خبرنگار: 30119

 • عملیات ضد عفونی کردن واگن های خط یک مترو و ناوگان اتوبوسرانی اصفهان

  عملیات ضد عفونی کردن واگن های خط یک مترو و ناوگان اتوبوسرانی اصفهان

  در پی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونای جدید در ایران برای پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا و آمادگی فضاهای عمومی شهر اصفهان، شرکت اتوبوسرانی و مترو این شهر بنا به توصیه وزارت بهداشت اقدام به ضدعفونی کردن اتوبوس‌های فعال درسطح شهر، خطوط بی‌آرتی (BRT) و مترو کرده است. هر شب نزدیک به ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس و واگن‌های مترو در توقف‌گاه‌های شهرداری ضد عفونی می‌شوند و این کار به مدت چند شب پیاپی ادامه خواهد داشت. این اقدام در جهت پیشگیری از ابتلای شهروندان به این ویروس انجام می‌شود.

 • مسابقات پرش با اسب جام فجر

  مسابقات پرش با اسب جام فجر

  مسابقات جام فجر و فینال لیگ پرش با اسب سال ۹۸ استان اصفهان در پیست اسب سواری این استان در رده های مختلف سنی با حضور ۴۰ ورزشکار و در دو روز برگزار شد. مسابقات گروه بزرگسالان این جام عصر روز جمعه ۲۵ بهمن ماه برگزار شد که در پایان علی فرهمند از باشگاه ایران زمین اصفهان مقام اول، مجتبی پورشمسی از باشگاه دشت بهشت فارس مقام دوم و علی کریمی از باشگاه اصفهان مقام سوم را کسب کردند.

 • افتتاح نخستین هایپر صنایع دستی کشور

  افتتاح نخستین هایپر صنایع دستی کشور

  عصر روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه، نخستین هایپر صنایع دستی با نام شهر هنر با حضور علی اصغر مونسان در سرای عماد الملک اصفهان افتتاح شد. این هایپر دارای سه‌ طبقه است که در حال حاضر طبقه اول آن افتتاح و ۸۰ درصد محصولات آن تولید شهرستان‌هاست.

 • اولین بارش برف زمستانی در اصفهان

  اولین بارش برف زمستانی در اصفهان

  با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، شهر اصفهان نیز همانند بسیاری از شهرهای دیگر کشور شاهد بارش برف در سه شنبه (۲۴ دی) بود.

 • سفر ظریف به اصفهان

  سفر ظریف به اصفهان

  محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ در سفر دو روزه به اصفهان از هدایای مقامات عالی کشورهای خارجی از جمله چین، استرالیا، عمان، فلسطین و سریلانکا به وزارت امورخارجه ایران، در کتابخانه مرکزی اصفهان رونمایی کرد. وی همچنین از پروژه شرکت نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان بازدید کرد. محمد جواد ظریف در روز دوم سفر خود به اصفهان با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

 • سیل در دهستان شعیبیه ـ شوشتر

  سیل در دهستان شعیبیه ـ شوشتر

  دهستان شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر در پی بارش های سیل آسای اخیر و طغیان رودهای دز و کارون در معرض خطر است. چندین روستا در این منطقه تا کنون تخلیه شده و دیگر روستاها نیز در حال تخلیه شدن هستند. شکستن سیل بند غربی شعیبیه نیز روند آبگرفتگی را سرعت بخشید. در این بین مردم محلی در حال انتقال دام های خود به مناطق امن هستند و گروه های امدادی در حال لایروبی و ایجاد سیل بند های جدید هستند. چندین کمپ اسکان نیز احداث شده و در حال خدمت رسانی می باشند. با این وجود هنوز به نیروهای بیشتری جهت کمک به منطقه نیاز است.

 • جشنواره نوروزی اتحاد قوم بختیاری

  جشنواره نوروزی اتحاد قوم بختیاری

  جشنواره نوروزی اتحاد قوم بختیاری به میزبانی طایفه "کهیش" در روستایی به نام پرچک از توابع شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد. در این جشنواره مراسم مختلف فرهنگی برگزار می شود. این جشنواره به صورت متناوب در طایفه ها و روستاهای مختلف بختیاری برگزار می شود.

 • طبیعت شهرستان دهدز - خوزستان

  طبیعت شهرستان دهدز - خوزستان

   دهدز بهشت پنهان و کمتر شناخته شده استان خوزستان است. دهدز، شرقی ترین نقطه خوزستان به عنوان گلوگاه اصلی و ارتباطی با استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان مطرح بوده و به بخاطر همین موقعیت راهبردی می تواند به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه گردشگری خوزستان مطرح شود. از جاذبه‌های آن نیز می‌توان به شالیزارهای دشت سادات حسینی، روستای گردشگری زراس، آبشار و روستای شیون، دریاچه‌های سد کارون ۳ و کارون ۴، پل‌های قوسی شالو و غیره اشاره کرد. بهترین زمان سفر به دهدز از اسفند ماه تا اواخر اردیبهشت است.

 • مسافران نوروزی آبشارهای شوشتر

  مسافران نوروزی آبشارهای شوشتر

  شوشتر شهر سازه‌های آبی و پایتخت مهندسی آب ایران زمین این روزها میزبان مسافران نوروزی است. آبشارهای این مجموعه‌ آبی شاهکار مهندسی است که چشم هر بیننده را نوازش کرده و در ذهنش خاطره ای زیبا خواهد ساخت. با بارش های اخیر بسیاری از دریچه های خروجی آب که سال ها خشک بوده اند، دوباره فعال شده اند .

 • ایران زیباست - آتشگاه اصفهان
 • اطراف نقش جهان

  اطراف نقش جهان

  پس از پیاده راه شدن میدان نقش جهان در سال ۹۵ و دوری خودروها از محیط تاریخی آن، نگرانی ها در مورد خطرات ناشی از تردد خودروها تا حدی کاهش یافت. اما چند قدم آن طرف تر و درست پشت میدان نقش جهان، در فاصله ای حتی کمتر از فاصله گذر سابق در میدان هنوز خودروهای زیادی در حال تردد هستند و چه بسا اثر مخرب آن ها از تردد داخل میدان بیشتر نیز باشد. علاوه بر اثر مخرب تردد خودروها تخریب نمای گردشگری فضای تاریخی اطراف میدان نیز می تواند مورد توجه باشد.

 • آخرین وضعیت سد زاینده رود پیش از بازگشایی

  آخرین وضعیت سد زاینده رود پیش از بازگشایی

  در روزهای گذشته در اصفهان خبر از بازگشایی آب زاینده رود منتشر شده است. این خبر را قریب به ۳ میلیون نفر ساکن شهر اصفهان، در کنار کشاورزان شرق و غرب این استان دنبال می‌کنند. امروز از طرف مسئولین این استان اعلام شد که دریچه‌های سد زاینده رود نیمه شب هشتم بهمن ماه باز می‌شوند و ۴۸ ساعت بعد به اصفهان می‌رسد. در حال حاضر ذخیره سد زاینده‌رود ۱۹۰ میلیون مترمکعب است که ورودی سد ۲۵ و خروجی ۸.۵ مترمکعب برثانیه است. تصاویر زیر، آخرین وضعیت سد زاینده‌رود را در تاریخ ۵ بهمن‌ماه نشان می‌دهد.