• صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  ظریف: آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات هستم، سخنگوی دولت: تصویب لوایح «اف‌ای‌تی‌اف» در چارچوب منافع ملی است و شبنم نعمت‌زاده در آخرین دفاعیات خود: قبول دارم اشتباه کردم از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.

 • روایتی واقعی از «چند می‌گیری گریه کنی؟»

  حلوابار، گل‌آرایی سنگ قبر، شمع آرایی مسجد، میز یادبود، اجرای موسیقی و پخش کلیپ یادبود در مراسم‌های ترحیم از جمله تجملاتی هستند که به مراسم ترحیم اضافه شده‌اند.

 • رفع فیلتر تلگرام موضوعیت دارد یا نه؟

  وقتی خبر مربوط به فیلترینگ یا رفع فیلترینگ تلگرام، در یک کانال تلگرامی منتشر می‌شود و موضوع روز به دام انداختن مدیر یک کانال تلگرامی و در این فقره واقعا شبه‌رسانه یا ضد رسانه در تلگرام است صحبت از این که تلگرام رفع فیلتر می‌شود یا نه، موضوعیت خود را تا اندازۀ زیادی از دست داده است.

 • رفتن به اضطرار

  رفتن به اضطرار

  هر روز بر مهاجران اقلیمی با مرکزیت شمال ایران افزوده می‌شود.

 • حکایت خشم و درماندگی

  اعتراض به داور در فوتبال ما ریشه دوانده است و به نظر فرهنگی است که اصلاح نمی‌شود.

 • فرمول اقتصادی دنیزلی برای قهرمانی تراکتور

  فرمول اقتصادی دنیزلی برای قهرمانی تراکتور

  عدم بالانس در خط حمله و دفاع همیشه موردی بود که دنیزلی ۷۲ ساله هیچ‌وقت نتوانست آن را تراز کند. در لیگ نوزدهم اما دنیزلی ترجیح داده تیمش با اقتصادی‌ترین شکل ممکن بازی‌هایش را با پیروزی تمام کند و در عوض جام قهرمانی را به ارمغان بیاورد.

 • کرباسچی: عارف مانع سخنرانی سروش در دانشگاه تهران شد

  کرباسچی: عارف مانع سخنرانی سروش در دانشگاه تهران شد

  «آقای عارف که روزی در مقام ریاست دانشگاه تهران مانع سخنرانی آقای عبدالکریم سروش شد یا آقای سیدجواد طباطبایی را از معاونت پژوهشی برداشت یا روزی دیگر برخوردهایی با انجمن اسلامی داشته چطور امروز به شخصیت محوری اصلاحات تبدیل شده و از او برای هر منصب و مقامی صحبت می‌شود. امروز از خود آقای عارف بپرسید، تعریف شما از اصلاحات چیست؟ بپرسید آیا حرف‌های آقای آرمین یا آقای تاجزاده را قبول دارید؟»

 • ناگفته‌های زندگی اقتصادی عسگراولادی

  ناگفته‌های زندگی اقتصادی عسگراولادی

  «اگر اسدالله عسگراولادی، برای بسیاری نامی آشناست، محمدحسن شمس‌فرد را کمتر می‌شناسند. هر چند او برای سال‌های طولانی، ریاست اتحادیه صادرکنندگان خشکبار را در اختیار داشته اما هیچ‌گاه مانند شریکش، یک چهره رسانه‌ای و شناخته شده نبوده است. شمس‌فرد اما در طول تمام این سال‌ها، شریک و همکار عسگراولادی بوده است. آنها با هم تجارت را آغاز کرده‌اند، راه‌های طولانی را پیموده‌اند و تا روز آخر با هم مانده‌اند.»

 • مجلس اول بهترین بود؟

  مجلس اول بهترین بود؟

  «مجلس اول بهترین مجلس بود»؛ همین یک جمله از میان سخنان رئیس‌جمهور کافی بود که مسئله نظارت شورای نگهبان، موضوع اصل ۹۹ قانون اساسی را پنج ماهی قبل از انتخابات پیش‌ روی مجلس شورای اسلامی به صدر دغدغه‌های انتخاباتی بکشاند.

 • سردار ملی؛ لوطی دیروز، مشروطه‌خواه امروز

  به بهانه زادروز ستارخان

  سردار ملی؛ لوطی دیروز، مشروطه‌خواه امروز

  «ستارخان مجاهد واقعی بود که در بزنگاه‌ها نه مجاهدت به کنار نهاد و نه لوطی‌گری وانهاد.... شاید فهم ستارخان از مشروطه متفاوت از روشنفکران بود اما او با نپذیرفتن ظلم و سلطه بیگانه در احیای مشروطه سهم بسزایی داشت. به قول سیداحمد کسروی، جماعت لوطی نیک و بد را با هم داشتند. او تا آخر رفتار لوطیانه داشت اما تعصب نسبت به هموطن را جایگزین تعصب نسبت به هم‎محله‏ای‎هایش کرد.»

 • آیا باید منتظر معجزه هزاره سوم دیگری بود؟

  «کشور ما در حال حاضر با مشکلات عدیده‌ای دست به گریبان است و طبعاً آمادگی کامل دارد به دامان پوپولیسم از هر نوع آن پناه برد و متأسفانه بشدت از ضعف گروه‌های مرجع و اعتماد اجتماعی به نهادهای عمومی رنج می‌برد. در چنین شرایطی بستر ظهور معجزات قرن کاملاً مهیاست.»

 • شاهکاری از نقصان در سیاستگذاری فرهنگی

  شاهکاری از نقصان در سیاستگذاری فرهنگی

  به گفته عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طرح ۵۷ نماینده مجلس شورای اسلامی با عنوان «رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور» عمق فاجعه در سیاست‌گذاری کشور به‌طور کلی و سیاست‌گذاری فرهنگی به‌طور خاص را نشان می‌دهد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  رئیس کل بانک مرکزی: بازار ارز در شرایط ثبات و آرامش است، طرح مشترک توکیو و پاریس برای نجات برجام و می‌خواهند تعطیلات را به ۱۲۸ روز برسانند! از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

 • ادعای نماینده تهران درباره صندلی‌فروشی دانشگاه‌ها

  ادعای نماینده تهران درباره صندلی‌فروشی دانشگاه‌ها

  یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از کشف حداقل ۲۰۰ مورد صندلی فروشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: حتی رد پای برخی از مؤسسات کنکور که در سیمای جمهوری اسلامی هم برنامه‌های تبلیغاتی روی آنتن می‌برند هم در این پرونده دیده شده است.

 • بچه ها را با خودمان به جنگ نبریم

  درباره یکی از تکان‌دهنده‌ترین عکس‌های جهان

  بچه ها را با خودمان به جنگ نبریم

  «نگران آگاهی بچه ها نباشیم. خیلی زود بزرگ می‌شوند و دنیا هم به این جنونش آن قدر ادامه می‌دهد تا آنها هم اندازه کافی خشم و خون و جنگ و گلوله ببینند. اما فعلاً مهم‌ترین وظیفه ما این است که در خانه‌هایمان سنگر بسازیم تا بچه‌ها گلوله نخورند. از گلوله‌هایی که در فضای مجازی شلیک می‌شوند زخمی نشوند، از ترکش‌هایی که از تلویزیون به سمت آنها روانه می‌شود ... به چشم‌های تراسکا و خط خطی‌هایش نگاه کنید. خانه این است؟»

 • در خدمت و خیانت «لایک»ها

  در خدمت و خیانت «لایک»ها

  «شبکه های اجتماعی چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیایمان را تغییر داده. برخی می‌گویند آن را بزرگ کرده و برخی می‌گویند کوچک کرده، دنیایی به اندازه اطلاعاتی که برایمان در یک جزیره محصور ساخته شده. جزیره‌ای که در آن فقط تعداد لایک‌ها و دنبال کننده‌ها مهم است و نه چیز دیگری.»

 • غفاری: با ۹ متر عمامه گفتند مسلمان نیستی!

  غفاری: با ۹ متر عمامه گفتند مسلمان نیستی!

  هادی غفاری گفت: کسی را که فساد بَیِن دارد و روحیه دزدی و بی‌اخلاقی‌اش به تایید چهار دستگاه قطعی برسد باید رد صلاحیت کنند، نه اینکه بنده را با ۹ متر عمامه متهم به عدم التزام عملی به اسلام کنند.

 • وقتی باشگاه‌ها فلسفه‌ خودشان را هم نمی‌دانند

  این که مدیران دو باشگاه پس از کنار زدن سرمربیان خود فوراً به سراغ علی کریمی و علی دایی به صورت همزمان رفتند در نوع خود جالب و تاریخی است زیرا جدا از آن که این دو نفر هرگز رابطه خوبی با یکدیگر ندارند، سبک کاری آنها هم از زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال علی دایی یک مدل تاکتیکی دارد و علی کریمی یک مدل دیگر ولی مشخص نیست مدیران دو باشگاه یاد شده لیگ برتری با چه متر و معیار و تفکری، در آن واحد با این دو وارد مذاکره شدند.

 • واکنش عباس عبدی به سخنان مدیرمسئول «جوان»

  واکنش عباس عبدی به سخنان مدیرمسئول «جوان»

  اظهارات آقای گنجی را باید به فال نیک گرفت و آن را پایه اقدامی مشترک قرار داد؛ اقدامی کارساز که می‌تواند به برون‌رفت از این وضعیت ناخرسندکننده منجر شود.

 • علیفر:‌ به کسی ربطی ندارد صداوسیما چه می‌کند

  علیفر:‌ به کسی ربطی ندارد صداوسیما چه می‌کند

  «اشتباه‌کردن که ایرادی ندارد. مگر آنها که با من مشکل شخصی دارند، اشتباه نداشته‌اند؟ شما آدمی را می‌شناسید که اشتباه نکند؟ من که نباید به خاطر اشتباهاتم به برخی افراد خاص پاسخ بدهم. سازمان صداوسیما به‌عنوان رسانه‌ای بزرگ هر جا نیاز باشد با من برخورد می‌کند. این‌که من مدتی محروم شدم و دوباره برگشتم، آیا به کسی ربطی دارد؟‌ مگر در یک خبرگزاری وقتی سردبیر با خبرنگار به مشکل می‌خورد، به کسی ربطی دارد؟ به دیگران هم ارتباطی ندارد که صداوسیما چه کاری انجام می‌دهد.»

 • پیوستن یا نپیوستن؟ مسأله این نیست!

  پیوستن یا نپیوستن؟ مسأله این نیست!

  «این یادداشت در پی توصیه به پیوستن به دو کنوانسیون یا حتی تشبیه اف.ای. تی .اف به فیفا نیست. به دنبال طرح این پرسش است که ما اساساً نهادی به نام «مجلس» داریم؟»

 • ماجرای سقوط مرگبار پیرمرد بندرعباسی چه بود؟

  ماجرای سقوط مرگبار پیرمرد بندرعباسی چه بود؟

  شهروندآنلاین با خانواده پیرمردی که در بیمارستان بندرعباس جانش را از دست داد، گفت‌وگو کرده است.

 • حقوق و عیدی تا ۱۴۰۰

  حقوق و عیدی تا ۱۴۰۰

  بخشنامه بودجه برای اولین بار در قالب دوسالانه ابلاغ شد تا علاوه‌ بر ترسیم چارچوب مالی سال آینده، برنامه مالی برای سال ۱۴۰۰ نیز مشخص باشد. یکی از نکات بخشنامه دامنه میزان افزایش دستمزد و عیدی کارمندان دولت در دو سال پیش‌ رو است.

 • واکنش شفیعی کدکنی به یک شایعه

  واکنش شفیعی کدکنی به یک شایعه

  آیا استاد را به دانشگاه تهران راه ندادند؟

 • یک کاریکاتور و سه نکته

  یک کاریکاتور و سه نکته

  خوشا به غیرت آن عده معدودی که این کارتون و نظایر آن را می‌بینند اما هنوز از باخت تیم‌ ملی خشنودند؛ چراکه تصور می‌کنند با این شکست، پرچم کارلوس کی‌روش بالا رفته است! کی‌روش و برانکو هر دو از فوتبال ایران رفته‌اند؛ یکی با مصاحبه‌های تند و مکرر پولش را تا دینار آخر گرفته و دیگری شکایت به فیفا برده است. ارتش جهل اما هنوز ول‌کن این پیکار بی‌فایده نیست و ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

 • مشق عشق در پیاده‌روی اربعین

  مشق عشق در پیاده‌روی اربعین

  یا حسین، صدا کردن معشوق است بعد از رسیدن به دیار عشق؛ بعد از طی کردن مسیر دلداگی؛ بعد از بیابانگردی؛ بعد از مجنون لقب گرفتن. یا حسین می‌گویی و دل به ارباب می‌دهی تا شاید حضرت عشق تمام سختی‌های رسیدن به او را با لبخندی جواب دهد؛‌ لبخندی که به تمام بهشت خداوند متعال برتری دارد یا نه بهشت خدا همین لبخند حضرت عشق است.

 • صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  حضور میلیون‌ها زائر اربعین حسینی در کربلا، لوایح سه‌گانه علیه فساد و استقبال سازمان ملل و کردهای سوری از آتش‌بس در شمال سوریه از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.

 • فلوتی برای نوادگان خوش‌پرش آقاجبار

  فلوتی برای نوادگان خوش‌پرش آقاجبار

  این نوشته هشت سکانس ریز از تاریخ یکصدساله والیبال ایران است که نمی‌گذارد برای شکست از ژاپن و مصر و ایتالیا غمبرک بزنیم.

 • چه کسی زم را به ایران هدایت کرد؟

  «گمانه‌زنی‌ها و حدس و گمان‌ها بیش از همیشه پیچیده شد. آیا روح‌الله زم به هر دلیلی با پای خود به ایران آمده؟ آیا ابتدا دستگیر شده و پس از آن به ایران منتقل شده است؟ اصلاً او قصد سفر به کدام کشور را داشته؟ ترکیه؟ امارات؟ یا حتی عراق؟ کسی در فضای مجازی نوشت که او قصد سفر به کشور امارات را داشته و شواهد نشان می‌دهد این هواپیما در شیراز به زمین نشسته است. کسی دیگر نوشت او در خانه‌ای در یکی از محله‌های استانبول ترکیه بوده و آنجا دستگیر شده است. در این میان نام اربیل عراق هم به میان آمد اما در همین حد باقی ماند. حتی درباره زمان دستگیری هم نکاتی مطرح شد.»

 • حذف زبان انگلیسی از تابلوی مدارس

  «به یاد داشته باشیم همانگونه که دلار در نظام اقتصادی ما خلل وارد کرد و سبب شد تا اقتصادمان با دنیا به مخاطره بیفتد عدم یادگیری زبان انگلیسی هم در آینده‌ای نزدیک ما را به جایی خواهد رساند که نه تنها مراودات فرهنگی‌مان با مشکل روبرو خواهد شد بلکه برای کارهای روزمره هم به چه کنم خواهیم افتاد!»