‌ای که دم فرو می‌بریم و برمی‌آوریم حق حیات داریم، حق‌ کار، حق تلاش، حق اعتراض، حق رفاه، حق آرامش، حق عاشق شدن، حق دیدن و دیده شدن، حق شنیدن و شنیده شدن. تا آخرین لحظه باید ریه‌ها را از اکسیژن و عشق پر کنیم؛ چرا که زندگی زیباست؛ چرا که انسان زیباست و می‌تواند زیباترین باشد.

 • با دوری از این ۵ عادت از فقر ذهنی رها شویم

  عادت‌هایی که ذهن ما را فقیر می‌کنند با نگرش ما به زندگی ارتباط بسیاری دارند. یک ذهن فقیر نمی‌تواند فراتر از ظواهر زندگی را ببیند. برای این افراد همه‌ چیز در منفعت‌های کوچک آنها خلاصه می‌شود و طبعاً دیگران را نیز بر همین اساس قضاوت می‌کنند.

 • دیپلماسی تهاجمی شاه‌عباس با موسیقی ایرانی!

  چرا مقتدرترین فرمانروای صفویه که ساز تخصصی‌اش «سه‌تار» بود، سفیران اروپایی را پای سازهای ایرانی می‌نشاند؟

 • به خواب رفتن تنها در ۱۰ ثانیه

  به خواب رفتن تنها در ۱۰ ثانیه

  خبر خوب آن که شیوه‌هایی برای خوابیدن و زود خواب‌ رفتن، مبتنی بر مطالعات علمی وجود دارد که با کمی تمرین می‌توان به سرعت بر این مشکل فایق آمد. این ترفندها واقعا مثل کلید خاموشی بدن عمل می‌کنند.

 • اعلان جنگ شرافت علیه کرونا

  اعلان جنگ شرافت علیه کرونا

  «قدرت شرافت، جهان پس از طاعون را دگرگون کرد و به نوزایی فرهنگی و تمدنی انجامید. آیا این روزها نیز در حال تجربه جنگ شرافت با بیماری کووید ۱۹ هستیم؛ جنگی که از دل آن فرهنگ و تمدن بشری بار دیگر از نو زاده خواهد شد؟»