• برانکو رفت!

  برانکو رفت!

  «مدیران پرسپولیس هنوز تشکیل جلسه می‌دهند و به نوعی حرف می‌زنند که هواداران را معلق نگه دارند. نوعی مدیریت که به نظر می‌رسد سقوط را آرام‌تر کنند و از تلخی آن بکاهند.»

 • نگاهی به فراخوان دیروز رئیسی درباره فضای مجازی

  نگاهی به فراخوان دیروز رئیسی درباره فضای مجازی

  روز گذشته رئیس قوه قضائیه فراخوانی منتشر کرد که در آن آمده است: «امروزه با گسترش دسترسی‌های ارتباطاتی، فارغ از چارچوب‌های سنتی خشک و دیوان‌سالارانه، فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی به فرصتی بزرگ برای کم‌کردن فاصله‌های زمانی و مکانی در ارتباطات و به‌اشتراک‌گذاری نظرات تبدیل شده است».

 • انتخاب علی لاریجانی از سر ناچاری نیست

  انتخاب علی لاریجانی از سر ناچاری نیست

  «انتخاب علی لاریجانی برای جایگزینی هاشمی رفسنجانی از سر ناچاری نیست، بلکه ماحصل مواضع مشترکی است که در اداره امور جامعه وجود دارد. علی لاریجانی نیز در نوع خود تکنسین قدرت است و حتی در مرتبه بالاتری از چهره‌هایی همچون کرباسچی است و مهم‌تر از همه، علی لاریجانی واجد آن ویژگی است که برخی اعضای کارگزاران و برخی اصلاح‌طلبان دیگر همواره به‌دنبالش بوده‌اند؛ چهره‌ای معقول و موجه در نظام که از کاریزمای قابل قبول در مواجهه با نهاده‌های رسمی برخوردار است.»

 • دکور جدید لیگ برتر فوتبال

  دکور جدید لیگ برتر فوتبال

  دنیزلی و استراماچونی مهمانان تازه فوتبال باشگاهی ایران هستند.

 • ۳۰ ویژگی که باعث می شوند به هم اعتماد نکنیم

  ۳۰ ویژگی که باعث می شوند به هم اعتماد نکنیم

  «چون از یکدیگر در امان نیستیم، نمی‌توانیم گروه، تشکیلات، حزب، بنگاه، سیستم و نظام اجتماعی درست کنیم.»

 • توضیحات وزیر نیرو درباره جمله جنجالی‌اش

  توضیحات وزیر نیرو درباره جمله جنجالی‌اش

  طی چند روز گذشته، جمله‌ای از وزیر نیرو در فضای مجازی دست به دست شده و واکنش‌های فراوانی را برانگیخته است. جمله‌ای که منتشر شده، این است: «تحریم‌کنندگان فهمیده‌اند نقطه ضعف ما، مصرف است. ما جامعه‌ای مصرفی هستیم. چرا چین اینگونه تحریم نمی‌شود؟ چون با یک وعده غذا هم رفع گرسنگی می‌کنند.»

 • بنی‌صدر خیانت کرد یا نکرد؟

  بنی‌صدر خیانت کرد یا نکرد؟

  ۳۸ سال پیش در چنین روزی فرمان عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا صادر شد.

 • چرا پرسپولیس باید مربی موفقش را حفظ کند؟

  چرا پرسپولیس باید مربی موفقش را حفظ کند؟

  پرسپولیس الان می‌تواند برای فصل بعد کادری استخدام کند که مثلاً ۲۰ میلیارد تومان ارزان‌تر باشد اما پرسش اینجاست که آیا هزینه مثلاً صد میلیاردی منجر به کسب جام ارزنده‌تر است یا هزینه هشتاد میلیاردی که متضمن هیچ توفیقی نباشد؟ طبعاً گران کامیاب، دلچسب‌تر و منطقی‌تر از ارزان ناکام است. نه؟

 • مشکلات آقای سخنگو

  مشکلات آقای سخنگو

  «علی ربیعی در یکی از دشوارترین دوران دولت‌ها در جمهوری اسلامی ایران وظیفه‌ای دشوار بر عهده گرفته است. او ظرفیت‌های موفق شدن را داراست اما اگر بخواهد به موفقیت دست یابد باید بسیار فراتر از وظایف و کردارهای سخنگویان پیشین دولت‌ها، به سوالات پاسخ دهد و دست به اقداماتی بزند و حتی شیوه مواجهه خود با مردم و رسانه‌ها را به گونه‌ای مدیریت کند که بتواند بر سرمایه اجتماعی خود و دولت چیزهای بسیار بیفزاید و مانع از آن شود که یکی دیگر از همراهان رئیس‌جمهوری به نحوی از چرخه اثرگذاری خارج شوند.»

 • کاری که با کی‌روش کردیم با ویلموتس تکرار نکنیم!

  کاری که با کی‌روش کردیم با ویلموتس تکرار نکنیم!

  انتقاد از لیست تیم‌ ملی یا برنامه‌هایی که سرمربی جدید تازه آنها را شروع کرده، بزرگ‌ترین آفت برای تیمی است که با کادر فنی جدید می‌خواهد سمت اهداف بلند قدم بردارد.

 • کارشناسی پزشکی پولی

  کارشناسی پزشکی پولی

  «۸ تا ۱۱ میلیون تومان یا حدود یک میلیون تومان به‌ازای هر دقیقه! اینها مبالغی است که برخی پزشکان برای شرکت در برنامه‌های تلویزیونی پرداخت می‌کنند تا به‌عنوان کارشناس در این برنامه‌ها حضور یابند. پزشکانی که برخی از آنها به گفته مسئولان نظام پزشکی ممنوع‌الکار شده‌اند.»

 • ۱۲ حاشیه از دیدار جنجالی سپاهان - پرسپولیس

  ۱۲ حاشیه از دیدار جنجالی سپاهان - پرسپولیس

  بازیکنانی که مدعی شده بودند «جان» می‌دهند اما «جام» نمی‌دهند، ۱۲۲ دقیقه همه کاری کردند تا به فینال اهواز برسند.

 • دانستنی‌هایی جالب درباره سرمربی جدید تیم ملی

  دانستنی‌هایی جالب درباره سرمربی جدید تیم ملی

  مارک ویلموتس بلژیکی امروز وارد تهران شد تا کار خودش را با تیم ملی فوتبال کشورمان شروع کند.

 • در سوگ انسانیت و عدالت

  در سوگ انسانیت و عدالت

  تصویری که عبدالمقصود مصری عاشقانه از آخرین لحظات علی و پدری کردن او بر امت قدرناشناسش می‌کشد، مولاناوار است. او علی را مخاطب قرار می‌داد: از تو بر من تافته است چون داری نهان می‌فشانی نور چون مه بی زبان

 • تحلیل «جوان» درباره مجرمان مؤمن‌نما

  تحلیل «جوان» درباره مجرمان مؤمن‌نما

  سیدهادی رضوی دفاعیاتش را در دادگاه با سلام به حضرت زهرا (س) مطرح ساخت. وی در گفت‌وگویی با عنوان حامی جشنواره «مدافعان حرم» نیز سخن خود را با همین سلام و صلوات آغاز کرد و از خون شهدا و عزت کشور سخن‌ها گفت.

 • برای ربیعی می‌ترسم

  واکنش محمد مهاجری به انتخاب سخنگوی جدید دولت

  برای ربیعی می‌ترسم

  «از یک نکته برای علی ربیعی می‎ترسم. نگرانم که وقتی کت سخنگویی می‎پوشد، رفتارش عوض شود. ماله دست بگیرد برای ماله‎کشی رفتار این وزارتخانه و آن سازمان و بدتر این که عصا قورت بدهد و شق و رق راه برود و جواب‎های سربالا بدهد. نه این که دلش بخواهد چنین باشد بلکه روزگار، مجبورش کند. از همان اولین مصاحبه‌اش با خبرنگاران فهمیده خواهد شد که علی ربیعی، چقدر شفاف و صریح است. منتظر اولین حضورش می‎مانم.»

 • داستان «سرمایه»؛ یک پرونده ابرفساد مالی

  داستان «سرمایه»؛ یک پرونده ابرفساد مالی

  «پرونده‌ی فساد گسترده‌ بانک سرمایه بزرگ‌ترین پرونده‌ فساد مالی این سال‌هاست که به جرات می‌توان از آن به عنوان ابرفساد مالی یاد کرد! پرونده‌ای به میزان ۱۴ هزار میلیارد تومان که در نوع خود عجیب است. پرونده‌ای که متهمان دانه‌درشت آن همه سرشناس‌اند.»

 • کاش می‌توانستم تیرهای دروازه‌ام را از طلا بسازم

  بازخوانی مصاحبه‌ای تاریخی از ناصر حجازی در سال ۵۰

  کاش می‌توانستم تیرهای دروازه‌ام را از طلا بسازم

  دوم خرداد برای اهالی فوتبال یادآور روزی تلخ است. روزی که در آن ناصر حجازی دروازه بان افسانه‌ای تاریخ فوتبال ایران برای همیشه از بین دوست دارانش پر کشید و به آسمان‌ها رفت.

 • هیس ِ ضعیف‌کش!

  هیس ِ ضعیف‌کش!

  فرض کنیم مرتضی تبریزی کریستیانو رونالدو است اما آیا واقعاً واکنش او به مشتی انتقاد باید چنین باشد؟ این همه طلبکاری از کجا می‌آید؟ در فوتبال زیانبار ایران که دستش تا آرنج توی جیب ملت است، شما چه گلی به سر هوادار زده‌اید که این طور قیافه می‌گیرید؟

 • واکنش علی دایی به شایعه حذفش از فوتبال

  واکنش علی دایی به شایعه حذفش از فوتبال

  خبر عجیبی که دیروز منتشر شد مثل بمب صدا کرد؛ «زیرآب علی دایی را در لیگ برتر زدند!» برخی سایت‌ها دیروز در خبری مدعی شدند که به خاطر اظهارات علی دایی در آخرین نشست خبری‌اش علیه برخی مقامات کشور، از خارج از محدوده فوتبال به تیم‌های لیگ برتری دستور داده‌اند که از امضای قرارداد با این سرمربی ممانعت کرده و او را برای فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر انتخاب نکنند.

 • خاطرات هاشمی را بسوزانید!

  دبیر پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی:

  خاطرات هاشمی را بسوزانید!

  اظهار نظر عباس عبدی در گفت‌وگویش با ماهنامه «اندیشه پویا» واکنش‌هایی را در پی داشت. عبدی در این گفت‌وگو خواستار «جدی نگرفتن خاطرات آقای هاشمی» شده بود.

 • تحریم می‌کند و شماره می‌دهد؟

  تحریم می‌کند و شماره می‌دهد؟

  «جمهوری اسلامی خواهان یک‌دوره‌ای شدن ریاست‌جمهوری ترامپ است و طبیعی است که از هر اقدامی که باعث تقویت موقعیت انتخاباتی ترامپ شود - مثل همین مذاکره - خودداری می‌کند. به نظر می‌رسد تنها یک راه وجود دارد تا ترامپ از برگ برنده مذاکره با ایران استفاده کند و آن اثبات عملی حسن نیت است.»

 • پرسپولیس برانکو، قهرمان حفظ ثبات در فوتبال متلاطم

  پرسپولیس برانکو، قهرمان حفظ ثبات در فوتبال متلاطم

  حالا باد به پرچم قرمزها می‌وزد. تا چه زمانی این سرخوشی ادامه دارد؟ احتمالاً تا وقتی که رقیبان چشم از آنها بردارند و روی نقاط قوت و ضعف خودشان تمرکز کنند.

 • بهانه‌جویی «تیم B» در خلیج‌ فارس

  بهانه‌جویی «تیم B» در خلیج‌ فارس

  از خلال گفته‌های دولتمردان آمریکایی، به‌ویژه وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، می‌توان به این نتیجه رسید که آمریکا قصد ندارد هزینه جنگی جدید را در منطقه حساس و پرآشوب خاورمیانه بر مالیات‌دهندگان آمریکایی تحمیل کند.

 • صرفه‌جویی ۳۰ میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال

  صرفه‌جویی ۳۰ میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال

  روزنامه شرق در گزارشی از روند انتخاب مارک ویلموتس به عنوان جانشین کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران و دریافتی‌های این دو مربی بلژیکی و پرتغالی نوشت: «شاید زمان مشخص کند فاصله ویلموتس و کی‌روش آیا ۳۰ میلیارد تومان هست یا نه؟»

 • چند خط درباره سناتور مرموز بلژیکی

  چند خط درباره سناتور مرموز بلژیکی

  یک نفر در توئیتر نوشته بود: «فامیلمون که تو سفارت ایران در بلژیک کار می‌کنه، گفته قرارداد ویلموتس نهایی شده!»

 • گردش از راست به چپ، از چپ به راست

  گردش از راست به چپ، از چپ به راست

  او که در سمت راست تصویر آمده لقبش چریک پیر است. روزگاری حامی سیاست‌های دولت‌محور و توزیع عادلانه درآمدها بود و از طیف چپ می‌آمد و کسی که در سمت چپ تصویر است، روزگاری حامی اقتصاد بازار آزاد بود و از طیف راست سنتی می‌آمد. حالا جایشان برعکس شده و حامی اقتصاد بازار آزاد و منافع کارفرما از عدالت حرف می‌زند و نهادی تحت عنوان دیده‌بان شفافیت و عدالت دارد. حامی آن روز کارگران سویه‌های قوی لیبرالیستی گرفته است. هر دو فرتوت و عصابه‌دست وارد افطاری رئیس‌جمهوری با فعالان سیاسی شده‌اند.

 • شیرینی به توان پنج!

  شیرینی به توان پنج!

  داشتن بچه‌های ۵ قلو برای یک خانواده چقدر شیرینی و سختی دارد؟

 • احمدی‌نژاد که آمد ناطق‌ نوری رفت

  احمدی‌نژاد که آمد ناطق‌ نوری رفت

  ناطق نوری با رقیب سیاسی پیشین خود مدت‌هاست روابط حسنه دارد اما دلخوری‌هایش از رئیس دولت نهم هنوز ادامه دارد. آن مناظره‌های سال ۸۸ و حرف‌هایی که احمدی‌نژاد علیه ناطق نوری و پسرانش زد، هنوز از دل ناطق نوری پاک نشده است.

 • آمریکا و خیانت به مذاکره

  آمریکا و خیانت به مذاکره

  الان در هر جای دنیا کسی به دنبال مذاکره باشد، مخالفین مذاکره، برجام را به سر نیزه می‌زنند و می‌گویند از گفت‌وگوی ایران با کشورهای 1+5 درس عبرت بگیر و وارد این بازی نشو! تصمیم‌های ترامپ از آغاز ریاست‌جمهوری‌اش تا به امروز به ضرر صلح جهانی بوده و هیچ کمکی به بشریت نکرده است. انسانیت در زمان ترامپ قربانی پول نفت شده است.»