• جشنواره ثبت‌نام یا حق طبیعی کاندیداتوری افراد؟

  جشنواره ثبت‌نام یا حق طبیعی کاندیداتوری افراد؟

  نام‌نویسی از کاندیداهای شرکت در انتخابات مجلس دوره یازدهم به اتمام رسید؛ حدود سه ماه قبل از برگزاری انتخابات و روز رأی‌گیری.

 • شروع دوباره پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی

  شروع دوباره پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی

  «کمتر از ٤٠ یوز باقی‌مانده. بعد از دو سال معلق‌بودن پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، کار این پروژه دوباره از سر گرفته شده است اما بدون دوربین تله‌ای و بدون آمارگیری. دو ‌سال است که از زیستگاه زادآور توران هیچ خبری نیست؛ زیستگاهی، در قلب شاهرود.»

 • زندگی در یک اتاق ۸ متری وسط آزادراه

  /دغدغه‌های شغلی/

  زندگی در یک اتاق ۸ متری وسط آزادراه

  «گاهی مردم به جای پرداخت پول عوارضی، دلار و یورو می‌پردازند، گاهی هم میوه می‌دهند. حتی به جای پول، هندوانه هم داده‌اند اما ما نمی‌توانیم قبول کنیم.»

 • تو خودتی؟

  تو خودتی؟

  «تقریبا هفته‌ای نیست که سپاهانی‌ها به بهره‌مند شدن از اشتباهات مؤثر داوری متهم نشوند؛ آن چه در مشهد هم رخ داد و کل باشگاه سپاهان - مخصوصا امیر قلعه‌نویی - را تحت فشار شدید قرار داده است. به‌طور کلی امیر روزهای خوب و شیرینی را پشت سر نمی‌گذارد و البته که برای اثبات این ادعا، دلایل زیادی وجود دارد.»

 • پیش‌بینی سونامی در دریای خزر

  پیش‌بینی سونامی در دریای خزر

  «چنانچه یک زلزله ۵.۵ ریشتری در داخل دریای خزر هم به وقوع بپیوندد می‌تواند باعث سونامی شدید شود و با وجود هزاران ویلا و هتل که در چند قدمی ساحل ساخته شده است، می‌تواند فاجعه‌ساز شود. بروز این سونامی به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی در ساخت و سازهای کنار ساحل خزر، بدون تردید تعداد کشته‌ها و خسارت‌های آن بیشتر از سونامی اندونزی و ژاپن است، چون آنها بالعکس ما موارد ایمنی در ساخت‌ و سازهای ساحلی را بیش از هر چیز دیگر رعایت می‌کنند.»

 • «من با تلویزیون حرف نمی‌زنم»

  به بهانه واکنش وریا غفوری به دوربین تلویزیون

  «من با تلویزیون حرف نمی‌زنم»

  «وریا هم می‌داند مردم حرف‌های او را بدون سانسور می‌خوانند و دیگر نگران شنیده نشدن نظراتش نیست. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند.»

 • مشق کالدرون از سرمشق برانکو

  مشق کالدرون از سرمشق برانکو

  کالدرون شاید هنوز در رختکن این تیم دارد از روی دست برانکو مشق می‌نویسد که خیلی اوقات با ارائه بازی بی‌رمق هم می‌توانست سه امتیاز را کسب کند و حالا هیچکس آن بازی‌ها را یادش نمی‌آید اما جام‌هایی که او کسب کرد را می‌شمارند.

 • صندلی‌بازی!

  صندلی‌بازی!

  «گمانه‌زنی در خصوص تغییر روی نیمکت‌های بزرگ فوتبال ایران تا همین یکی - دو هفته پیش به آرایشی نسبتا قطعی رسیده بود. سناریو نزدیک به واقع این بود که کالدرون به‌واسطه نتایج ضعیفش پرسپولیس را ترک می‌کند و یحیی گل‌محمدی که زمزمه اختلافاتش با مالک شهر خودرو شکلی علنی به خود گرفته بود، روانه پرسپولیس خواهد شد و البته برانکوی محبوب قرمزها هم جای ویلموتس را روی نیمکت تیم ملی می‌گرفت. اما اتفاقات دو هفته اخیر فوتبال ایران که به یک بمباران خبری می‌ماند تمام این معادلات را بر هم زد.»

 • سوال عباس عبدی از اصولگرایان تندرو

  سوال عباس عبدی از اصولگرایان تندرو

  «آیا ممکن است که شما از طرح افزایش و سهمیه‌بندی کردن قیمت بنزین بی‌اطلاع بوده و اقدام به مخالفت کرده باشید؟ غیر ممکن است. پس ایستادگی در برابر اصل این تصمیم از سوی شما چه ارتباطی با سایر ادعاهای شما دارد؟ اصلا چه نیازی است که برای قانع کردن شما از این حمایت و این موضع‌گیری درباره بنزین، توجیه آورده شود؟»

 • تفاوت بزرگ بین استراماچونی و مدیران استقلال

  تفاوت بزرگ بین استراماچونی و مدیران استقلال

  در ماجرای استعفا یا قهر استراماچونی اگر از مشکلات انتقال پول و دیرکرد پرداخت آن بگذریم به یک شکاف عظیم می‌رسیم که منشأ اصلی اختلاف بین مربی ایتالیایی و مدیران باشگاه است. یک طرف ماجرا یک مربی جدی و حرفه‌ای است که از وظایف و حقوقش کاملاً مطلع است و در طرف دیگر مدیر یا مدیرانی که ظاهراً مسئولیت‌شان را خیلی جدی نگرفته‌اند.

 • پندهای فوکو، عاشقانه‌های کامو

  فوران جمله‌های قصار جعلی در شبکه‌های اجتماعی

  پندهای فوکو، عاشقانه‌های کامو

  «آنها دوست دارند حرف دل‌شان را از زبان آدم‌های معروف بشنوند. وقتی فوکو چیزی در باب بیشعوری گفته یا دکتر حسابی یک حرف عاشقانه ناب زده از معشوق بی‌وفا و عاشق دردکشیده، دیگر جای درنگی باقی نمی‌ماند؛ حالا چه کسی اهمیت می‌دهد که این جمله قصار جعلی است یا واقعی؟»

 • چرا کلاس درس استاد شفیعی کدکنی شلوغ است؟

  چرا کلاس درس استاد شفیعی کدکنی شلوغ است؟

  «در غوغای تبلیغات «رایگان سر کلاس شفیعی کدکنی بنشینید» معلوم نیست گفته‌های شفاهی او سر کلاس، جایی ثبت و ضبط می‌شود برای آیندگان و آیا انذاری که استاد ۸ سال پیش درباره اسلاف خود داد، برای خود ایشان هم تکرار می‌شود.»

 • خبر آزادی بابک زنجانی صحت ندارد

  خبر آزادی بابک زنجانی صحت ندارد

  وکیل بابک زنجانی گفت: خروج موکل من از زندان شایعه بوده و صحت ندارد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  روحانی: استانداران به دلجویی خانواده‌های آسیب‌دیده آبان بپردازند، وزیر اقتصاد: نرخ واقعی ارز ۹۰۰۰ تومان است،‌ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:‌ شبکه ملی ربطی به اینترنت جهانی ندارد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.

 • آمار دقیق کشته شدگان آبان 98 موجود است

  نورنیوز:

  آمار دقیق کشته شدگان آبان 98 موجود است

  نورنیوز نوشت: آمار دقیق کشته شدگان نزد نهادهای مربوطه موجود است، اما عدم اطلاع رسانی درباره آن، از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، تاکنون به طول انجامیده است.

 • نخ دندان، پیش یا پس از مسواک؟

  نخ دندان، پیش یا پس از مسواک؟

  تا زمانی که دو بار در روز دندان های خود را مسواک زده و یک بار هم از نخ دندان استفاده کنید، این که استفاده از نخ دندان پیش یا پس از مسواک زدن باشد فرق چندانی نمی‌کند و از فواید این اقدامات برای حفظ سلامت دهان و دندان های خود برخوردار خواهید شد.

 • قرنطینه دستفروشان در بازار بی‌رونق

  «چراغ زندگی ما دستفروش‌ها به سختی روشن است.»

 • واکنش مجلس به کنایه گوجه‌ای «تاج»

  واکنش مجلس به کنایه گوجه‌ای «تاج»

  برخی از رسانه‌ها از مارک ویلموتس به عنوان گران‌ترین مربی تاریخ فوتبال ایران نام بردند. تا پیش از مارک ویلموتس، کارلوس کی‌روش با قراردادی به ارزش ۱/۴ میلیون دلار در صدر بود. با وجود آنکه فدراسیون فوتبال اعلام کرد قرارداد مارک ویلموتس با ایران به ازای سه سال ۳/۶ میلیون دلار (یعنی سالی ۱/۲ میلیون دلار) است اما مدیر برنامه‌های این مربی ناخواسته در جایی رقم را لو داد و مشخص شد که تمام شایعات درباره قرارداد سه میلیون دلاری این مربی و دستیارانش برای سال اول کاملاً صحت داشته است.

 • بیچاره جانشین استرا

  بیچاره جانشین استرا

  «جانشین استرا هر که باشد، هر کیفیتی داشته باشد و هر نتیجه‌ای که بگیرد، حداقل تا پایان این فصل زیر سایه استراماچونی باقی خواهد ماند.»

 • ربودن مرد ثروتمند برای تصاحب خانه ۶ میلیاردی

  ربودن مرد ثروتمند برای تصاحب خانه ۶ میلیاردی

  پسر جوان که مرد ثروتمندی را ۴۲ روز گروگان گرفته بود، به‌زور وکالتنامه‌ای از او گرفت و خانه‌اش را ۶ میلیارد تومان فروخت.

 • هر «تریپ» چند؟

  هر «تریپ» چند؟

  پدر و مادران قدیم وقتی نگران حال فرزند جوان خود می‌شدند با گشتن یا بو کردن لباس‌ها می‌فهمیدند که پسر یا دخترشان سیگار کشیده یا اینکه مواد مصرف می‌کند اما امروزه کنترل فرزندان بویژه در مسأله اعتیاد نگرانی‌های جدیدی را برای والدین ایجاد کرده است چرا که مصرف مخدرهای صنعتی جدید که وارد بازار شده، نه بویی دارد و نه علائم آنچنانی.

 • برانکو- تراکتور و ۴ ملاحظه مهم

  برانکو- تراکتور و ۴ ملاحظه مهم

  اگر مالک تراکتورسازی در این مقطع بار دیگر به برانکو پیشنهاد بدهد، او این مرتبه همکاری با تیم تبریزی را بپذیرد؛ آن چه لیگ برتر را جذاب‌تر از قبل می‌کند، اما به دلایل مختلف به سود مربی کروات نیست.

 • دولت با قطع نت خودش را خلع سلاح نمی‌کند

  دولت با قطع نت خودش را خلع سلاح نمی‌کند

  «بی‌گمان دولت حتی در این فرساینده‌ترین تجربه تحریمی نیز صلح و تعامل گسترده با جهان را سزاوار ایرانیان می‌داند و همچنان انزوا را بزرگترین تهدید برای منافع ملی برمی‌شمارد. دولتی که هماره در پی تأمین صلح و امنیت بوده، صدای صلح‌طلبی ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی را پشتیبان اهدافش می‌داند و قابل باور نیست که خود را خلع سلاح کند و این صدا را خاموش. حق ارتباط با جهان، فراتر از آن است که دولتی بتواند آن را از شهروندان سلب نماید.»

 • هشدار «جمهوری اسلامی» نسبت به مجلس آینده

  هشدار «جمهوری اسلامی» نسبت به مجلس آینده

  با پایان یافتن زمان ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و انتشار اطلاعاتی درباره افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند و افرادی که ثبت‌نام نکرده‌اند، اکنون می‌توان به روشنی نتیجه گرفت که مجلس یازدهم نیز بدون مدرس خواهد بود.

 • از روحانیون و پزشکان هم می‌شود انتقاد کرد؟

  از روحانیون و پزشکان هم می‌شود انتقاد کرد؟

  «نقد، خوب است»، «انتقاد باید آزاد باشد»، «مردم باید بتوانند به راحتی از هرکسی نقد کنند»، «انتقاد باید سازنده باشد»؛ اینها جملات کلیشه‌ای است که بارها از سوی مقامات و مسئولان کشور مطرح شده است. هرچند در اصلِ وجودی نقد، تردیدی نیست، اما قصد دارم که با زبان دیگری به این موضوع بپردازم.

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  ظریف: آماده تبادل فراگیر زندانیان با آمریکا هستیم، رئیس کل بانک مرکزی: ثبات را به بازار ارز برمی‌گردانیم و علی ربیعی: پخش اعترافات خواست دولت نیست از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

 • چرا کسی حرف مدیران استقلال را باور نمی‌کند

  چرا کسی حرف مدیران استقلال را باور نمی‌کند

  استراماچونی تمام حقیقت را نمی‌گوید و دارد از محبوبیتش برای تحت فشار قرار دادن مدیران سوء استفاده می‌کند؟ چرا کسی حرف مدیران را باور نمی‌کند؟

 • تنهایی را بپذیریم

  این روزها بسیاری از ما یا در تنهایی ناخواسته‌ای هستیم یا احساس تنهایی می‌کنیم. برای زندگی در این شرایط چه مهارت‌هایی را باید کسب کنیم.

 • واکنشی طنزآلود به بازگشت احتمالی برانکو به تیم ملی

  واکنشی طنزآلود به بازگشت احتمالی برانکو به تیم ملی

  حضور دوباره برانکو در فوتبال ایران و تیم ملی سوژه طنزپردازان شده است.

 • جدال دامپزشکان با مرگ و قاچاق

  جدال دامپزشکان با مرگ و قاچاق

  این تنها گرفتاری دامپزشکان نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان نیست. اینجا ماجراهایی است که هر دامپزشکی را فراری می‌دهد. خودشان می‌گویند کسی سرش درد نمی‌کند که جانش را کف دستش بگیرد و روی خط مرزی کار کند یا به زاهدان منتقل می‌شود یا قید کار اداری را می‌زند و به تهران، کیش یا شیراز می‌رود و کلینیک دامپزشکی می‌زند. چه کسی است که بدش بیاید در قلب شهر آن هم در دفتری شیک و تر و تمیز بنشیند و سگ و گربه مداوا کند؟