خبرنگار: 30141

 • ارومیه، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  ارومیه، نوروز ۹۹

  از اولین روزهای سال ۹۹ تمامی پاساژها، فروشگاه‌ها، دست فروش‌ها و بازار سنتی ارومیه بجز فروشگاه‌هایی که کالاهای اساسی عرضه می‌کنند و تمامی مراکز گردشگری شهر ارومیه و در روز های اخیر تمامی پارک ها و تفرجگاه‌های ارومیه و حومه شهر ارومیه بطور کامل بسته شدند و اغلب مردم فقط برای خرید کالاهای مورد نیاز خود از خانه خارج می‌شوند و خیابان‌های اصلی شهر که سال‌های قبل مملو از مردم و گردشگران بود امروز خالی از جمعیت شده است.

 • عاشقان والیبال در انتظار شور و شوق دوباره
 • خیابان‌های شلوغ تفرجگاه‌های ارومیه

  /در خانه بمانیم/

  خیابان‌های شلوغ تفرجگاه‌های ارومیه

  علی‌رغم بسته بودن تمامی پاساژها و مغازه‌ها و با وجود خلوت بودن اکثر خیابان‌های ارومیه برخی از مردم برای خلاصی از روزهای خانه نشینی و قرنطینه با ماشین‌های خود به سوی تفرجگاه‌ها و یا پارک‌های شهر می‌روند.

 • افتتاح استراحتگاه سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در ارومیه

  افتتاح استراحتگاه سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در ارومیه

  در راستای رزمایش لبیک یا خامنه‌ای قرارگاه جهادی فرعی مبارزه با ویروس کرونا شمالغرب نزاجا استراحتگاه ۲۵۰ تخت خوابی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در سالن ۶۰۰۰ هزار نفری غدیر ارومیه و ۳۰۰۰ نفری شهیدان آهندوست ارومیه امروز افتتاح شد.

 • رزمایش مبارزه با ویروس کرونا قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش

  رزمایش مبارزه با ویروس کرونا قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش

  رزمایش شهری مبارزه با ویروس کرونا با نام ''با ولایت تا شهادت'' یکشنبه 25 اسفندماه در مراکز استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و شهر سقز با فرمان امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش در ارومیه به منظور رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا آغاز شد.

 • افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مهدی باکری در ارومیه

  افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مهدی باکری در ارومیه

  بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تخت خوابی شهید مهدی باکری در ارومیه افتتاح شد که تمام خدمات بیمارستانی را شامل می‌شود و قابلبت افزایش ظرفیت تا ۱۰۰۰ تخت در سطح استان را دارا است.

 • غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌ها و ترمینال‌های ارومیه

  غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌ها و ترمینال‌های ارومیه

  پس از شیوع ویروس کرونا در کشور از 8 اسفند ماه در ورودی های کلانشهر اورمیه و همچنین ترمینال های مسافربری ابن شهر اقدام به غربالگری و تب سنجی توسط کارشناسان بهداشت آغاز شده و همچنان ادامه دارد تا در صورت بالا بودن درجه حرارت بدن فرد به مراکز درمانی برای بررسی های بیشتر منتقل شوند.

 • مراسم تشییع و خاکسپاری «سیامند رحمان»

  مراسم تشییع و خاکسپاری «سیامند رحمان»

  مراسم تشییع «سیامند رحمان» قهرمان پارالمیپک، از ورزشگاه دو هزار نفری سردار سرلشکر مهدی باکری به سمت آرامستان سلطان مصطفی با حضور مردم اشنویه استان آذربایجان غربی برگزار شد. «سیامند رحمان» قهرمان پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و دارنده پنج طلا و یک نقره جهان بود. وی همچنین سه نشان زرین از بازی‌های پاراسیایی گوانگجو ۲۰۱۰، اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به‌دست آورد. همچنین نام وی با توجه به ثبت وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی در سال ۲۰۱۶، در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

 • ۶ روز پس از زلزله در قطور از توابع شهرستان خوی
 • زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در بخش قطور، استان آذربایجان غربی

  زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در بخش قطور، استان آذربایجان غربی

  زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر صبح امروز در ساعت ۹:۲۲ دقیقه در بخش قطور از توابع شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی به وقوع پیوست که در اثر این زمین لرزه خسارات ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در روستاهای منطقه گزارش شده است. خسارات از ترک خوردگی جزئی تا تخریب کامل در منازل روستایی خوی و سلماس را شامل می‌شود.

 • اخذ رای در مناطق صعب العبور آذربایجان غربی

  اخذ رای در مناطق صعب العبور آذربایجان غربی

  پس از بارش های اخیر برف در استان آذربایجان غربی تعداد قابل توجهی از راه های روستاهای استان بسته یا تردد در آنها به سختی صورت می گرفت که با تلاش شبانه روزی ارگان های مختلف از جمله راهداری ، فرمانداری‌ها ، بخشداری ها ودیگر ارگانها، تلاش برای بازگشایی راه ها برای انتخابات روز ۲ اسفند انجام شد تا صندوق های رای به هر طریق ممکن به تمامی روستاهای استان جهت اخذ رای برسد.

 • تلاش راهداران برای بازگشایی جاده‌ها در استان آذربایجان غربی

  تلاش راهداران برای بازگشایی جاده‌ها در استان آذربایجان غربی

  آذربایجان غربی یکی از استان‌های کوهستانی کشور است که هر ساله میزان زیاد بارش برف در این استان باعث بسته شدن تعداد زیادی از راه های اصلی و فرعی این استان برای مدتی طولانی است. یکی از مسیر های مهم و برف خیز استان آذربایجان غربی مسیر مهاباد به بوکان است که گردنه قره بولاغ یا جاده برهان نیز به گفته می شود که هر ساله با آغاز فصل سرما و بارش برف در برخی نقاط آن ارتفاع برف تا 6 متر هم می رسد امسال نیز پس از بارش های اخیر این مسیر علاوه بر بازگشایی‌های چندین باره به علت کولاک و مسدود کردن مجدد مسیر از تاریخ ۱۸ بهمن ماه مسدود است و همچنان تلاش برای بازگشایی این مسیر ادامه دارد.

 • ارومیه قطب تولید تریلر کشور

  ارومیه قطب تولید تریلر کشور

  استان آذربایجان غربی به جهت موقعیت ویژه جغرافیایی و هم مرز بودن با سه کشور ترکیه ، عراق و جمهوری آذربایجان یکی از مهم ترین شاهراه های حمل و نقل زمینی و ترانزیت کشور به شمار می آید که این عامل ارومیه را به عنوان قطب تولید تریلر کشور تبدیل کرده است تا علاوه بر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم بیش از ۱۲ هزار نفر ، سهم قابل توجهی از تولید انواع تریلر کشور را به خود اختصاص دهد که با ظرفیت تولید بیش از ۱۵ هزار دستگاه تریلر در سال مطابق با آخرین استاندارهای روز جهان، تریلر های خود را علاوه بر استفاده داخل به کشور های روسیه، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، کویت، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان صادر می‌کند.

 • سایت تکثیر و پرورش «آرگالی»
 • مسابقات جودو قهرمانی کشور

  مسابقات جودو قهرمانی کشور

  مسابقات جودو قهرمانی بزرگسالان کشور، گرامیداشت شهدای امنیت شمالغرب کشور، در رده آقایان به مدت ۲ روز از ۲۹ تا ۳۰ آذر در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد.

 • راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور -ارومیه

  راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور -ارومیه

  راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور امروز شنبه ۲آذر در ارومیه برگزار شد.

 • بیست و نهمین دوره مسابقات بوکس قهرمانی کشور - ارومیه

  بیست و نهمین دوره مسابقات بوکس قهرمانی کشور - ارومیه

  بیست و نهمین دوره مسابقات بوکس قهرمانی کشور از 24 تا 28 آبان ماه به میزبانی ارومیه برگزار شد. در پایان تیم های لرستان، تهران، خوزستان و آذربایجان‌غربی به مقام اول تا چهارم دست پیدا کردند.

 • اتاق سیاه
 • افتتاح نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت با حضور رئیس مجلس

  افتتاح نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت با حضور رئیس مجلس

  مراسم افتتاح نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت در آذربایجان غربی با سرمایه ۳۹۰ میلیارد تومان، با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و رضا ادرکانیان وزیر نیرو برگزار شد.

 • مسابقات فوتسال مقدماتی آسیا تیم‌های ایران - جمهوری قرقیزستان

  مسابقات فوتسال مقدماتی آسیا تیم‌های ایران - جمهوری قرقیزستان

  در آخرین روز مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا جمعه سوم آبان تیم‌های ملی ایران و جمهوری قرقیزستان در سالن شش هزار نفری شهر ارومیه به میدان رفتند. که این بازی با نتیجه 8 بر 3 به سود ایران به پایان رسید.

 • مسابقات فوتسال مقدماتی آسیا تیم‌های ایران - ترکمنستان

  مسابقات فوتسال مقدماتی آسیا تیم‌های ایران - ترکمنستان

  مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا چهارشنبه یکم آبان تیم‌های ملی ایران و ترکمنستان در شهر ارومیه به میدان رفتند. این بازی با نتیجه ۴ بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

 • مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ کاراته اورمیا - اوپن جام وحدت و دوستی

  مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ کاراته اورمیا - اوپن جام وحدت و دوستی

  پانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ کاراته اورمیا-اوپن جام وحدت و دوستی بعد از ۳ روز رقابت از ۲۹ تا ۳۱ شهریور بین کاراته‌کارهای ایران و ۱۱ کشور به پایان رسید و تیم ایران با کسب ۱۴ طلا، ۱۰ نقره و ۲۷ برنز و مجموع ۵۱ مدال به مقام قهرمانی دست یافت تیم ترکیه با ۲ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز دوم شد و قزاقستان با ۲ طلا، یک نقره و ۳ برنز به مقام سوم دست یافت.

 • خسارات تگرگ در ۴۷ روستای ارومیه

  خسارات تگرگ در ۴۷ روستای ارومیه

  بارش شدید تگرگ در روز ۱۷ شهریور در ۴۷ روستای کلانشهر ارومیه خسارات شدیدی به محصولات کشاورزی اعم از درختان انگور، سیب درختی و هسته‌دار، گوجه فرنگی، آفتابگردان، ذرت علوفه‌ای، صیفی جات و چغندر قند وارد آورد. خسارات وارده طبق برآوردهای سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است و حدود ۵ هزار و ۶۸۲ هکتار از اراضی و باغات ارومیه بر اثر بارش تگرگ دچار خسارت شده‌اند که در این بین به اراضی زیر کشت واقع در روستاهای بخش انزل، سرو، چنقرالو و نازلوی شهرستان ارومیه خسارت شدیدی وارد شده است.

 • مراسم عزاداری روز عاشورا در روستای «چهرگان» - آذربایجان شرقی

  مراسم عزاداری روز عاشورا در روستای «چهرگان» - آذربایجان شرقی

  روستای «چهرگان» یکی از دهستان‌های استان آذربایجان شرقی است که در بخش تسوج شهرستان شبستر واقع شده است که هر ساله مراسم پرشوری را در ایام محرم بخصوص تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می کنند، مردم این روستا در روز عاشورا با سینه زنی، قربانی کردن گوسفند، برگزاری مراسم شبیه خوانی، مراسم (شاخسی) و رفتن بر سر مزار شهدا و درگذشتگان به عزاداری می پردازند.((شاخسی)) ازجمله مهم‌ترین و با قدمت ترین مراسم عزاداری است که در اکثر مناطق آذربایجان رایج بوده و در ایام محرم بصورت گسترده برگزار می‌شود.

 • طوفان‌های نمکی

  طوفان‌های نمکی

  در دهه‌های اخیر با احداث سدهای بی شمار در حوضه آبریز «دریاچه ارومیه» و تغییرات غیر کارشناسی شده همچون احداث پل میانگذر «دریاچه ارومیه» میزان آب این دریاچه کاهش چشمگیری پیدا کرده است تا جایی که بیشتر مساحت دریاچه ارومیه به نمکزارهای خشک بدون آب تبدیل شده‌اند، که با وزش بادهای شدید باعث ایجاد طوفان‌های نمکی می‌شوند، این طوفان‌ها و بادهای شدید نمکی علاوه بر خسارات مالی باعث بروز مشکلات تنفسی و بینایی برای ساکنین روستاها و شهرهای اطراف دریاچه و همچنین از بین رفتن زمین‌های حاصلخیز کشاورزی و تبدیل آن‌ها به زمین های غیر قابل کشت می‌شود.

 • عید قربان در روستای «کهلا»

  عید قربان در روستای «کهلا»

  روستای کهلا از توابع شهرستان خدابنده استان زنجان با جمعیت ۱۹۴۷ نفر در جنوب شرقی شهر زنجان واقع شده است، که هر ساله با برگزاری مراسم پر شور در عید قربان همراه است. در عید قربان پس از اقامه نماز عید به صورت جماعت، تعداد زیادی گوسفند در این روستا قربانی می‌شود و سپس بین مردم، نیازمندان و مددجویان کمیته امداد روستای «کهلا» و روستاهای اطراف پخش می‌شود.

 • آیین مذهبی ارامنه در «قره کلیسا»

  آیین مذهبی ارامنه در «قره کلیسا»

  ارامنه هر ساله در «قره کلیسا» یا کلیسای «تادئوس مقدس»، به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره یکی از حواریون حضرت عیسی(ع) به نام تادئوس یا طاطائوس، مراسم مذهبی از جمله آئین مذهبی «باداراک» یا «عشای ربانی» سالانه به مدت ۳ روز برگزار می‌کنند. این مراسم امسال از سوم تا پنجم مردادماه ۱۳۹۸ برگزار شد و علاوه بر ایران، از ارامنه کشور ارمنستان نیز در این مراسم شرکت کردند. این کلیسا در شمال غرب ایران در استان آذربایجان غربی در شهرستان چالدران و در روستای قره کلیسا واقع شده است.

 • بازدید تعدادی از خبرنگاران از طرح‌های احیای دریاچه ارومیه

  بازدید تعدادی از خبرنگاران از طرح‌های احیای دریاچه ارومیه

  تعدادی از خبرنگاران و عکاسان، پنجشنبه ۲۰ تیرماه، از دریاچه ارومیه و طرح ها و پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه همچون آبیاری تجمیعی روستای تولکان ، بازدید از مزرعه پایلوت گیاهان دارویی روستای گوران آباد پاشا نقده و بازدید از باراندوز چای ساماندهی و کنترل بستر رودخانه به منظور انتقال آب به پیکره اصلی دریاچه ارومیه بازدید کردند و در جریان کارهای انجام شده در این راستا قرار گرفتند.

 • ورزشگاه «غدیر» ارومیه میزبان لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

  ورزشگاه «غدیر» ارومیه میزبان لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

  هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از ۲۴ تا ۲۶ خرداد به میزبانی ارومیه با حضور تیم‌های ایران، کانادا، لهستان و روسیه در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برگزار خواهد شد. ورزشگاه غدیر ارومیه، یک سالن ورزشی مختص والیبال، که به سالن «دورنالار یوواسی» معروف است. این سالن ورزشی از مجهزترین ورزشگاه‌های والیبال در سطح کشور، که سابقه میزبانی مسابقات والیبال کاپ آسیا ۲۰۱۰ نیز دارد.

 • محیط‌بانان پارک ملی دریاچه ارومیه