• ویدئو / رونمایی از جت ایرانی «یاسین»

  ویدئو / رونمایی از جت ایرانی «یاسین»

  جت آموزشی، پیشرفته و تمام‌ایرانی «یاسین» صبح پنجشنبه (۲۵ مهر) پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی شد. این هواپیمای آموزشی مادون صوت، پس از گذراندن مراحل تست نهایی، امروز نخستین پرواز رسمی خود را انجام داد. این جت با ۱۲ متر طول، ۴ متر ارتفاع و ۵/۵ تن وزن، می‌تواند تا سقف ۱۲ کیلومتر به پرواز درآید. جت یاسین از دو موتور توربوجت با قدرت رانش ۷ هزار پوند بهره می‌برد و رده موتور هواپیماهای جنگنده دنیاست.

 • ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران

  ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران

  رئیس‌جمهور صبح چهارشنبه (۲۴ مهر) در آئین بازگشایی دانشگاه‌های سراسر کشور که در دانشگاه تهران برگزار شده بود حضور یافت. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود گفت: دانشگاه باید به مسائل استراتژیک وارد شود. ما که نمی توانیم با هم دعوا کنیم. ۴۰ سال است داریم دعوا می‌کنیم. باید راه را انتخاب کنیم؛ بنابراین از دانشگاه‌ها تقاضا می‌کنم ما را در بخش‌های علمی اقتصادی و استراتژیک کمک کنند.

 • ویدئو / سخنرانی روحانی در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی

  ویدئو / سخنرانی روحانی در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی

  شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، صبح سه‌شنبه (۲۳ مهر) در سالن اجلاس سران برگزار شد. رئیس‌جمهور حسن روحانی در این نشست، توجه ویژه دولت‌های یازدهم و دوازدهم به حوزه‌های سلامت و محیط زیست را افتخاری بزرگ دانست و تاکید کرد: طی ۴۰ سال گذشته به طور متوسط سالانه شش ماه بر امید زندگی مردم در ایران افزوده شده است.

 • ویدئو / نشست خبری رئیس‌جمهور - ۲۲ مرداد ۹۸

  ویدئو / نشست خبری رئیس‌جمهور - ۲۲ مرداد ۹۸

  نشست خبری رئیس‌جمهور عصر دوشنبه (۲۲ مهر) با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد. حسن روحانی در این نشست درباره موضوعات مختلفی از جمله مسائل اقتصادی، قیمت حامل‌های انرژی، تحولات اخیر منطقه و حمله ترکیه به شمال سوریه، روابط ایران و آمریکا و بحث تحریم‌های آمریکا علیه ایران سخن گفت.

 • ویدئو / سیل در «شیخ‌محله» گیلان

  ویدئو / سیل در «شیخ‌محله» گیلان

  در پی بارش‌های اخیر استان گیلان، چند شهر و روستا دچار آبگرفتگی شده‌ است. طغیان رودخانه باعث تخریب برخی راه‌های ارتباطی و پل‌ها در شهرستان‌های اسالم، املش، شفت و صومعه‌سرا شد. این سیل در استان گیلان تاکنون یک نفر را به کام مرگ کشانده است. روستای «شیخ‌محله» از توابع صومعه‌سرا در استان گیلان، یکی از مناطقی است که از سیلاب و آبگرفتگی اخیر دچار آسیب شده است.

 • ویدئو / نشست مطبوعاتی روحانی و نخست‌وزیر پاکستان

  ویدئو / نشست مطبوعاتی روحانی و نخست‌وزیر پاکستان

  عمران خان نخست‌وزیر پاکستان صبح یکشنبه - ۲۱ مهر - با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجموعه سعدآباد تهران دیدار کرد. مقامات پاکستانی پیش از این اعلام کرده بودند هدف از سفر عمران خان، میانجیگری میان ایران و عربستان است. روحانی در این دیدار گفت که «ایران و پاکستان بر این نکته تأکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو میان کشورها مسائل کنونی را به حل و فصل نهایی رساند.» نخست‌وزیر پاکستان هم تاکید کرد: «معتقدیم باید با مذاکره مشکلات حل شود و به جنگ منتهی نشود.»

 • ویدئو / زنگ خطر «هاگیبیس» در ژاپن

  ویدئو / زنگ خطر «هاگیبیس» در ژاپن

  ژاپن خود را برای مواجهه با طوفان مهیب «هاگیبیس» آماده می‌کند. این طوفان طی ۶۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. در حال حاضر پروازها به حالت تعلیق درآمده است و بسیاری از مناطق هشدار تخلیه دریافت کرده‌اند.

 • ویدئو / ماجرای انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ

  ویدئو / ماجرای انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ

  نفتکش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفتکش (NITC) صبح جمعه (۱۹ مهر) در دو انفجار جداگانه در بخش بدنه، دچار آسیب شد. انفجارها در ساعت‌ ۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی رخ داده است. کارشناسان شرکت ملی نفتکش ایران احتمال داده‌اند این انفجارها بر اثر اصابت موشک رخ داده و حمله تروریستی صورت گرفته باشد.

 • ویدئو / نظر روحانی درباره درگیری اخیر ترکیه و سوریه

  ویدئو / نظر روحانی درباره درگیری اخیر ترکیه و سوریه

  جلسه هیأت دولت روز چهارشنبه (۱۷ مهر) به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود گفت: دولت ترکیه نسبت به مرزهای جنوبی خود نگرانی‌هایی دارد و حق آن‌هاست که این نگرانی‌شان برطرف شود. معتقدیم باید راه و شیوه درست در این مسیر انتخاب شود.

 • ویدئو / بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان

  ویدئو / بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان

  مقام معظم رهبری صبح سه‌شنبه (۱۶ مهر) از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر (ایران ساخت) در حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند و در جریان آخرین دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های مختلف فناوری قرار گرفتند.

 • ویدئو / وضعیت تردد زائران اربعین در مرز خسروی

  ویدئو / وضعیت تردد زائران اربعین در مرز خسروی

  هر سال در آستانه اربعین مرز خسروی در استان کرمانشاه محل تردد هزاران زائر ایرانی است. ساعت تردد از مرز خسروی، از ۷ صبح تا ۴ بعدازظهر اعلام شده است. بطور تقریبی، روزانه دو هزار زائر از مرز خسروی عبور می‌کنند. عبور و مرور در مسیرهای منتهی به این مرز، تا امروز (۱۶ مهر) روان و بدون ترافیک بوده است. یکی از مشکلات اصلی در این مرز، کمبود نیروهای انتظامی برای بررسی و تأیید گذرنامه‌های زائران است.

 • ویدئو / مردی که تهران را شناخت و شناساند

  ویدئو / مردی که تهران را شناخت و شناساند

  «ابن سینای زمانه» را دوستانش به او لقب داده‌اند، «سید عبدالله انوار» کسی که سال‌هاست می‌توان نامش را کنار نام تهران آورد. وقتی درباره تهران حرف می‌زند ذهنش آن‌قدر حولِ تهران قدیم و ظلم‌هایی که به آن شده می‌گذرد که دائم مشکلات امروز تهران را به زبان می‌آورد و از مسوولانِ شهری می‌خواهد به این شهر رحم کنند. عبدالله انوار ۹۴ ساله، حالا درباره‌ی تهران می‌گوید. او «تهران ایده‌ال» را شهری می‌داند که به گذشته‌های دورتر برگردد. او می‌گوید اگر قرار باشد به بافت قدیمی تهران برگردد، این‌بار در "اودلاجان" زندگی کند. منطقه‌ای قدیمی که کمتر از دیگر بافت‌های قدیمی تهران دست‌خورده و تغییرات کمی داشته است.

 • ویدئو / تجلیل رئیس‌جمهور از مدال‌آوران المپیادهای جهانی

  ویدئو / تجلیل رئیس‌جمهور از مدال‌آوران المپیادهای جهانی

  رئیس‌جمهور در مراسم دیدار و تجلیل از دانش‌آموزان مدال‌آور المپیادهای جهانی ۲۰۱۹، نقش اولیاء دانش‌آموزان و محیط خانواده را در رشد و شکوفایی استعدادها و نخبگی دانش‌آموزان حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: نخبگان و مدال‌آوران المپیادهای جهانی قهرمانانی در زمینه استعداد، آموزش و یادگیری هستند و پاسداشت این قهرمانی‌ها برای کشور حائز اهمیت است.

 • ویدئو / تشییع پیکر مرحوم «جعفر کاشانی»

  ویدئو / تشییع پیکر مرحوم «جعفر کاشانی»

  مراسم تشییع پیکر مرحوم «جعفر کاشانی» رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و پیشکسوت فوتبال ایران، صبح شنبه (۱۳ مهر) بعد از خواندن نماز میت در باشگاه شاهین، در ورزشگاه شهید شیرودی تشییع و در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 • ویدئو / رونمایی از الواح هخامنشی در موزه ملی ایران

  ویدئو / رونمایی از الواح هخامنشی در موزه ملی ایران

  ۱۷۸۳ لوح تاریخی هخامنشی‌ها - که بعد از ۸۰ سال به سرزمین مادری خود بازگشتند - چهارشنبه (۱۰ مهر) رونمایی شد. این الواح تاریخی که بخش کوچکی از آثار باقی‌مانده در مؤسسه شیکاگو آمریکاست، در انتهای سالن بخش ایران‌باستان در تالار هخامنشی موزه ملی ایران به نمایش درآمده و قرار است تا ۳۰ مهر نمایش این الواح ادامه داشته باشد.

 • ویدئو / جلسه هیأت دولت به ریاست حسن روحانی

  ویدئو / جلسه هیأت دولت به ریاست حسن روحانی

  حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با مرور تحولات ۱۳ مهر سال ۵۷ به عنوان یک قطعه مهم تاریخی در ایران و اصرار رژیم صدام برای خروج حضرت امام (ره) از عراق گفت: همزمان با اصرار رژیم صدام، کشورهای همسایه عراق نیز تحت فشار رژیم شاه حضار به پذیرش امام نبودند و در نهایت ایشان تصمیم گرفتند عازم فرانسه شده و در نهایت در نوفل لوشاتو ساکن شوند.

 • ویدئو / نخستین گفت‌وگوی تفصیلی سردار قاسم سلیمانی

  ویدئو / نخستین گفت‌وگوی تفصیلی سردار قاسم سلیمانی

  سردار قاسم سلیمانی در نخستین گفت‌وگوی تفصیلی خود در ۲۰ سال گذشته (یعنی از زمان بر عهده گرفتن فرماندهی سپاه قدس) ناگفته‌هایی از جنگ ۳۳ روزه و پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم صهیونیستی را تشریح کرد. صحبت درباره عماد مغنیه، سیدحسن نصرالله و مقام معظم رهبری، از محورهای این گفت‌وگو است که در سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شده و از صداوسیما نیز پخش شده است.

 • ویدئو / دیدار و گفت‌وگوی رؤسای جمهور ایران و روسیه

  ویدئو / دیدار و گفت‌وگوی رؤسای جمهور ایران و روسیه

  رؤسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه عصر سه‌شنبه (۹ مهر) در ایروان - پایتخت ارمنستان - دیدار و درباره مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند. حسن روحانی و ولادیمیر پوتین در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا برگزار شد، به موضوعات برجام و توافق هسته‌ای و همچنین امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و ابتکار صلح هرمز پرداختند.

 • ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در اجلاس اوراسیا

  ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در اجلاس اوراسیا

  رئیس جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه‌های خود در ارمنستان، در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی‌ از امضاکنندگان توافق برجام انتظار دارد در راستای اجرایی شدن آن اقدام کنند و در شرایط حساس کنونی علاوه بر نقش اعضای باقی‌مانده در برجام، حمایت سایر کشورها از این دستاورد چندجانبه ضروری است.

 • ویدئو / رژه بزرگ چین؛ یک‌سو تسلیحات، یک‌سو اعتراضات

  ویدئو / رژه بزرگ چین؛ یک‌سو تسلیحات، یک‌سو اعتراضات

  رژه نظامی سالروز تأسیس جمهوری خلق چین و هفتادمین سالگرد حاکمیت کمونیسم بر این کشور، امروز (۹ مهر) برگزار شد. در این مراسم، تسلیحات جدید از جمله یک پهپاد مافوق صوت و موشک بالستیک که قادر به هدفگیری آمریکاست، رونمایی شد. سوی دیگرِ این رژۀ اقتدار، اعتراضات گسترده مردم هنگ‌کنگ علیه لایحه استرداد مظنونان و متهمان به چین است. برخی رسانه‌ها می‌گویند به نظر می‌رسد اعتراضات هنگ‌کنگ بر چشم‌انداز وحدت ملی مدنظر پکن سایه انداخته است.

 • ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور پس از بازگشت از نیویورک

  ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور پس از بازگشت از نیویورک

  حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از بازگشت از نیویورک و شرکت در اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد، جزئیاتی از این سفر را تشریح کرد.

 • ویدئو / نشست خبری رئیس‌جمهور در نیویورک

  ویدئو / نشست خبری رئیس‌جمهور در نیویورک

  نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در حاشیه سفر به سازمان ملل، در غروب پنجشنبه ۴ مهر به وقت تهران، با حضور خبرنگاران داخلی و بین‌المللی در نیویورک برگزار شد.

 • ویدئو / آخرین خبرها از حادثه قطار تهران-زاهدان

  ویدئو / آخرین خبرها از حادثه قطار تهران-زاهدان

  عصر روز گذشته قطار مسافربری تهران-زاهدان در محدوده ۱۰۰ کیلومتری محور زاهدان- کرمان از ریل خارج شد. این حادثه چهار فوتی و تعداد زیادی مصدوم داشته‌است. علت آن همچنان مشخص نشده است.

 • ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل

  ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل

  رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه (۳ مهر) به وقت تهران در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد. حسن روحانی گفت: من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، «نه» است. ایران هرگز با دشمنی که می‌خواهد با سلاح فقر، فشار و تحریم ایران به تسلیم وادارد، مذاکره نخواهد کرد.

 • ویدئو / روز دیدارهای مهم رئیس‌جمهور در نیویورک

  ویدئو / روز دیدارهای مهم رئیس‌جمهور در نیویورک

  رئیس جمهوری اسلامی ایران در دومین روز سفر به نیویورک، ساعات پرکاری را پشت سر گذاشت و دیدارهای مهمی در محل اقامت او برگزار شد. دیدار و گفت‌وگو با صدراعظم آلمان، نخست‌وزیران انگلیس، ژاپن، اسپانیا، سوئد و رئیس‌جمهور سوئیس، مهمترین برنامه‌های حسن روحانی در این روز بود.

 • ویدئو / برنامه‌های روز نخست سفر روحانی به نیویورک

  ویدئو / برنامه‌های روز نخست سفر روحانی به نیویورک

  رئیس جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب به وقت تهران وارد نیویورک شد. حسن روحانی برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است. در نخستین برنامه کاری این سفر، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان با روحانی دیدار و گفت‌وگو کرد. دیدار رؤسای جمهور ایران و فرانسه، دیگر برنامه روز نخست سفر روحانی به نیویورک بود. روحانی و امانوئل مکرون در این دیدار درباره شرایط منطقه و طرح ایران موسوم به «ابتکار صلح هرمز» گفت‌وگو کردند.

 • ویدئو / بدرقه رئیس‌جمهور پیش از سفر به نیویورک

  ویدئو / بدرقه رئیس‌جمهور پیش از سفر به نیویورک

  حسن روحانی امروز- اول مهرماه- پیش از رفتن به نیویورک برای حضور در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل، در سخنانی حضور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل را فرصت مناسبی برای توضیح اقدامات غیرمنصفانه و ظالمانه‌ آمریکا علیه ایران برای دیگر ملت ها دانست.

 • ویدئو / آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با حضور رئیس‌جمهور

  ویدئو / آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با حضور رئیس‌جمهور

  رئیس‌جمهور در آئین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید که در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه ۱۸ تهران برگزار شد، پرسش مهر سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را به موضوع وضعیت محیط مدارس اختصاص داد و از دانش‌آموزان سؤال کرد: «محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟»

 • ویدئو / گفت‌وگو با دبیر شورای انقلاب فرهنگی

  ویدئو / گفت‌وگو با دبیر شورای انقلاب فرهنگی

  اوایل هفته جاری و در آستانه شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، سعیدرضا عاملی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - با حضور در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از بخش‌های مختلف تحریریه سرویس‌های خبری ایسنا بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت این خبرگزاری قرار گرفت و در ادامه به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

 • ویدئو / سرقت کتیبه‌های آب‌انبار تاریخی قزوین در نبودِ متولی حفاظت

  ویدئو / سرقت کتیبه‌های آب‌انبار تاریخی قزوین در نبودِ متولی حفاظت

  اخیراً تعدادی از کتیبه‌های «آب‌انبار مولاوردیخانی» قزوین به سرقت رفته است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین می‌گوید این سازمان برای گماشتن نگهبان به منظور حفاظت از آثار ثبت ملی شده‌ای که متولی خصوصی دارند، وظیفه‌ای ندارد. 1412 اثر ثبت‌شده در داخل استان قزوین وجود دارد که حفاظت از آن‌ها به صورت مستمر توسط یگان حفاظت انجام می‌شود.