• تسویه‌حساب با دولت

  تسویه‌حساب با دولت

  استیضاح رییس‌جمهور به یکی از وعده‌های انتخاباتی اصولگرایان تبدیل شده‌ است.

 • امنیت از اینترنت مهم‌تر است

  سفیر روسیه در تهران:

  امنیت از اینترنت مهم‌تر است

  سفیر روسیه در تهران از قطع اینترنت در شرایط ویژه دفاع می‌کند و می‌گوید که برای ما اولویت تامین امنیت مردم است. او با اشاره به اعتراض‌هایی که تابستان امسال در روسیه اتفاق افتاد، فضای آنلاین شبکه جهانی را بستر تحریک می‌داند و تأکید می‌کند که از اینترنت سوءاستفاده می‌شود و روسیه مخالف این رفتار است.

 • هیچکس برای پیروزی اصلاح‌طلبان شانسی قائل نیست

  اصلاح‌طلبان در سال ۹۲ و در انتخابات ریاست‌جمهوری اشتباهی تاریخی مرتکب شدند؛ آنها بدون توجه به اصول اصلاح‌طلبی یعنی جلب مشارکت آحاد مردم، تن به شراکت دادند و اشتباه دیگرشان این بود که شرکای خوبی برای مردم نبودند و مردم نیز از در قدرت‌بودن آنها نه‌تنها منتفع نشدند بلکه متضرر هم شدند.

 • به چند «پیام نیازمند» نیازمندیم!

  به چند «پیام نیازمند» نیازمندیم!

  احمدرضا عابدزاده که پادشاه دروازه‌بان‌ھای ایران است ھم معمولی نبود. در سال‌ھای آخر فوتبالش ھم پنالتی می‌زد و ھم عاشق دریبل زدن بازیکنان حریف شده بود.

 • پیش به سوی پاستور ۱۴۰۰؟

  پیش به سوی پاستور ۱۴۰۰؟

  عدم حضور برخی چهره های سیاسی در کارزار انتخابات مجلس، به نوعی چراغ انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را روشن کرد؛ چرا که گفت و شنودها خبر می دهد که این افراد مسیر پاستور را به بهارستان ترجیح داده اند.

 • تصویری کمتر دیده‌شده از لحظه دستگیری صدام

  تصویری کمتر دیده‌شده از لحظه دستگیری صدام

  رسانه‌های عراقی در شانزدهمین سالگرد به‌دام افتادن «صدام حسین» تصویری دیده‌نشده از لحظه دستگیری وی را منتشر کردند.

 • تلاش برای تلاشی دولت

  تلاش برای تلاشی دولت

  «امروز و با در نظرگیری شرایط ویژه خاورمیانه و همچنین جمهوری اسلامی، به صراحت باید اعلام کرد که اگر افرادی با پیروزی از هیجانات سیاسی به دنبال استیضاح دولت و همچنین آسیب زدن به نظام مدیریتی کشور هستند، باید بدانند که بیشتر از هر کسی در زمین آمریکا بازی می‌کنند.»

 • جانشین قرارگاه ثارالله از سردار فضلی نوشت

  جانشین قرارگاه ثارالله از سردار فضلی نوشت

  «حاج علی آقا یک شهید زنده است؛ یک مجاهد به تمام معنا که در راه خدا گام گذاشـت و هنوز هم در این مسیر در حال خدمت است.»

 • می‌آید، نمی‌آید، شاید آمده باشد

  می‌آید، نمی‌آید، شاید آمده باشد

  «میان این همه تشتت و موازی‌کاری، حرف راست و درست کدام است. آیا واقعا غروب شنبه مربی ایتالیایی از روی نیمکت استقلال، تیمش را مقابل شاهین بوشهر رهبری خواهد کرد؟»

 • پشت پرده کیک‌های مشکوک

  پشت پرده کیک‌های مشکوک

  چند روزی است تصاویر و ویدئوهایی مربوط به کیک‌های آلوده با قرص و کپسول‌های رنگی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن عده‌ای از اهالی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مدعی شده‌اند که در میان کیک‌ها و بیسکویت‌های شان انواع قرص روانگردان و غیر روانگردان یافته‌اند.

 • سهم صنعت از بانک‌ها چقدر است؟

  سهم صنعت از بانک‌ها چقدر است؟

  طبق این آمار در هفت ماهه اول امسال مجموعا ۴۴۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، ‌صنعت - معدن، مسکن - ساختمان،‌ بازرگانی، خدمات و بخش‌های متفرقه پرداخت‌شده که بیشترین سهم از این مبلغ معادل ۳۴.۵ درصد به بخش خدمات و کمترین آن معادل ۷.۴ درصد به مسکن - ساختمان، تخصیص یافته است.

 • سرفه و آشنایی با انواع آن

  سرفه و آشنایی با انواع آن

  تقریبا همه انسان‌ها طی زندگی خود سرفه را تجربه می‌کنند. برخی سرفه‌ها می‌توانند تحریک‌کننده باشند و صحبت‌کردن با تلفن یا رفتن به سر کار را دشوار سازند؛ در شرایطی که برخی انواع دیگر سرفه می‌توانند دردناک و نگران‌کننده باشند. صدای سرفه و احساسی که در فرد ایجاد می‌شود می‌تواند به تشخیص دلیل بروز آن و همچنین انتخاب روش درمان مناسب کمک کند.

 • ربیعی: باید واقعیت تحریم را به مردم می‌گفتیم

  ربیعی: باید واقعیت تحریم را به مردم می‌گفتیم

  روز سه‌شنبه ۱۹ آذر در مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف، در تشریح وضعیت اقتصادی فعلی و نابسامانی معیشتی مردم عنوان کردم که ریشه این مشکلات به شرایط اقتصاد در ۶۰ سال اخیر، عدم اصلاحات ساختاری، بودجه متکی بر نفت و فقدان توسعه سیاسی – اجتماعی و تمرکز صرف بر حوزه اقتصاد توزیعی که نه متضمن رشد پایدار، بزرگ شدن اقتصاد و توانمند کردن اقشار فرودست است، باز می‌گردد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  دلجویی دبیر شورای عالی امنیت ملی از خانواده قربانیان اغتشاش‌های اخیر، پشت پرده کیک‌های مشکوک و واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به «سورپرایز پهپادی» از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.

 • ناصری: پیشنهاد رفراندوم روحانی را جدی بگیرید

  ناصری: پیشنهاد رفراندوم روحانی را جدی بگیرید

  فعال سیاسی اصلاح طلب می‌گوید:من معتقدم هزینه‌ای که اعتراضات آبان ماه در پی داشت، در طول ۴۱ سال گذشته از لحاظ اقتصادی در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

 • نظر مطهری درباره بلاتکلیفی پالرمو و CFT

  نظر مطهری درباره بلاتکلیفی پالرمو و CFT

  «اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش ها خواهیم شد.»

 • ای کاش یک صندلی داشتیم...

  ای کاش یک صندلی داشتیم...

  واقعا مُخ آدم از دیدن برخی قیمت‌ها سوت می‌کشد. این روزها قیمت خانه در جنوبی‌ترین نقطه تهران با قیمت 2 سال پیش یک خانه در شمال پایتخت برابری می‌کند.

 • هشدارهایی برای نشنیدن،راه‌حل‌هایی برای نگفتن!

  در یکی از روزنامه‌های صبح تهران نقل و هشدارهایی از سوی چهار نفر اقتصاددان کشور که البته همه آنان هوادار مکتب آزادی اقتصادی هستند، درج شده بود و حاکی از آن بود که این اقتصاددانان در زمان خود هشدارهایی داده بودند و به آن عمل نشده بود و بی‌توجهی به این هشدارها موجب بروز مشکلات، ناآرامی‌ها و تبعات بعدی آن شده است. برای آنکه ذهن‌ها روشن شود، خلاصه این هشدارها را در اینجا ذکر می‌کنم.

 • این صدای زنگ خطر را فراموش نکنید

  این صدای زنگ خطر را فراموش نکنید

  پیش‌تر هم عددها آثار خود را برای بازنمایی وضعیت از دست داده بودند برای همین در دولت یازدهم سخن از «ابرچالش»ها به میان آمد که یکی از آنها بحران «صندوق‌های بازنشستگی» بود.

 • به جز تخریب دولت چه برنامه‌ای برای مردم دارید؟

  به جز تخریب دولت چه برنامه‌ای برای مردم دارید؟

  فضای انتخابات مجلس یازدهم نسبت به انتخابات‌ قبل از چارچوب منطق فاصله گرفته و به مرزهای هیجان و طرح مکرر موضوعات سلبی نزدیک‌تر شده است. به نوعی که باید باور کنیم که در این انتخابات دیگر آنکه جهت افکار عمومی را سمت و سو می‌دهد نه برنامه‌های ایجابی بلکه جوسازی‌های هیجانی است که حمله به دولت و اصلاح‌طلبان کلیت آن را تشکیل می‌دهد. در نقد و تفسیر شرایط فعلی به چند موضوع می‌توان اشاره کرد.

 • اینترنت ملی بی معناست

  این روزها و پس از قطع ۱۴ روزه شبکه جهانی اینترنت در کشور، بازار داغ شایعه و شبهه در حواشی مفهوم شبکه ملی اطلاعات بیش از هر زمان به گوش می‌رسد. خلط مبحث و واژگونی معنای این شبکه در برخی رسانه‌ها به گونه‌ای است که این گمان را تقویت می‌کند که در پس پرده این قلب واقعیت، قصد و نیتی معیوب یا پروپاگاندایی غرض‌ورزانه وجود دارد.

 • جشنواره ثبت‌نام یا حق طبیعی کاندیداتوری افراد؟

  جشنواره ثبت‌نام یا حق طبیعی کاندیداتوری افراد؟

  نام‌نویسی از کاندیداهای شرکت در انتخابات مجلس دوره یازدهم به اتمام رسید؛ حدود سه ماه قبل از برگزاری انتخابات و روز رأی‌گیری.

 • شروع دوباره پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی

  شروع دوباره پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی

  «کمتر از ٤٠ یوز باقی‌مانده. بعد از دو سال معلق‌بودن پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، کار این پروژه دوباره از سر گرفته شده است اما بدون دوربین تله‌ای و بدون آمارگیری. دو ‌سال است که از زیستگاه زادآور توران هیچ خبری نیست؛ زیستگاهی، در قلب شاهرود.»

 • تو خودتی؟

  تو خودتی؟

  «تقریبا هفته‌ای نیست که سپاهانی‌ها به بهره‌مند شدن از اشتباهات مؤثر داوری متهم نشوند؛ آن چه در مشهد هم رخ داد و کل باشگاه سپاهان - مخصوصا امیر قلعه‌نویی - را تحت فشار شدید قرار داده است. به‌طور کلی امیر روزهای خوب و شیرینی را پشت سر نمی‌گذارد و البته که برای اثبات این ادعا، دلایل زیادی وجود دارد.»

 • پیش‌بینی سونامی در دریای خزر

  پیش‌بینی سونامی در دریای خزر

  «چنانچه یک زلزله ۵.۵ ریشتری در داخل دریای خزر هم به وقوع بپیوندد می‌تواند باعث سونامی شدید شود و با وجود هزاران ویلا و هتل که در چند قدمی ساحل ساخته شده است، می‌تواند فاجعه‌ساز شود. بروز این سونامی به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی در ساخت و سازهای کنار ساحل خزر، بدون تردید تعداد کشته‌ها و خسارت‌های آن بیشتر از سونامی اندونزی و ژاپن است، چون آنها بالعکس ما موارد ایمنی در ساخت‌ و سازهای ساحلی را بیش از هر چیز دیگر رعایت می‌کنند.»

 • «من با تلویزیون حرف نمی‌زنم»

  به بهانه واکنش وریا غفوری به دوربین تلویزیون

  «من با تلویزیون حرف نمی‌زنم»

  «وریا هم می‌داند مردم حرف‌های او را بدون سانسور می‌خوانند و دیگر نگران شنیده نشدن نظراتش نیست. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند.»

 • مشق کالدرون از سرمشق برانکو

  مشق کالدرون از سرمشق برانکو

  کالدرون شاید هنوز در رختکن این تیم دارد از روی دست برانکو مشق می‌نویسد که خیلی اوقات با ارائه بازی بی‌رمق هم می‌توانست سه امتیاز را کسب کند و حالا هیچکس آن بازی‌ها را یادش نمی‌آید اما جام‌هایی که او کسب کرد را می‌شمارند.

 • صندلی‌بازی!

  صندلی‌بازی!

  «گمانه‌زنی در خصوص تغییر روی نیمکت‌های بزرگ فوتبال ایران تا همین یکی - دو هفته پیش به آرایشی نسبتا قطعی رسیده بود. سناریو نزدیک به واقع این بود که کالدرون به‌واسطه نتایج ضعیفش پرسپولیس را ترک می‌کند و یحیی گل‌محمدی که زمزمه اختلافاتش با مالک شهر خودرو شکلی علنی به خود گرفته بود، روانه پرسپولیس خواهد شد و البته برانکوی محبوب قرمزها هم جای ویلموتس را روی نیمکت تیم ملی می‌گرفت. اما اتفاقات دو هفته اخیر فوتبال ایران که به یک بمباران خبری می‌ماند تمام این معادلات را بر هم زد.»

 • سوال عباس عبدی از اصولگرایان تندرو

  سوال عباس عبدی از اصولگرایان تندرو

  «آیا ممکن است که شما از طرح افزایش و سهمیه‌بندی کردن قیمت بنزین بی‌اطلاع بوده و اقدام به مخالفت کرده باشید؟ غیر ممکن است. پس ایستادگی در برابر اصل این تصمیم از سوی شما چه ارتباطی با سایر ادعاهای شما دارد؟ اصلا چه نیازی است که برای قانع کردن شما از این حمایت و این موضع‌گیری درباره بنزین، توجیه آورده شود؟»

 • تفاوت بزرگ بین استراماچونی و مدیران استقلال

  تفاوت بزرگ بین استراماچونی و مدیران استقلال

  در ماجرای استعفا یا قهر استراماچونی اگر از مشکلات انتقال پول و دیرکرد پرداخت آن بگذریم به یک شکاف عظیم می‌رسیم که منشأ اصلی اختلاف بین مربی ایتالیایی و مدیران باشگاه است. یک طرف ماجرا یک مربی جدی و حرفه‌ای است که از وظایف و حقوقش کاملاً مطلع است و در طرف دیگر مدیر یا مدیرانی که ظاهراً مسئولیت‌شان را خیلی جدی نگرفته‌اند.